مراقبت از کودکان از مهمترین وظایف والدین می باشد. مراجعه به دندانپزشکی اطفال نیز یکی از مهترین کارهایی می باشد که در قبال فرزندان باید انجام گیرد.

باید در نظر داشته باشید که به دلیل شرایط خاص تر کودکان و ترس آنها از محیط های پزشکی، بهتر است آنها را حتما نزد دندانپزشک اطفال ببریم. محیط این دندانپزشکی اغلب فضای کودکانه دارد و شرایط سرگرمی برای آنها محیا می باشد.

اما دندانپزشکان عمومی نیز می‌توانند به مشکلات دندانی کودکان بپردازند و در بسیاری از موارد با کودکان و خانواده‌های آنها همکاری می‌کنند.

دلیل انتخاب دندانپزشک کودکان به این علت می باشد که آنها تخصص بیشتری در ارتباط گیری و تجربه و شایستگی بیشتری در ارائه خدمات را دارا می باشند.

اهمیت به سلامت دهان و دندان از کودکی تاثیر مثبتی در بزرگسالی خواهد داشت. اینکه از کودکی به فرزند خود بیاموزید چگونه از دندان های خود مراقبت کنند یا چگونه مسواک بزنند از وظایف مهم والدین است.

لازمه و انتخاب دندانپزشکی اطفال معتبر و با تجربه نیز کمک میکند تا اگر نیاز به درمان داشتید بتوانید به بهترین حالت نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

فواید و مضرات کامپوزیت دندان

کامپوزیت به دلیل داشتن رنگ مشابه دندان های طبیعی در دندانپزشکی به تازگی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد وآن را بنام ونیر دندان نیز می شناسند.

در این مطلب به این میپردازیم که چه مزایا و معایبی انجام این روش دارد. ونیر در حقیقت معادل با همان پوسته ها یا لایه های عمیقی است که روی سطح دندان های فرد را پوشش می‌دهند.

بنابراین از فواید و کاربردهای کامپوزیت دندان این است که در ظاهر دندان ها تغییرات کلی ایجاد می‌کند‌. رنگ دندان ها را بهبود می‌بخشد و به تغییر شکل نسبی دندان ها نیز کمک می‌کند.

با کامپوزیت دندان های خود به لبخندتان بهبود بخشید. جالب است بدانید که بسیاری از مردم زمانی که می‌خندند یا لبخند می‌زنند، از ظاهر دندان های خود راضی نیستند. بهبود طرح لبخند برای هر فرد مزایایی را به همراه دارد‌.

زیرا زیبایی لبخند تاثیر مثبتی بر سلامتی روحی فرد خواهد گذاشت. 

برای این که فرد ظاهر دندان های خود را بهبود بخشد به صورت معمول از دو روش استفاده می‌شود. یک روش کامپوزیت دندان و روش دیگر لمینت سرامیکی است.

از معایب کامپوزیت دندان علاوه بر مزایایی که دارد، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

یکی از مشکلاتی که افراد معمولا در طول زمان با آن مواجه می‌شوند، تغییر رنگ و لکه دار شدن سطح کامپوزیت است. این مشکل برای کسانی که از مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی در برنامه غذایی خود استفاده می‌کنند، بیشتر اتفاق می‌افتد.

کامپوزیت دندان علی‌رغم محبوبیتی که از جهت زیبایی شناختی در بین مردم پیدا کرده است، ایراد دیگری دارد که عمر کمتری به نسبت دیگر روش های درمانی دارد.

از طرف دیگر مواد کامپوزیت هم انواع و اقسام لکه ها را به خود جذب می‌کنند. در نهایت نیز از معایب آن برجستگی کامپوزیت در نتیجه نهایی کار است. علت برجستگی نتیجه نهایی این است که در حین انجام کار دندان ها تراشیده نخواهند شد.

مراحل انجام ارتودنسی دندان

اگر تصمیم به انجام ارتودنسی دندان را دارید، در ادامه مطلب از ادامه مراحل انجام آن برای شما میگوییم تا با اطلاعات و آگاهی بیشتر نسبت به استفاده از این روش اقدام نمایید.

  • آماده شدن برای ارتودنسی

برخی از افراد مخصوصا افرادی که از مطب دندانپزشکی و درمان های دندانپزشکی می ترسند، بهتر است تا قبل از هرگونه اقدامی از نظر روحی و روانی خود را آماده کنند.

در مرحله اول و مهم‌ترین قدم برای شروع این درمان، این است که یک متخصص ارتودنسی خوب و دارای مهارت انتخاب نمایید.

کلینیک انتخابی خود را با توجه به شناخت مهارت انتخاب کنید نه صرفا جهت نزدیکی به محل کار یا محل زندگی، زیرا عدم داشتن تبحر کافی توسط متخصص ارتودنسی سبب می‌شود تا نتیجه درمان به خوبی پیش نرود و علاوه بر آن عواقب خوشایندی در انتظار سلامت دهان و دندان شما نخواهد بود.

در نهایت بدانید که درست است که ارتودنسی درمانی بلند مدت بوده و استفاده از دستگاه‌های آن برایتان ناراحتی‌ها و سختی‌هایی را به دنبال خواهد داشت، اما این نکته مهم را در نظر بگیرید که علاوه بر زیبایی طرح لبخند، سلامت دهان و دندان بسیار ارزشمند است و ارزش صرف وقت و هزینه را دارد.

  • معاینه و مشاوره اولیه

در ابتدا متخصص ارتودنسی به بررسی کامل وضعیت دهان و دندان و معاینه دهان شما می پردازد. همچنین سوابق پزشکی شما مورد بررسی قرار می گیرد.

در این مرحله می توانید در خواست های خود را با دندانپزشک ارتودنتیست خود در میان بگذارید تا بهترین انتخاب برای شما در نظر گرفته شود. در این مرحله متخصص ارتودنسی شما را با نوع درمان، مدت زمان آن و حدود هزینه درمان آشنا کرده و شما را برای گرفتن عکس های مربوطه ارجاع می دهد.

  • بررسی عکس رادیولوژی

برای بررسی دقیق تر ناهنجاری های دهان و دندان، لازم است تا ارتودنتیست عکس های رادیولوژی مربوطه را بررسی نماید. در صورت وجود هرگونه پوسیدگی و بیماری های لثه، قبل از شروع درمان ارتودنسی، باید به درمان آن ها بپردازید.

  • تمیز کردن دندان ها

متخصص ارتودنسی قبل از اینکه براکت ها را بر روی دندان ها نصب کند، به تمیز کردن دندان ها پرداخته که برای اینکار دندان ها را پالیش زده و خشک می کند. پس از آن، نوعی اسید مخصوص را برای نصب براکت ها بر روی دندان ها قرار می دهد.

  • انتخاب نوع دستگاه ارتودنسی

با توجه به بررسی ها و معاینات اولیه و مشورت با بیمار، بهترین نوع ارتودنسی انتخاب شده و در این مرحله دستگاه های مخصوص درمان ارتودنسی دندان و روش مد نظر انتخاب می شوند.

ارتودنسی به دو نوع ثابت و متحرک در نظر گرفته می شود. در ارتودنسی ثابت، دستگاه ارتودنسی روی دندان ها نصب شده و قابلیت جا به جایی توسط بیمار وجود ندارد و تا انتهای دوران درمان، براکت های ارتودنسی ثابت روی دندان ها باقی می مانند.

در ارتودنسی متحرک، دستگاه ارتودنسی به صورت اختصاصی برای بیمار ساخته شده و تحویل او می گردد.

در آخر توجه کنید که انتخاب دندانپزشک و کلینیک معتبر نقش بسزایی در درمان شما دارد. حتما قبل از مراجعه به کلینیک مد نظر خود تحقیقات لازم را انجام دهید تا هم در زمان درمان و هزینه ای که پرداخت میکنید نتیجه خوبی برای شما حاصل شود.

کلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

برای درمان دندان احتیاج است که نزد فرد متخصص برویم تا به انجام کار شما بپردازند. دندانپزشکی تخصصی قلهک با همکاری متخصصان بنام و اعضای هیئت علمی دانشگاه های معتبر کشور تأسیس گردیده است.

این مجموعه مأموریت خود را همراهی با سایر مراکز دندانپزشکی برای ارایه خدمات تکمیلی دندانپزشکی از جمله خدمات تخصصی در تمامی رشته ها و نیز خدمات تحت بیهوشی قرارداده است.

بهره مندی از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

کلینیک قلهک در تهران از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال خدمات دندانپزشکی در کنار دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

تهران-خیابان شریعتی-روبروی مترو قلهک بن بست اختصاصی -پلاک 1-طبقه اول

26640905 – 26640907 – 26640957

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید