خانه تکانی در 2 روز برای کسانی که وقت بسیار کمی برای این کار دارند بسیار عالی است اما نیاز به یک سری کارها و ترفندها دارد که در این مطلب از پارس مگ شما با این ترفندها آشنا خواهید شد.

خانه تکانی در 2 روز - اتاق

ایرانیان برای استقبال از نوروز خانه های خود را تمیز کرده و هر ساله رسم خانه تکانی را به جا می آورند. خانه تکانی برای بسیاری از افراد یکی از کارهای مشکل و زمان بر است. احتمالا با افرادی مواجه شده اید که در ابتدای ماه خانه خود را برای نظافت به هم ریخته و حتی تا پایان ماه موفق به جمع کردن آن نمی شوند. علت این امر انجام بدون برنامه ریزی و اصول و قاعده خانه تکانی است. اگر می خواهید خانه تکانی تان وقت کمی از شما بگیرد و سریع و ساده خانه ای مرتب داشته باشید، این بخش را مطالعه نمایید تا بیاموزید که چگونه با یک مدیریت استراتژیک و ضمن رعایت نکات ساده اما علمی می توانید 2 روزه خانه تکانی کنید و از بازدهی کارتان لذت ببرید.

در این بخش ما مثل مطالب خانه تکانی قدم به قدم ، مراحل را نمیگوییم بلکه شیوه ی اصلی کار یعنی برنامه ریزی و اصول پایه ای را خواهیم گفت که تاثیر قابل توجهی در افزایش سرعت تمیز کردن خانه دارند کافیست به آن باور داشته باشید.

همچنین در پارس مگ بخوانید : کارهای قبل از خانه تکانی چه کارهایی هستند ؟

خانه تکانی در 2 روز - زن

فهرست محتوا نمایش

ترفندهای خانه تکانی در 2 روز

برای خانه تکانی در 2 روز ابتدا فکر کنید

برای رهایی از داستان تکراری و پردردسر خانه تکانی های سخت پایان سال یک نگاه مدیریتی و دقیق بر امور خانه و یک برنامه ریزی مرتب، منسجم و مستمر لازم است. برای انجام هر کار، باید 80 درصد از زمان آن را به برنامه ریزی اختصاص دهید و به جزئیات و درنظر گرفتن احتمالات فکر کنید.

مثلا قبل از تمیز کردن شیشه ابتدا به چهارپایه ای که با ارتفاع پنجره شما هماهنگ باشد و به ماده شیشه شویی که برای پاک کردن نیاز دارید و به دستمال خیس و حتی یک دستمال خشک برای پاک کردن نهایی و… فکر کنید و حتی احتمالاتی مانند کنده شدن گیره پرده زمان بازکردن آن و حتی پاره شدن احتمالی پرده ای و… فکر کنید. اینگونه و با درنظر گرفتن همه این موارد و احتمالات، در زمان اجرا همه چیز طبق برنامه پیش می رود.

برای خانه تکانی در 2 روز نکته به نکته کارهایی که به آنها فکر کرده اید، بنویسید

در مرحله فکر کردن هر کاری را که به آن فکر می کنید را یک بار تمام و کمال در ذهن تان انجام دهید و جزء به جزء را در این مرحله یادداشت کنید. اگر به صورت کلی کارها را بنویسید مثلا اگر بنویسید لوستر را تمیز کنم، پرده را بشویم، پنجره را پاک کنم، جارو و تی بکشم، به مرحله اجرا که می رسید با مشکل روبه رو می شوید زیرا وقتی وارد فضای کار می شوید، تازه می بینید کارهایی که باید انجام بدهید، خیلی بیشتر از اینهاست پس در این مرحله کارها را جزء به جزء بنویسید.

برای خانه تکانی در 2 روز ابزار و نیروهایتان را در نظر بگیرید

در این مرحله باید بیاندیشید به چه ابزاری و چه نیروهایی نیاز دارید. سپس ابزارتان را آماده کنید . در انتخاب نیروهای کمکی دقت کنید که چه توانمندی هایی داشته باشند. اگر از کسی کمک بگیرید که وقت و توان کافی برای کمک به شما را نداشته باشد ، طبیعتا انتظارتان بی پاسخ می ماند. پس به این نکته توجه کنید که چه کسی و کجا باید به ما کمک کند. با انتخاب غلط کارها را باید به تنهایی انجام دهید و در آخر دچار کمردرد و زانودرد شوید.

خانه تکانی در 2 روز - جارو برقی

برای خانه تکانی در 2 روز زمان بندی نمایید

اکنون نوبت به زمان بندی می رسد، زمان بندی یعنی تخمین اینکه انجام هر کار حدودا چقدر زمان می برد.اگر کارها را کلی نوشته باشید احتمالا زمان کمی را به انجام کار اختصاص داده و زمان کم می آورید اما اگر کارها را با جزئیات نوشته باشید برای انجام هر یک از جزئیات نیز زمان در نظر می گیرید و زمانبندی درستی خواهید داشت.

در هنگام زمانبندی سعی کنید که برنامه تان را میلی متری نچینید زیرا پشت سر هم چیدن برنامه ها باعث می شود یک اتفاق ساده، مثل یک تماس تلفنی 10دقیقه ای که حتی به آن فکر هم نکرده بودید، شما را از زمان بندی عقب بیندازد و این عقب ماندن در کل برنامه روزانه شما جاری شود و همه چیز را به هم بریزد.

زمانی برای استراحت و… در نظر بگیرید

بین هر دو ساعت کار برای استراحت تــان دست کم 10دقیقه زمان درنظر بگیرید و کمی استراحت کنید زیرا بدون درنظر گرفتن این زمان هرچند هم کوتاه، خستگی در بدن انباشته می شود و توان بدنی کاهش پیدا می کند، درنتیجه سرعت کار کم می شود.

زمانی را هم برای دوش گرفتن در پایان یک روز پرکار در نظر بگیرید و یک دوش ساده 10دقیقه ای بگیرید تا شب را آسوده بخوابید، صبح با آرامش خیال و راحت تر بیدار شوید و روزی پربارتر داشته باشید.

زمانی را برای برگرداندن وسایل به جای خود در نظر بگیرید. در اگر زمانی را به جمع و جور کردن این وسایل اختصاص ندهیم، هنگام نیاز دوباره به هر کدام از این وسایل، درگیر پیدا کردن آنها می شویم.

یک زمان شناور در نظر بگیرید و در میان فهرست کارها نیم ساعتی را خالی بگذارید. این زمان جهت ایجاد آمادگی برای انجام کارهای غیرمنتظره است،بدون اینکه چیدمان برنامه ما به هم بریزد.

فهرستی برای خرید لوازم موردنیاز تهیه کنید

فهرستی برای خرید لوازم موردنیاز از انواع شوینده ها گرفته تا دستمال و روزنامه و نردبان و… در انجام کارهای خانه تهیه کنید.برای تهیه هرکدام آنها و چه مقدار، باید برنامه ریزی کنید، در صورتی که برنامه ریزی نکنید و مواد شوینده را به اندازه لازم تهیه نکنید ممکن است در اواسط کار شوینده تان کم بیاید و شما زمانتان را برای خرید دوباره از دست بدهید و همین اتفاق ساده،کلی زمان پیش بینی نشده را به روند کاری شما تحمیل کند.

خانه تکانی در 2 روز - کاغذ

برای خانه تکانی در 2 روز اولویت بندی کنید

بعد از برنامه ریزی و نوشتن گام به گام وظایف، به اولویت ها فکر کنید و مشخص کنید کدام کار را کی و کجا و با چه جزئیاتی باید انجام دهید، هر کاری شامل چه مراحلی است و ابزار موردنیازش چیست.

برای خانه تکانی در 2 روز سناریوی بحران داشته باشید

همه حوادث را در نظر بگیرید و برای پیش بینی حوادث وقت بگذارید و چاره اندیشی کنید؛ یعنی سناریوی بحران داشته باشید. مثلا یک نیروی کمکی برای زمانی که قرار است از نردبان بالا بروید، در نظر بگیرید و محیط اطراف را از اشیای تیز، برنده و شکننده برای جلوگیری از اتفاق های غیرمنتظره خالی کنید.

اجرا کنید

در این مرحله اگر به تک تک کارها فکر کرده باشید و برای آنها راهکار اندیشیده باشید، می توانید با خیال راحت کارها را انجام دهید. نباید نگران اجرا باشید زیرا با انجام کارهای بالا خانه تکانی شما بیشتر از 2 روز وقت نمی گیرد.

خانه تکانی در 2 روز - طی

برای تمیز کردن خانه در 2 روز اینگونه عمل کنید

  • بسیاری از لوازمی که به عنوان یادگاری نگاه داشته اید یا فکر می کنید به دردتان می خورد اما تا الان به درد نخورده است را به دیگران هدیه دهید و یا دور ریختنی ها را و وسایلی را که تاریخ انقضای آن گذشته را دور بریزید. وسایلی را که مشکلی برایش پیش آمده به تعمیرکار بسپارید. وسایل و لباس هایی که فصلش تمام شده برای انباری جمع آوری کنید.
  • هر چیز شستنی مانند پرده ، ملحفه و… را بشویید.اگر قرار است وسیله ای جدید بخرید یا پرده یا فرش را به شرکت خدماتی بسپارید، سریع تر این کار را انجام دهید.
  • مرحله به مرحله خانه را تمیز کنید. یعنی ابتدا اتاق خواب خود و کودکتان را تمیز نمایید.
  • برای تمیز کردن اتاق خواب ، سقف را گردگیری کرده و سپس به تمیز کردن کشوها و کمد ، پنجره اتاق ، مرتب نمودن تخت خواب و کمد اسباب بازی ها ، تمیز کردن دیوار و زمین بپردازید.
  • شروع به تمیز کردن اتاق پذیرایی کنید و سقف ، مبلمان ، تمام میزها ، آباژورها و لوسترها ، گلدان ها ، تلویزیون و دستگاه های صوتی و… را تمیز کنید و سپس به تمیز نمودن زمین بپرازید.
  • حالا نوبت به تمیز کردن آشپزخانه می رسد. برای تمیز کردن آشپزخانه کابینت ظروف ، کابینت ادویه ها ، کابینت زیر ظرفشویی را مرتب کرده و سیم و بدنه لوازم برقی ، بدنه کابینت ها را تمیز کرده و شیشه آشپزخانه و کف و دیوارها را بشویید.
  • سرویس بهداشتی و حمام را پاک و جرم زدایی کنید.
  • پرده های شسته را اتو کرده و نصب و فرشتان را پهن کنید.

خانه تکانی در 2 روز - کابینت

روش دیگر برای خانه تکانی در 2 روز

1.زمان‌تان را مدیریت کنید

 فرهنگ، پدیده‌ پویایی است متشکل از خرده فرهنگ‌های متعدد و در حال تغییر، همگام با شرایط روز، بنابراین همان‌طور که شرایط زندگی ما تغییر می‌کند خانه‌داری هم به‌عنوان بخشی از خرده فرهنگ‌ها همگام با شرایط روز جامعه باید تغییر کند. در غیر این صورت باید همچنان هر سال روزها و هفته‌های پایانی سال را به جبران اشتباهاتی اختصاص دهیم که از قضا هر سال هم تکرار می‌شود.
  یک نگاه مدیریتی و دقیق بر امور خانه و یک برنامه‌ریزی مرتب، منسجم و مستمر، تمام اعضای خانه را از داستان تکراری و پردردسر خانه‌تکانی‌های چندروزه پایان سال خلاص می‌کند. در قدم اول به آشنایی با مفهوم مدیریت زمان نیاز داریم. برای آشنایی با این مفهوم باید با اصول صحیح برنامه‌ریزی و اجرای درست آن آشنا شویم.

2.قدم اول برای مدیریت زمان

قدم اول در مدیریت، برنامه برای زمان است، اما برنامه‌ریزی‌ای کاملا متفاوت با آنچه تاکنون به‌عنوان برنامه‌ریزی در ذهن‌تان داشتید. با شنیدن عنوان برنامه‌ریزی، همه فکر می‌کنیم کافی است بدانیم در ساعت‌ها یا روزهای آتی چه‌کاری قرار است انجام دهیم؛ حال آنکه مشکل اصلی در اجرایی نشدن برنامه‌ها هم همین جاست !

برنامه‌ریزی برای رسیدن به نتیجه‌ درست نیاز به یکسری مهارت‌ها دارد و کلیدی‌ترین بخش آن هم فکر کردن است؛ فکر کردن به کاری که قصد داریم برای آن برنامه‌ریزی کنیم. باید به تمام جزئیات فکر کنیم و البته احتمالات را درنظر بگیریم. از دراختیار داشتن قلم و کاغذ برای نوشتن ریز برنامه‌ تا خرید وسایل موردنیاز مثلا نردبان برای دسترسی به وسایلی که در ارتفاع قرار دارند.

خانه تکانی در 2 روز - پدر

3.  80 درصد فکر، 20 درصد اجرا

در انجام هر کار، از امور خانه‌داری گرفته تا خانه‌تکانی، اگر قرار است کاری درست و با مدیریت زمان انجام شود، باید 80 درصد از زمان آن را به برنامه‌ریزی اختصاص دهید. فکر کردن به جزئیات و درنظر گرفتن احتمالات، همه شامل همین زمان 80درصدی می‌شود. دقت کنید که 80درصد از کل روند موردنیاز برای انجام یک کار؛ یعنی اگر قرار است کاری را در یک روز انجام دهید، باید 80 درصد از یک روز و اگر یک برنامه‌ 10روزه درپیش دارید، 8 روز از آن را به برنامه‌ریزی و فکر کردن اختصاص بدهید.

4. چرا 2 روزه می‌توانیم ؟!

عجله نکنید. تصور اینکه 8روز از 10 روزتان را به فکر کردن اختصاص دهید و فقط در 2روز همه‌ کارها را انجام بدهید، اصلا ساده نیست. اما عملی است مشروط بر اینکه یک برنامه‌ریزی اصولی داشته باشید. باید در 8روز گام‌به‌گام کارها را تعریف کنید و درمورد تک‌تک آنها فکر کنید؛ حتی به احتمالات !

5. برنامه‌ریزی برای پاک کردن شیشه‌ها

حق با شماست. در شیوه‌های معمول برنامه‌ریزی، نیازی به فکر کردن با این دقت نیست؛ چون مثلا برای تمیز کردن شیشه کافی است با یک سطل آب و دستمال، شروع کنید به تمیز کردن پنجره. اما در نگاه مدیریتی و گام به گام موردنظر ما،‌ همین شیشه پاک‌کردن ساده از این قرار است: ابتدا باید به چهارپایه فکر کنید. چهارپایه‌ای که با ارتفاع پنجره‌ شما هماهنگ باشد، به ماده‌ شیشه‌شویی که برای پاک‌کردن نیاز دارید، اینکه چه مقدار و  چطور باشد. به دستمال خیس و حتی یک دستمال خشک برای پاک‌کردن نهایی و… گام بعدی هم درنظر گرفتن احتمال‌هاست.

احتمال اینکه زمان باز کردن پرده ممکن است با مشکل کنده شدن گیره مواجه شوید یا حتی پاره شدن احتمالی پرده‌ای که بر اثر تابش مستقیم آفتاب نخ‌نما شده است. با درنظر گرفتن همه‌ این موارد و احتمالات، در زمان اجرا همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود؛ دقیق و حساب شده. مثلا کوتاه بودن چهارپایه برنامه‌ شما را به تعویق نمی‌اندازد یا حتی کنده شدن گیره شما را دچار مشکل نمی‌کند، چون شما از پیش به تمام این موارد فکر کرده‌اید.

خانه تکانی در 2 روز - بچه

6. گام دوم برنامه‌ریزی

قدم بعدی، نوشتن نکته به نکته‌ کارهایی است که به آنها فکر کرده‌اید و باید آنها را اجرا کنید. نوشتن مرحله‌ مهمی است كه ما بیشتر از آن غافل می‌شویم. بدون نوشتن همیشه فکر می‌کنیم کاری نداریم ! باید لوستر را تمیز کنیم، پرده را بشوییم، پنجره را پاک کنیم، جارو و تی بکشیم. یعنی روی هم رفته باید 4 یا 5مورد فعالیت انجام بدهیم که به سادگی از پس آنها بر می‌آییم !

اما اشتباه همین‌جاست، چون وقتی وارد فضای کار می‌شوید، تازه می‌بینید کارهایی که باید انجام بدهید، خیلی بیشتر از اینهاست، اما چون ننوشته و جزء به جزء نکرده بودید، به مرحله اجرا که می‌رسید با مشکل روبه‌رو می‌شوید ! شیوه‌ درست این است که هر کاری را قبل از انجام در مرحله‌ فکر کردن (همان 80درصد اولیه) یک‌بار تمام و کمال در ذهن‌تان انجام دهید و جزء به جزء را در مرحله‌ بعدی یادداشت کنید.

7. دقت در نوشتن

دقت در نوشتن جزئیات به اندازه‌ خود مرحله‌ نوشتن مهم است. دقت یعنی اینکه باید بدانید مثلا برای انجام کاری مثل شست‌وشوی فرش یا کابینت، به کمک چند نفر نیاز دارید. آیا نیروی کمکی می‌تواند فرزندتان باشد یا به نیروی همسرتان نیاز دارید ؟! به طور کلی یک بخش از این جزئیات شامل این می‌شود که بدانید در انجام یک کار به‌خصوص، به چه ابزاری و چه نیروهایی نیاز دارید. بخش دیگر هم اینکه فردی که قرار است به شما کمک کند، باید چه توانمندی‌هایی داشته باشد.

خانه تکانی در 2 روز - تخت

8. نتیجه‌ یک انتخاب حساب نشده

یکی از مواردی که در خانه‌تکانی از توجه دور می‌ماند، این نکته ‌است که چه کسی و کجا باید به ما کمک کند. از آنجا که ما معمولا به این موضوع فکر نمی‌کنیم اغلب از کسی کمک می‌گیریم که یا توانش را ندارد یا وقتش را. دست آخر خودمان می‌مانیم و خودمان ! نتیجه این انتخاب غلط هم کمردرد و زانودرد است و البته زمینه‌سازی برای بسیاری از مشاجره‌ها آن هم در آستانه سال نو. این مشکلات یک دلیل ساده دارد آن هم اینکه شما از کسی کمک خواسته‌ایدکه نه زمانش را دارد و نه آمادگی، پس طبیعی است که انتظارتان را بی‌پاسخ بگذارد !

9. وقتی زمان‌بندی شما بیمار است 

بعد از اینکه تمام مراحل کار جزء به جزء یادداشت شد، نوبت به زمان‌بندی می‌رسد. زمان‌بندی هم یعنی تخمین اینکه انجام هر کار حدودا چقدر زمان می‌برد. اشتباه مهمی که در این مرحله رخ می‌دهد، این است که کارها را کلی می‌بینید و چون جزئیات کار را تعریف نکرده‌اید، فراموش می‌کنید برای آنها زمان بگذارید، درنتیجه، در زمان اجرا مدام به زمان اضافه می‌شود تا جایی‌که پیش‌بینی 2روزه‌ شما حتی تا ساعت‌های بعد از تحویل‌ سال هم کش می‌آید. این دقیقا همان نشانه‌ای است که متخصصان مدیریت زمان از آن به‌عنوان یک نقص یا بیماری در زمان‌بندی یاد می‌کنند. البته کلی نگاه کردن به برنامه‌ریزی یک عارضه دیگر هم دارد و آن چیزی نیست جز سر هم بندی کردن.

خانه تکانی در 2 روز - دستکش

10. فهرست خرید را فراموش نکنید

کاری كه بهتر است همزمان با فهرست کردن جزئیات به آن بپردازید، تهیه‌ فهرستی برای خرید لوازم موردنیاز در انجام كارهای خانه است. از انواع شوینده‌ها گرفته تا دستمال و روزنامه و نردبان و بررسی اینکه کدام از این موارد در خانه موجود است و برای تهیه‌ کدام آنها و چه مقدار، باید برنامه‌ریزی کنید. گاهی کافی نبودن یک شوینده برای پنجره، تمام روند برنامه‌ریزی شما را دچار بحران می‌کند.

مثلا فکر کنید در حال پاک‌کردن شیشه‌ هستید که ناگهان شوینده‌ شما تمام می‌شود ! باید همه چیز را نیمه‌کاره رها کنید و راهی خرید شوید. همین اتفاق ساده، (تازه به فرض اینکه اولین سوپرمارکت مایع تمیزکننده‌ موردنظر شما را داشته باشد) کلی زمان پیش‌بینی نشده را به روند‌ کاری‌ شما تحمیل می‌کند. در حالی که تهیه‌ یک فهرست خرید، به‌سادگی شما را در برابر تمام این اتفاق‌های پیش‌بینی نشده ایمن می‌کند.

11. اولویت‌بندی

بعد از برنامه‌ریزی و نوشتن گام به گام وظایف، باید مشخص کنید کدام کار را کی و کجا انجام دهید، یعنی باید به اولویت‌ها فکر کنید. آنچه مهم است توالی کارها و چرایی آنهاست و درست بعد از این مرحله است که شما می‌دانید چه‌کاری را کی، چرا و با چه جزئیاتی باید انجام دهید، هر کاری شامل چه مراحلی است و ابزار موردنیازش چیست.

جارو

12.برای خانه تکانی در 2 روز  سناریوی بحران هم داشته باشید

درنظر گرفتن احتمال‌ها و چاره‌اندیشی برای آ‌نها بسیار مهم است. مثلا درنظر گرفتن یک نیروی کمکی برای زمانی که قرار است از نردبان بالا بروید و خالی کردن محیط اطراف از اشیای تیز، برنده و شکننده برای جلوگیری از اتفاق‌های غیرمنتظره. باید برای پیش‌بینی هر کدام از این حوادث وقت بگذارید و چاره‌اندیشی کنید؛ یعنی سناریوی بحران داشته باشید.

13.برای خانه تکانی در 2 روز  برنامه‌تان را میلی‌متری نچینید

حتما فکر می‌کنید میلی‌متری چیدن برنامه‌ها یک ابتکار فوق‌العاده است؛ در حالی که این یعنی زمینه‌چینی برای جاماندن از یک برنامه‌ریزی اصولی ! پشت سر هم چیدن برنامه‌ها باعث می‌شود یک اتفاق ساده، مثل یک تماس تلفنی 10دقیقه‌ای که حتی به آن فکر هم نکرده بودید، شما را از زمان‌بندی عقب بیندازد و این عقب ماندن در کل برنامه‌ روزانه‌ شما جاری شود و همه چیز را به هم بریزد.

14.برای خانه تکانی در 2 روز  این 4 زمان را فراموش نکنید

زمان استراحت: درنظر گرفتن زمانی برای استراحت از ضروریات یک برنامه‌ریزی اصولی است. بدون درنظر گرفتن این زمان هرچند هم کوتاه، خستگی در بدن انباشته می‌شود و توان بدنی کاهش پیدا می‌کند، درنتیجه سرعت کار کم می‌شود. شما برای جبران این زمان از دست‌رفته ناچارید بیشتر از توان جسمی‌تان مایه بگذارید که این هم عواقب و آسیب‌های خاص خودش را دارد، بنابراین لازم است بین هر دو ساعت کار برای استراحت‌تــان دست‌کم 10دقیقه زمان درنظر بگیرید. و چای یا میوه‌‌ای بخورید و دوباره دست به کار شوید.

 زمانی برای حمام کردن: درنظر گرفتن زمانی برای دوش گرفتن در پایان یك روز پركار خیلی مهم است. بعد از پایان یک روز کاری، باید هر طور شده زمانی را به دوش گرفتن اختصاص بدهید. این دوش ساده‌ 10دقیقه‌ای باعث می‌شود شب را آسوده بخوابید، صبح با آرامش خیال و راحت‌تر بیدار شوید و روزی پربارتر داشته باشید.

زمانی برای بازگرداندن اشیا و لوازم به جاهای خود: در پایان هر كار، كلی ابزار و وسیله از جای اولیه خود خارج و در خانه پراکنده می‌شود؛ بنابراین اگر زمانی را به جمع و جور کردن این وسایل اختصاص ندهیم، هنگام نیاز دوباره به هر كدام از این وسایل، درگیر پیدا کردن آنها می‌شویم.

زمان هیچ: بخشی از روز را برای هیچ بگذارید. بله، دقیقا برای هیچ ! یعنی در میان فهرست کارها نیم‌ساعتی را خالی بگذارید. دقت کنید این نیم ساعت جدا از زمان‌های استراحت شماست و به هیچ چیز تعلق ندارد؛ حتی به چای خوردن ! این یعنی زمان شناور و به عبارت دیگر، ایجاد آمادگی برای انجام کارهای غیرمنتظره، بدون اینکه چیدمان برنامه ما به هم بریزد.

خانه تکانی در 2 روز - زن و مرد

15. حالا همه چیز آماده است

در مرحله‌ اجرا در حقیقت وارد بخش اجرایی برنامه‌ریزی یا همان 20درصد زمان باقی‌مانده می‌شوید. حالا اگر همه چیز را درست پیش‌بینی کرده و به همه جزئیات فکر و آنها را فهرست کرده باشید، دیگر نباید نگران اجرا باشید، چون به تک‌تک کارها فکر کرده‌اید و برای آنها راهکار اندیشیده‌اید. اینچنین می‌شود که خانه‌تکانی شما بیشتر از 2 روز وقت نمی‌گیرد !

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید