مدل های عینک آفتابی جدید 2022 را می شناسید؟ امروزه عینک بخش مهمی از استایل را تشکیل می دهد، بنابراین در انتخاب آن کمی سختگیر باشید. پارس مگ راهنمای انتخاب عینک با توجه به فرم صورتتان را در اختیارتان قرار می دهد تا مناسب ترین فرم عینک را انتخاب کنید.

مدل های عینک آفتابی جدید

عینک آفتابی Aviator از مدل های عینک آفتابی جدید

اگر اهل فیلم دیدن باشید حتما AVITOR را دیده اید. در این فیلم که در سال ۱۹۸۶ ساخته شده، تام کروز یک عینک آفتابی مدل هوانوردی به چشم های‌اش زده است. فیلمی که باعث شد خیلی‌ها به سمت این مدل عینک بروند. اسم عینک هم به اسم فیلم تمام شد؛ چیزی که چندین بار در تاریخ سینما اتفاق افتاده است.

عینک خلبانی مردانه - مدل های عینک آفتابی جدید عینک مردانه - مدل های عینک آفتابی جدید عینک آفتابی خلبانی زنانه - مدل های عینک آفتابی جدید

عینک آفتابی گربه‌ای از مدل های عینک آفتابی جدید

این مدل عینک آفتابی هم همیشگی است و سال هاست روی خط تولید و عرضه و به چشم ستاره هاست. ریحانا با عینک آفتابی از این مدل و رنگ سفید روی فرش قرمز آمد. جیجی حدید، میراندا کر، سلنا گومز و پریانکا چوپرا اهم با این مدل عینک زیاد د یده شده اند. راز موفقیت عینک آفتابی چشم گربه‌ای تنوع طرح‌ها، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف است.

بیشتر بخوانید: دوخت پیراهن ساحلی به روش ساده – کلکسیونی از جدید ترین لباس های ساحلی

عینک گربه ای - مدل های عینک آفتابی جدید عینک آفتابی مدل گربه ای - مدل های عینک آفتابی جدید

عینک آفتابی گربه ای طرح دار - مدل های عینک آفتابی جدید عینک پلنگی - مدل های عینک آفتابی جدید

عینک آفتابی کلاسیک کلاب مستر

دیوید بکهام است عاشق عینک آفتابی کلاب مستر است. این مدل زاویه دار با قاب بزرگ و لنزهای خاکستری تیره، مناسب صورت بیضی، مربع، مستطیل است.

بیشتر بخوانید: نحوه کاشت توت فرنگی در گلدان و نگهداری در آپارتمان

عینک دیوید بکام - مدل های عینک آفتابی جدید عینک آفتابی شیک - مدل های عینک آفتابی جدید عینک آفتابی جیمز باند - مدل های عینک آفتابی جدید

عینک آفتابی Wayfarer از مدل های عینک آفتابی جدید

عینک آفتابی Wayfarer شباهت زیادی به مدل کلاب مستر دارد. عمرش به دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ می‌رسد و سلبریتی‌هایی مانند تیلور سویفت، ریس ویترسپون، جیک جیلنهال این مدل را به چشم زده اند.

عینک آفتابی زنانه شیک - مدل های عینک آفتابی جدید عینک آفتابی جدید - مدل های عینک آفتابی جدید

عینک آفتابی رترو مربع

آیا در مورد عینک آفتابی که توجه مردم را در مجله Vogue به خود جلب کرد، شنیده اید؟ در سال ۲۰۰۰، عینک آفتابی مربعی برای اولین بار ظاهر شد. در میان دختران و مدل‌های استایل خیابانی مانند جیجی حدید و دوست صمیمی او کندال جنر مورد توجه قرار گرفت و جورج کلونی، نماد هالیوود و مرد خوش سیمای سینما در میان افراد مشهور از عینک‌های آفتابی چهارگوش کلاسیک زیاد استفاده کرد.

قاب بیشتر آن‌ها چوب آبنوس و ساج است و دارای لنزهای خاکستری تیره هستند که از چشمان شما در برابر درخشان‌ترین نور خورشید محافظت می‌کند. آن‌ها با صورت بیضی، گرد، قلب و ذوزنقه حسابی عالی به نظر می‌رسند.

عینک مربعی - مدل های عینک آفتابی جدید عینک شیشه رنگی - مدل های عینک آفتابی جدید

عینک بزرگ - مدل های عینک آفتابی جدید

عینک آفتابی گرد جز مدل های عینک آفتابی جدید

با صرفه جویی وقت و هزینه در بهترین حالت، این سبک قاب ممکن است یکی از محبوب ترین‌ها برای شما و در بین افراد مشهور باشد. آزی اوزبورن موزیسین نمی‌تواند یک روز را بدون عینک آفتابی گرد خود سپری کند. اصلا او عملا برای مدل عینکش بود که شناخته شد!

عینک آفتابی گرد یکی از لوازم جانبی مد روز است و در همه اندازه‌ها و رنگ‌ها موجود است. عینک آفتابی ریز یا بزرگ، صورتی، زرد یا قرمز، همیشه ترند هستند! سلبریتی‌هایی مانند لیدی گاگا، سلنا، رابرت داونی جونیور، زین مالیک، حدیدز، دوقلوهای اولسن و خیلی‌های دیگر از جمله فهرست بلندی از سلبریتی‌هایی هستند که اغلب در خیابان‌ها با عینک آفتابی گرد دیده می‌شوند. پس آیا عینک‌های آفتابی گرد همچنان رواج دارند؟ قطعا!

عینک گرد - مدل های عینک آفتابی جدید عینک 2022 - مدل های عینک آفتابی جدید عینک آفتابی 2022 - مدل های عینک آفتابی جدید

مشخصات مدل های عینک آفتابی جدید زنانه

مهمترین چیزی که باید هنگام خرید بهترین مدل عینک آفتابی دخترانه 2022 برای محافظت از چشم خود به آن دقت کنید یک برچسب است که نشان می‌دهد آیا آن عینک دودی تان 100 درصد در برابر اشعه‌های UV از چشم های شما محافظت می‌کند یا خیر. دیده شده است کمتر از نیمی از افرادی که عینک آفتابی زنانه و دخترانه خریداری می‌کنند، زحمت بررسی محافظت 100 درصدی عینک را در برابر اشعه‌های خورشید، به خود نمی‌دهند.

یکی از جذاب‌ترین وسایلی که افراد مشهور به طرز خیلی اعتیاد آوری از آن استفاده می‌کنند و بسیار هم به چشم می‌آید؛ عینک آفتابی است که نه تنها از چشمان در برابر اشعه‌های مضر UV خورشید محافظت می‌کنند، بلکه ظاهر را چندین پله بهتر و جذاب‌تر می‌کنند؛ البته به شرطی که درست انتخاب شده باشند. در ادامه به چند عینک آفتابی که افراد مشهور در سال ۲۰۲۲ به چشم زده اند؛ نگاهی انداخته البته با یک پیش در آمد خیلی مهم!

انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم صورت

عینک برای صورت‌های مربعی

در صورت‌های مربعی پیشانی، گونه‌ها و چانه همگی به یک اندازه پهن و به طور کلی طول و عرض صورت برابر است. در این شکل صورت‌ آرواره‌ها نسبتاً برجسته و اغلب متمایز و زاویه‌دار هستند. با اینکه این گروه افراد خط فک کاملا مشخصی دارند اما چانه آنها نوک‌تیز نیست. گونه‌ها هم نسبت به بقیه صورت خیلی گرد نیستند. افرادی با صورت مربعی با عینک‌های بیضی یا گرد عالی به نظر می رسند چون این عینک‌ها ویژگی‌های زاویه‎ای را نرم و ملایم می کنند.

عینک برای صورت گرد - مدل های عینک آفتابی جدید عینک برای صورت مربعی - مدل های عینک آفتابی جدید

البته بیضی‌های بدون فریم یا آنهایی که فقط در قسمت بالای شیشه لبه داشته باشند انتخاب خیلی بهتری هستند. عینک‌های خلبانی یا مدل‌هایی به سبک چشم گربه‌ای برای چهره‌ای زاویه‌دار جذاب هستند. از طرف دیگر، عینک‌هایی با فریم‌های مربعی که بر زوایای چهره‌ تأکید دارند واقعاً توصیه نمی‌شوند مگر اینکه عمداً دنبال این نوع استایل باشید. خیلی از هالیوودی‌ها مثل ساندرا بولاک، دمی مور و جاستین تیمبرلیک صورت مربعی دارند اما آنجلینا جولی و برد پیت مشهورترین این گروه هستند.

عینک برای صورت های گرد

در صورت های گرد، تمام ویژگی‌ها یکنواخت شکل می گیرند. پهنای گونه‌ها و پیشانی تقریباً یکسان و چانه گرد است و صورت ظاهری نرم دارد. انواع عینک مستطیلی شکلی با صورت‌های گرد جور در می‌آید و صورت را باریک‌تر نشان می دهد. عینک مناسب برای این شکل صورت‌ها آن است که قابش ظریف اما نه خیلی نازک باشد. افرادی که صورت گرد دارند باید از عینک‌های گرد یا بیضی خودداری کنند چون فقط صورت را گردتر نشان می دهند. سلنا گومز و کریستن دانست از جمله افراد معروفی هستند که صورت گرد دارند.

عینک مناسب صورت گرد - مدل های عینک آفتابی جدید عینک آفتابی ساده - مدل های عینک آفتابی جدید

عینک برای صورت‌های قلبی شکل

ویژگی‌های معمول صورت قلبی شکل، پیشانی پهن، گونه‌های برجسته و چانه باریک است. تقریباً هر فریمی در این شکل صورت خوب به نظر می‌رسد. اما مناسب‌تر از همه عینک‌های بیضی و خلبانی هستند که چهره‌های قلبی شکل را صاف می کند و آنها را از نظر بصری به تعادل می رسانند. فریم های ظریف فلزی با رنگ روشن و حتی عینک‌های بدون فریم هماهنگی صورت شما را تضمین می کنند. از آنجا که فریم‌های ذوزنقه‌ای در قسمت بالا کمی طویل‌تر از قسمت پایینی هستند می‌توانند انتخاب خوبی باشند این فریم‌ها مثل فریم‌های مستطیلی بدون اینکه روی گونه‌های شما تأکید داشته باشند به فرم صورت‌تان تعادل می‌دهند. فریم‌های زاویه‌دارو چشم گربه‎ای یا قاب‌های پروانه‌ای نامطلوب هستند و انتخاب مناسبی به حساب نمی‌آیند.  مری کیت اولسن صورت قلبی شکل دارد.

عینک آفتابی کلاسیک - مدل های عینک آفتابی جدید عینک آفتابی ارزان - مدل های عینک آفتابی جدید

عینک برای صورت های بیضی شکل

نسبت صورت های بیضی معمولاً متعادل و هماهنگ است. در حالی که چانه و پیشانی نسبتاً باریک هستند، گونه ها برجسته‌ترند. طول صورت بیضی حدود دو برابر پهنای آن است. افرادی که دارای این فرم صورت هستند به راحتی می‌توانند عینک مناسب را پیدا کنند چون ایده‌آل‌ترین و استانداردترین شکل صورت را دارند. این افراد می توانند هر سبک عینکی را انتخاب کنند، گرد، زاویه‌‌دار یا هر شکل مدرن. فقط لازم است اطمینان پیدا کنند که شیشه ها خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نیستند. با این حال، بهتر است از فریم‌های خیلی باریک خودداری کنند، این فریم‌ها صورت را کشیده‌تر نشان می‌دهند. قانون کلی در مورد این صورت‌ها این است که دنبال فریم‌هایی باشید که به اندازه پهن‌ترین قسمت صورت شما یا بیشتر از آن باشد. بلا حدید نمونه خوبی برای صورت بیضی شکل است. امیلی بلانت، ریانا، بیانسه و کیت میدلتون هم صورت بیضی دارند.

عینک با فرم شیشه ای - مدل های عینک آفتابی جدید عینک با فرم طرحدار - مدل های عینک آفتابی جدید

صورت لوزی یا الماس شکل

در صورت لوزی شکل پیشانی باریک، خط فک بلند و مخروطی و گونه‌ها بلندتر و پهن‌تر و چشمگیرتر هستند که معمولا به صورت برجسته‌تر دیده می‌شوند. با این فرم صورت می‌توانید توجه را به چشم‌های خود جلب کنید  که به منحرف شدن حواس از خط فک کمک می‌کند. عینک‌های مستطیلی، چشم گربه‌ای، بیضی شکل و خلبانی برای این صورت‌ها مناسب هستند. قاب‌هایی که زوایایی تیز دارند مثل قاب‌های مربعی برای صورت الماس شکل ناخوشایندند. هالی بری بازیگر 55 ساله آمریکایی یکی از کسانی است صورت الماسی شکل دارد.

عینک برای صورت کشیده - مدل های عینک آفتابی جدیدمحمدرضا گلزار - مدل های عینک آفتابی جدید

 صورت شما باریک، متوسط یا پهن است؟

اندازه عینک مهم‌ترین مسأله‌ای است که باید به آن توجه شود. این نقطه شروع مرحله بعدی است. البته اگر از قبل عینک دارید که کاملا مناسب و اندازه‌تان است اندازه‌های عینک شما روی دسته چپ آن نوشته شده و می‌توانید بر همان اساس خرید جدیدتان را انجام دهید. از طرف چپ سه رقم اول نشان‌دهنده عرض شیشه، دو رقم وسط عرض پل و دو عدد سمت راست طول دسته هستند.

نکاتی که هنگام خرید عینک باید به آن توجه کنید

عینک‌های نیکلی

فراوان‌ترین قاب عینک‌ها از نیکل ساخته می‌شوند که در نهایت استحکام قابل انعطاف هم هستند ولی این جنس قاب‌ها باعث ایجاد حساسیت هم می‌شوند و 10 درصد افرادی که از عینک نیکلی استفاده می‌کنند دچار حساسیت می‌شوند. نیکل به صورت خالص و نیکل نقره در ساخت قاب استفاده می‌شود اما نقره در نیکلِ نقره به کار نرفته و در واقع این ترکیب نیکل، مس و روی دارد. بقیه فلزات که برای ساخت فریم مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند عبارتند از آلومینیوم، استیل، تیتانیوم، طلا و نقره.

سر خوردن عینک

اندازه قاب به عرض آن اشاره دارد که اگر خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد، می تواند روی بینی شما سُر بخورد یا فشار ایجاد کند. البته اگر به دنبال ظاهر خاصی هستید، می توانید این قانون را نادیده بگیرید. به عنوان مثال، عینک‌های شیک چشم گربه ای یا پروانه‌ای، تا حدودی اندازه بزرگتری دارند در حالی که عینک‌های نیکلی کوچکتر هستند.

عرض پل مهم است

عرض پل کوتاه ترین فاصله بین شیشه‌های عینک است و از شیار لبه داخلی یک شیشه تا شیار لبه داخلی شیار دیگر اندازه گیری می شود. چرا این قطعه کوچک اینقدر مهم است؟ برای اینکه عینک خوب جا بیفتد و روی بینی شما قرار بگیرد. پل عینک باید متناسب با عرض بینی شما باشد. اگر عینک درست روی بینی شما ننشیند، می تواند باعث عوارض جانبی ناخوشایندی مثل سردرد شود. همین‌طور بهترین و کامل‌ترین عملکرد بصری هم آسیب می بیند. چون در صورت لیز خوردن عینک مرکز نوری هم می‌لغزد. بنابراین پل عینک درست و اندازه روی بینی شما قرار بگیرد نه سفت و محکم نه شل و لغزان! برای اطمینان از اینکه عینک‌‌تان درست سرجایش قرار بگیرد موقع خرید حواستان باشد که عینکی انتخاب کنید که پدهای قابل تنظیم در قسمت پل داشته باشند.

عینک - مدل های عینک آفتابی جدید

عرض و ارتفاع شیشه عینک

این آیتم مربوط به میدان دید شماست. با قاب کوچک میدان دید شما تا حدودی محدود می شود ولی نباید خیلی هم بزرگتر از صورت‌تان باشد. قاعده کلی این است که ابروها همچنان قابل مشاهده باشند. اما یک استثنا وجود دارد: عینک آفتابی! ابروها اغلب عمداً برای محافظت بهتر در برابر نور خورشید پنهان می‌شوند. لنزها در عریض‌ترین و بالاترین نقطه اندازه‌گیری می‌شوند و نقطه وسط شیشه عینک جای ایده‌آلی است برای اینکه شما از آنجا نگاه کنید.

دسته‌های عینک

طول دسته‌ها بخش عمده‌ای از راحتی عینک شما را تعیین می کنند. اگر فضای زیادی داشته باشد و بلند باشد، درست نمی‌ایستد و اگر کوتاه باشد عینک خیلی سفت می‌نشیند و در نتیجه فشار و سردرد و مشکلات سینوسی ایجاد می‌کند.

 ضخامت قاب عینک

چشم‌های شما چه دوربین باشند چه نزدیک‌بین، هر چه شماره چشم شما بیشتر باشد باید قاب عینک ضخیم‌تری انتخاب کنید. چون هرچه شماره چشم‌تان بالاتر باشد لنز ضخیم‌تری خواهید داشت. می توانید قاب های ظریف را برای شماره چشم‌های پایین‌تر انتخاب کنید.

قاب عینک - مدل های عینک آفتابی جدید

چند توصیه درباره انتخاب رنگ عینک

  • اگر ته رنگ پوست شما گرم است یعنی بیشتر به زرد یا هلویی می‌زند برای انتخاب عینک به سمت سایه‌های سبز، قهوه‌ای، عسلی؛ طلایی ، بژ و قرمز متمایل شوید.
  • اگر ته رنگ پوست شما سرد است سراغ‌ قاب‌های بنفش، نقره‌ای، ارغوانی و صورتی بروید در ضمن قاب‌های مشکی هم با رنگ پوست شما جور در می‌آید.
  • اگر دنبال این هستید که کمی ظاهر جوان‌تری پیدا کنید از عینک‌هایی با فریم آبی استفاده کنید. این عینک‌ها رنگ چشم مخصوصا آبی را بیشتر نشان می‌دهند و درباره خانم‌ها توجه را به آرایش چشم‌ها جلب می‌کنند.
  • البته اکثر عینک‌های فریم بزرگ با اشکال جسورانه در صورتی که با شکل صورت شما در تضاد نباشند و همین‌طور عینک‌های چشم گربه‌ای شما را جوان‌تر نشان می‌دهند.
  • با اینکه فریم مشکی با هر رنگ مویی جور در می‌آید ولی با موهای خاکستری بهتر از همه جواب می‌دهد و ظاهر کلاسیک و درعین حال شیکی به وجود می‌آورند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید