انتخاب حلقه ازدواج از میان صد ها مدل جدید اصلا کار ساده ای نیست. در این مقاله با انواع مدل حلقه ازدواج آشنا می شوید و نکات خرید حلقه را یاد می گیرید. همچنین پارس مگ شما را در جریان اشتباهاتی که دیگران در انتخاب حلقه مرتکب می شوند می گذارد.

فهرست محتوا پنهان

حلقه ازدواج از کجا آمده و چطور باید انتخابش کرد؟

حلقه ازداواج در فرهنگ ایرانی برگرفته از حلقه مهر در آیین میترائیسم است. حلقه‌ای که نشان از پیوند عمیق بین زن و شوهر دارد. بنابر این خرید انگشتر یکی از مهمترین خریدهای قبل از عروسی برای زوج‌ها محسوب می‌شود. حلقه ازدواج نماد عشق و وفادری در بین زوجین است.

حلقه ی ازدواج - انتخاب حلقه ازدواج

این زیورآلات زیبا که معمولا به‌صورت دایره‌ای شکل می‌باشد، نشان از عشق بی‌پایان و بینهایت عروس و داماد به یکدیگر دارد. جنس حلقه معمولا از طلا است؛ زیرا طلا عنصری ماندگار و ارزشمند در بین عناصر دیگر است. انتخاب این عنصر برای حلقه ازدواج نشانه‌ای از علاقه بی‌پایان و بدون خدشه زوجین نسبت به هم است.

انگشت حلقه، چهارمین انگشت دست چپ زوجین می‌باشد. انتخاب این انگشت به عنوان انگشت حلقه به دلیل نزدیکی این انگشت به قلب است، که نمادی از تعهد قلبی زوجین به یکدیگر است.

بیشتر بخوانید: انتخاب لباس عروس ؛ نکاتی که باید به آن توجه کنید

تاریخچه حلقه ازدواج در دنیا

در یک نظریه خاستگاه حلقه ازدواج را مصر باستان و در نظریه‌ای دیگر یهودیان را منشا آن می‌دانند. همچنین بر اساس یک نظر دیگر، ایرانیان و آیین مهرپرستی ایرانی که از چین تا اروپا گسترده بود، خاستگاه حلقه ازدواج است. ولی به طور کلی اطلاع دقیقی از تاریخچه آن در دنیا وجود ندارد.

ازدواج - انتخاب حلقه ازدواج

به هر حال، نکته واضح در مورد حلقه ازدواج این است که از قدیم تا کنون نشان تعهد و مهر و وفاداری زن و مرد به یکدیگر بوده است. در ایام قدیم تنها زنان حلقه به دست می‌کردند، که نشان از تعهد آن‌ها به همسرانشان بود. مردان بعد از جنگ جهانی دوم نیز اقدام به استفاده از حلقه کردند و از آن زمان به بعد استفاده از حلقه ازدواج نیز در بین مردان مرسوم شد. در دوره‌های قبل حلقه‌های ازدواج از جنس برنج و مس نیز دیده می‌شود. از نظر ظاهری گاهی اشکال مختلفی روی آن تراشیده می‌شده است.

بیشتر بخوانید: لیست خرید جهیزیه به همراه نکات کلیدی خرید جهیزیه

انگشتر ازدواج - انتخاب حلقه ازدواج

تاریخچه حلقه ازدواج در ایران

حلقه ازداواج یک رسم چند هزار ساله در فرهنگ ایرانی برگرفته از حلقه مهر در آیین میترائیسم یا مهرپرستی است. میترا یا مهر که ایزد بزرگ این آیین است، همواره حلقه‌ای از مهر (خورشید) را در دستان خود داشته است. بیشتر از سه هزار سال بعد از آن افرادی که پیوند زناشویی می‌بستند، حلقه‌ای را به نشانه پیروی از میترا به دست می‌کردند. در بسیاری از نقش نگاره‌های ساسانی و هخامنشی نیز پادشاهان حلقه‌ای را به شخصی می‌دهند یا از شخصی می‌گیرند، که نشان از پیمان میان آن‌‌ها دارد.

حلقه ی ازدواج شیک - انتخاب حلقه ازدواج

حلقه ازدواج

حلقه ازدواج همان یادبودی است که عروس و داماد به نشانه تعهد و مهر در هنگام بسته شدن پیمان عقد به یکدیگر هدیه می‌دهند. این حلقه، مهترین زیور اصلی زناشویی به حساب می‌آید. به همین دلیل انتخاب این حلقه بسیار مهم است.

تفاوت حلقه و انگشتر

حلقه به نسبت انگشتر ظرافت بیشتری دارد. حلقه ازدواج معمولا ظریف و ساده است. حلقه ازدواج رینگ ساده‌ای است که یه ردیف نگین روی آن کار شده است. در برخی موارد نیز یک نگین درشت بر روی رینگ تعبیه می‌شود. اما انگشتر به نسبت حلقه، ظرافت کمتری دارد و شامل طرح‌های شلوغ‌تری نیز می‌شود.

حلقه و پشت حلقه ای - انتخاب حلقه ازدواج

حلقه‌های ازدواج به دلیل اینکه همیشه و در ساعات مختلف روز در دست باقی می‌ماند باید وزن، اندازه و ضخامت کمتری داشته باشد تا انگشت را اذیت نکند.

همچنین باید در عین سادگی، شیک و چشم‌نواز باشد. همچنین باید به شکلی طراحی و ساخته شود که نمونه مردانه و زنانه آن تا جای ممکن شبیه و لنگه هم باشند. هرچند هر کدام جداگانه برای عروس یا داماد (به سبک زنانه و یا مردانه) طراحی شده است. به همین دلیل باید با سلیقه هر دو نفر همخوانی داشته باشد.

از طرف دیگر انگشتر به صورت تکی و با طرح‌های مختلف ساخته می‌شود، در نتیجه ممکن است کاملا با سلیقه یک نفر هماهنگ باشد اما با سلیقه همسرش هیچ همخوانی نداشته باشد.

خرید حلقه - انتخاب حلقه ازدواج

ایده کلی برای انتخاب حلقه ازدواج

قبل از اینکه حلقه ازدواج خود را انتخاب کنید. باید ایده کلی آن را در ذهن خود شکل دهید. باید بدانید که مدل و مناسب با سلیقه و سبک زندگی شما کدام است و بودجه خود را نیز در نظر بگیرید. سپس زمان کافی برای انتخاب حلقه  خود اختصاص دهید، زیرا ممکن است که ایده ذهنی شما در طلافروشی‌ها موجود نباشد. در چنین مواردی می‌توانید سفارش ساخت آن را بدهید. در ادامه این مقاله فاکتورهایی که ایده ذهنی شما را شکل می‌دهد بررسی می‌کنیم تا شما راحت‌تر بتوانید حلقه ازدواج خود را انتخاب کنید.

حلقه ازدواج 2022 - انتخاب حلقه ازدواج

سایز حلقه ازدواج

در زمان انتخاب حلقه از انتخاب حلقه‌های خیلی تنگ یا خیلی گشاد بپرهیزید. زیرا به مرور زمان تاثیر بدی بر فرم انگشتان شما می‌گذارد. اما احتمال دارد که سایز انگشتان شما در طول زمان تغییر کند. بنابراین بهتر است که حلقه ازدواجتان را کمی بزرگتر از سایز انگشتان انتخاب کنید.

در ادامه نحوه تعیین سایز حلقه را برای شما به طور خلاصه به نگارش درآورده‌ایم.

  • با استفاده از وسیله اندازه کننده سایز انگشتر، انگشتر مناسب خود را انتخاب کنید. وسیله اندازه کننده سایز انگشتر وسیله‌ای پلاستیکی است که اندازه‌های مختلف سایز انگشتر در آن نشانه‌گذاری شده است، که با تنظیم آن به دور انگشت مورد نظر خود می‌توانید سایز انگشتر خود را محاسبه کنید. برای خرید انگشتر جواهر این وسیله را می‌توانید از جواهرفروشی‌ها تهیه کنید. در هنگام تعیین سایز انگشتر دقت کنید که سایز شما نه آنقدر بزرگ باشد که انگشتر در انگشت شما بچرخد و نه آنقدر تنگ باشد که از بند انگشتتان عبور نکند.
  • توجه داشته باشید که با استفاده از سانتی‌متر و یا یک نوار کاغذی و یا پارچه‌ای نیز می‌توانید سایز انگشتر خود را محاسبه نمایید.
  • تعیین سایز را در چند مرحله و در ساعات مختلفی از شبانه‌روز انجام دهید. زیرا سایز انگشت شما با توجه به گرمی و سردی هوا و در ساعات مختلف شبانه‌روز با هم متفاوت است. مثلا سایز انگشت شما به هنگام صبح به علت سرد بودن هوا کوچکتر است.
  • با توجه به اندازه‌های زیر می‌توانید سایز انگشتر خود را محاسبه کنید. لازم به ذکر است اگر در تعیین سایز انگشتر خود به اعداد مابین رسیدید حتما سایز بزرگتر را انتخاب کنید.

زمان مناسب برای انتخاب حلقه ازدواج

بهترین زمان برای انتخاب حلقه ازدواج زمانی است که دست‌ها گرم هستند. زیرا زمانی که دست‌ها سرد است سایز انگشتان کوچکتر است. پس بعد از ظهر زمان مناسبی برای انتخاب آن است. برای انتخاب سایز مناسب حلقه خود ۲ یا ۳ بار سایز انگشتان خود را محاسبه کنید. اگر سایزهای میانی را بدست آوردید، سایز بزرگتر را سفارش دهید.

رینگ ازدواج ساده - انتخاب حلقه ازدواج

تاثیر رنگ پوست و اندازه انگشت بر انتخاب حلقه ازدواج

اگر رنگ پوست شما سفید روشن یا به اصطلاح سفید یخی است، بهتر است از طلای سفید استفاده کنید. اما حلقه ازدواج زرد روی پوست‌های تیره، جلوه بیشتری دارد. افرادی که انگشتان باریک و کشیده‌ دارند، بهتر است از مدل‌های پرنگین و درشت استفاده نکنند. زیرا این مدل از حلقه‌ها جلوه خوبی بر انگشتان این افراد ندارد.

رکاب حلقه ازدواج

رکاب حلقه همان بخش گرد حلقه است که ممکن است نگینی روی آن سوار شود. علاوه بر سایز کلی حلقه ازدواج، طول بند انگشتان شما نیز موضوع مهمی در انتخاب اندازه رکاب آن می‌باشد. شما باید این نکته را مدنظر قرار دهید که حلقه ازدواجتان نباید تمام بند انگشت شما را بپوشاند. شما باید حلقه‌ای را انتخاب کنید، که مفصل انگشت در آن آزاد باشد و به راحتی بتواند حرکت کند.

تاثیر سبک زندگی بر حلقه ازدواج

سبک زندگی شما یکی از نکات مهم در انتخاب حلقه ازدواجتان به شمار می‌‌آید. زیرا حلقه شما بصورت روزانه و مستمر استفاده می‌شود. به عنوان مثال اگه شما فردی فعال هستید، که اکثر وقت خود را در خارج از منزل می‌گذرانید، یا شغلی دارید که در معرض مواد شیمایی قرار دارید، باید در انتخاب نوع فلز حلقه‌تان، اندازه و طرح آن، دقت بیشتری داشته باشید.

انگشتر نگین دار - انتخاب حلقه ازدواج

نگین مناسب برای حلقه ازدواج

بهتر است هر نگین در یک قاب از جنس طلا محکم شده باشد، چون در غیر این صورت احتمال افتادن نگین بسیار زیاد است. باید دقت داشته باشید که نگین‌هایی که با چسب تعبیه شده باشند، با ضربه از حلقه جدا می‌شوند.

جنس انواع حلقه ازدواج

معمولا ۳ جنس حلقه در بازار رایج است که باتوجه به سه فاکتور سلیقه، بودجه و سبکی که می‌پسندید باید جنس حلقه خود را انتخاب کنید.

حلقه ازدواج از جنس طلای زرد

این مدل از طلا از ترکیب طلای خالص با زینک و مس به دست می‌آید. طلای ۱۴ و ۱۸ عیار به نسبت طلای ۲۲ عیار از ترکیب با فلزهای مقاوم‌تری ساخته شده‌اند. به دلیل استفاد روزانه و مستمر از حلقه ازدواج طلای ۱۸ عیار (به دلیل مقاوم بودن فلزهای آن) پیشنهاد مناسبی برای حلقه ازدواج آن دسته از زوجینی است که طلای زرد را برای حلقه ازدواج خود انتخاب کرده‌اند. این جنس از حلقه معمولا برای زوج‌های سنتی پیشنهاد می‌شود.

حلقه ی زرد - انتخاب حلقه ازدواج

حلقه ازدواج از جنس طلای سفید

این مدل طلا در اواخر دهه ۲۰ میلادی وارد بازار شد. طلای سفید آلیاژی از طلا است که معمولا با یک فلز سفید رنگ ترکیب شده است. آلیاژهای مانند مس، پالادیوم، نیکل، منگنز، نقره و روی در ساخت طلای سفید استفاده می‌شوند. در نهایت این حلقه‌ها با یک لایه فلز رودیم پوشانده می‌شوند، تا درخشندگی و جلای خود را در طول زمان از دست ندهند. انتخاب زوجین ساده‌پسند و شیک معمولا خرید انگشتر طلا از جنس طلای سفید است. این جنس از طلا مقاومت بالایی دارد. از دیگر مزیت‌های طلای سفید این است که اگر خط یا خشی روی آن بیفتید قابل تعمیر است.

حلقه سفید - انتخاب حلقه ازدواج

حلقه ازدواج از جنس پلاتین یا پلاتینیوم

این جنس از حلقه نوعی فلز سفید رنگ است که به نسبت طلای زرد و سفید مقاومت بالاتری دارد و ماندگارتر است. اما در عین حال کمیاب‌تر و گران‌تر نیز می‌باشد. در بخش داخلی حلقه پلاتین، کد طلا درج شده است. هنگام خرید حلقه طلا از جنس پلاتین حتما کد حلقه مورد نظر خود را چک کنید. به عنوان مثال اگر عدد ۹۵ را می‌بینید یعنی حلقه شما ۹۵ درصد پلاتین در خود دارد که از ارزش بالایی برخوردار است.

همچنین در قسمت کد درج شده حتما باید کلمه plat نیز درج شده باشد. این امر نشان می‌دهد که حلقه شما از جنس پلاتین است. باید دقت داشته باشید که هر چقدر میزان پلاتین کار شده کمتر باشد، به همان میزان کیفیت و ارزش حلقه شما نیز کمتر می‌شود.

انواع حلقه ازدواج

ست‌های کانالی یا Channel set

این مدل حلقه، یک ردیف الماس کار شده روی یک رینگ ساده می‌باشد. این ردیف می‌تواند به صورت کامل و یا نصف بر روی رینگ حلقه قرار بگیرد.

حلقه شیک - انتخاب حلقه ازدواج

حلقه ازدواج راحت و کلاسیک یا رینگ عروسی(حلقه ست)

این حلقه‌های ازدواج بسیار ساده هستند. مانند نوارهایی که روی قسمت داخلی گرد شده‌اند. این مدل از حلقه برای کسانی که انگشتان باریکی دارند بسیار مناسب است. سادگی و ظرافت این مدل حلقه زیبایی آن را دو چندان می‌کند.با وجود اینکه جنس حلقه‌های ازدواج معمولا از طلا است ولی خرید انگشتر نقره به عنوان حلقه ازدواج نیز کمک شایانی برای زوجینی است که بودجه کمتری برای فراهم آوردن مقدمات عروسی خود دارند.نمونه‌هایی زیبایی از حلقه‌های نقره در حلقه‌های ست دیده می‌شود.

حلقه ازدواج ساده - انتخاب حلقه ازدواج

حلقه ازدواج سنگفرشی

این مدل از حلقه از پرطرفدارترین مدل‌های حلقه محسوب می‌شود. این حلقه با قطعات زیادی از الماس پوشیده و یا به اصطلاح سنگفرش می‌شود. الماس‌های کار شده بر روی حلقه باریک و ریز هستند، ولی بسیار درخشان به نظر می‌آیند. در واقع ظاهر حلقه به نسبت قیمت آن بسیار باارزش‌تر به نظر می‌آید.

حلقه ازدواج جدید - انتخاب حلقه ازدواج

حلقه ازدواج چنگک دار یا Prong Set Band

چنگک‌هایی که یک سری الماس در آن‌ها تعیبه شده است، ظاهر این حلقه راشکل می‌دهد. سنگ و جواهر در این حلقه اهمیت بیشتری به نسبت فلز کار شده در این حلقه را دارد.

حلقه تک نگین - انتخاب حلقه ازدواج

حلقه ازدواج مدل پهن یا Wide Wedding Bands

عرض این حلقه ۷ میلی‌متر وبه نسبت مدل‌های دیگر خیلی بیشتر است. این تفاوت در این مدل حلقه آن را کاملا از سبک‌های سنتی متمایز می‌کند. اگر دنبال این مدل از حلقه هستید. حتما با همسر خود مشورت کنید. چون این مدل از حلقه بسیار خاص است است.

جدید ترین مدل حلقه ازدواج - انتخاب حلقه ازدواج

نکات خرید حلقه ازدواج

حواستان به نگین ها باشد

هنگامی که می خواهید یک حلقه بخرید به نگین های آن خوب دقت کنید. بهتر است هر نگین در یک قاب از جنس طلا، محکم شده باشد چون در غیر این صورت احتمال افتادن و جدا شدن نگین ها بیشتر است. نگین هایی که با چسب به انگشتر چسبیده شده اند ممکن است با ضربه و زمین خوردن حلقه شما جدا شوند و مسلما دوباره جایگزین کردن این نگین ها گران تمام می شود.

اگر می توانید یک سایز بزرگ تر بخرید

هنگام انتخاب حلقه ازدواج حلقه هایی را بخرید که برای دست شما تنگ و جفت و جور نباشند. بالاخره قرار است شما این حلقه را یک عمر به دست کنید. در طول این سال ها ممکن است چاق شوید و حلقه شما دیگر قابل استفاده نباشد. اگر حلقه شما اندکی گشاد باشد می توانید آن را تنگ کنید ولی به دست کردن حلقه تنگ خیلی دشوار است.

سری به اینترنت بزنید

پیش از اینکه همراه همسرتان به خرید حلقه بروید بد نیست سری به اینترنت بزنید و انواع مدل های حلقه ها را نگاه کنید. از طرف دیگر بدون همسر تان سری به فروشگاه ها بزنید تا دقیقا دست تان بیاید چه مدل حلقه ای می خواهید و سپس دو سه مدل را نشان کنید و با کمک همسرتان یکی را انتخاب کنید. مردها معمولا حوصله گشتن چند باره بازار را ندارند.

زیباترین حلقه ازدواج - انتخاب حلقه ازدواج

اشتباهات رایج هنگام خرید حلقه ازدواج

حلقه‌ها حتما باید سِت و شبیه به هم باشند

شاید به نظر برسد که این راحت‌ترین راه برای خرید حلقه است، اما در بیشتر مواقع اصلا این‌طور نیست، مخصوصا اگر اندکی تفاوت در سلیقه شما و همسرتان وجود داشته باشد. اصلا بایدی وجود ندارد که حتما ست بخرید. یکی از دلایلی که باعث می‌شود ساعت‌ها و حتی روزها به‌دنبال حلقه بگردید و نتوانید حلقه مناسبی پیدا کنید، این است که ست انتخاب می‌کنید و معمولا یکی از شما از رنگ یا طرح آن خوشتان نمی‌آید. برای مثال، ممکن است خانم حلقه رزگلد انتخاب کند، اما آقا رنگش را دوست ندارد. خانم دوست دارد حلقه‌اش نگین داشته باشد اما آقا ساده‌پسند است. این اختلاف‌سلیقه‌ها کار را مشکل می‌کند.

چرا حلقه‌های مکمل نمی‌خرید؟

می‌توانید حلقه‌هایی با سبک مشابه اما با جنس متفاوت یا با جنس مشابه و از سبک متفاوت بخرید. می‌توانید آنها را شبیه به هم اما از دو رنگ مختلف انتخاب کنید. برای مثال اگر شما رزگلد دوست دارید و همسرتان دوست ندارد، همسرتان به احترام شما می‌تواند حلقه‌ای را انتخاب کند که ترکیبی باشد و به مقدار کمی در آن رزگلد به کار رفته باشد. درواقع روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید دو حلقه را با هم جور کنید بدون اینکه ست باشند.

خرید حلقه را به آخرین روز موکول می‌کنید

این اشتباه بزرگی است که بیشتر زوج‌ها مرتکب می‌شوند و دقیقه نود تازه برای خرید حلقه می‌روند. غافل از اینکه این کار می‌تواند درست یکی دو روز مانده به جشن، حسابی اعصابشان را به هم بریزد. به دو دلیل اصلا نباید خرید حلقه‌ها را به دو روز آخر موکول کنید:

اول اینکه وقتی به خرید حلقه فکر می‌کنید بسیار راحت به نظر می‌رسد، اما هنگامی‌که واقعا برای خرید می‌روید، تازه می‌بینید با دنیایی از انتخاب‌های مختلف طرف هستید و زمان کافی هم ندارید. این چنان استرسی به شما خواهد داد که کلا توانایی انتخاب درست را از شما می‌گیرد.

دوم اینکه ممکن است در اندازه‌گیری اشتباه کرده باشید، مثلا آن لحظه انگشتتان ورم داشته یا سرد بوده یا آنلاین خریده‌اید و اندازه‌اش را اشتباه گرفته‌اید. به هر صورت وقتی به خانه می‌رسید یا فردای آن روز دوباره امتحانش می‌کنید متوجه می‌شوید اندازه‌اش برایتان مناسب نیست. متأسفانه دیگر فرصتی برای تعویض نخواهید داشت.

بنابراین خرید حلقه ازدواج را به‌موقع انجام دهید تا اطمینان داشته باشید که قبل از روز جشن آماده هستند.

رینگ ساده ی طلایی - انتخاب حلقه ازدواج

برای ترکیب حلقه ازدواج با انگشتر نامزدی، محدودیتی وجود ندارد

این اشتباه را معمولا افرادی مرتکب می‌شوند که می‌خواهند حلقه ازدواج را به‌شکل ترکیبی با انگشتر نامزدی استفاده کنند. واقعیت این است که هر حلقه ازدواجی را نمی‌توان با انگشتر نامزدی ترکیب کرد. حتما باید به نوع فلز و عیار آن توجه کنید.

روند فرسودگی فلزات مختلف با گذشت زمان، با یکدیگر متفاوت است. برای مثال سرعت خوردگی طلا با پلاتین یا طلای ۲۴ عیار با طلای ۱۸ عیار یکی نیستند. اگر دوست دارید حلقه ازدواجتان را با انگشتر نامزدی ترکیب کنید، به جنس و عیار انگشتر نامزدی‌تان دقت کنید و حلقه را با توجه به آن بخرید. مثلا اگر انگشتر نامزدی‌تان از جنس پلاتین است، حلقه ازدواج را هم از جنس پلاتین انتخاب کنید. اگر طلاست، حلقه هم باید از طلا باشد (فرقی نمی‌کند زرد، سفید یا رزگلد باشد).

اگر اندازه نشد بعدا تعویض می‌کنیم یا تغییر اندازه می‌دهیم

یکی دیگر از اشتباهاتی که بیشتر زوج‌ها درهنگام خرید حلقه ازدواج مرتکب می‌شوند این است که در اندازه‌گیری دقت نمی‌کنند، به این امید که می‌توان آن را تعویض کرد یا اینکه اندازه‌اش را تغییر داد. به این امید نباشید که اگر برای انگشتتان تنگ است بعدا طلا دستتان را می‌خورد و اندازه می‌شود یا اگر گشاد است، بعدا با چسب نگهش می‌دارید. اگر از اول اندازه دقیق را بگیرید واقعا نیازی به تنگ و گشاد کردن آن نیست.

اگر آنلاین خرید می‌کنید، انگشتر یا حلقه‌ای را که دارید و برایتان مناسب است اندازه بگیرید و با جدول اندازه‌های ارائه‌شده مطابقت دهید. حتما به دمای دستتان توجه کنید که حالت طبیعی داشته باشد. اگر دستتان سرد باشد انگشتتان منقبض می‌شود و اگر گرم باشد اندازه آن بزرگتر خواهد شد. همچنین بهترین زمان برای اندازه‌گیری پایان روز است. هرچند بهتر است حضوری بروید و حلقه بخرید تا اندازه آن دقیق باشد. اگر بندانگشتتان که حلقه باید از آن رد شود پهن‌تر از بند آخر است، حلقه‌ای را انتخاب کنید که کمی به‌سختی از بند انگشت رد شود. وگرنه به‌سادگی از انگشتتان خواهد افتاد.

حلقه ازد.اج برلیان - انتخاب حلقه ازدواج

سبک حلقه ازدواج باید مشابه انگشتر نامزدی باشد

لزومی ندارد. می‌توانید با انتخاب سبکی کاملا متضاد، ترکیبی منحصربه‌فرد ایجاد کنید. برای مثال، اگر انگشتر نامزدی‌تان ساده و کلاسیک است، این بدان معنا نیست که حتما حلقه ازدواجتان هم باید همان‌طور باشد. اگر انگشتر نامزدی تک‌نگین دارید، بهتر است که حلقه ازدواج را کمی شلوغ‌تر و با نگین‌های ریز بیشتری انتخاب کنید. اگر انگشترتان طرح شلوغی دارد یا مد روز است، یک حلقه رینگی ساده و سنتی زیباترش می‌کند.

حلقه ازدواج باید رینگی باشد

چرا فکر می‌کنید حلقه ازدواج فقط باید همان حلقه‌های رینگی صاف سنتی باشد؟ خودتان را محدود نکنید. انگشتر نامزدی‌تان را از شکل‌های خاص و منحصربه‌فرد انتخاب کنید و به‌جای حلقه رینگی صاف و یکنواخت از حلقه کانتور (که یک‌سمت آن منحنی است) ترکیب زیبایی به وجود آورید. انحنای این حلقه‌ها باعث می‌شود انگشتر و حلقه کاملا در دلِ هم بروند و نزدیک به هم قرار گیرند.

همان اولین چیزی که به چشمتان می‌خورد می‌خرید

بیشتر زوج‌ها همان یکی دو حلقه پیشنهادی اول را بررسی و یکی از آنها را انتخاب می‌کنند، بدون اینکه سبک‌ها و طرح‌های دیگر را امتحان کرده باشند. معمولا کم پیش می‌آید که همان انتخاب اول موردپسند هردوی شما واقع شود. سعی کنید چند حلقه از جنس‌های مختلف، پهنای متفاوت و در سبک‌های متنوع امتحان کنید و با هم مقایسه کنید ببینید کدام یک بیشتر به دستتان می‌آید و هر دو از آن خوشتان آمده است. هرچه باشد قرار است مدت‌های طولانی از آن استفاده کنید.

حلقه حتما باید مد روز باشد

معمولا هر سال حلقه‌های ازدواج جدیدی مد می‌شوند و جواهرفروشی‌ها هم ابتدا آنها را پیشنهاد می‌دهند. البته خیلی هم خوب است که حلقه‌های مد روز بخرید، اما باید به این فکر کنید که چنین حلقه‌ای مدتی دیگر از مد خواهد افتاد. اگر از آن دسته افرادی هستید که به‌شدت به مد اهمیت می‌دهند، به‌احتمال زیاد پس از مدتی حلقه‌تان برایتان تکراری خواهد شد. باید در انتخاب حلقه ازدواج سلیقه تان را در نظر بگیرید.

نگهداری از حلقه

  • از تماس مواد شوینده با حلقه خود خودداری کنید، زیرا حلقه شما جلا و درخشندگی خود را از دست داده و به مرور زمان کدر می‌شود. و ممکن است نگین‌های حلقه شما بیفتد یا آسیب ببیند.
  • برای شستشوی حلقه خود از صابون استفاده نکنید، زیرا بعد از شستشوی حلقه با صابون، شفافیت خود را از دست داده و باعث جرم گرفتگی حلقه ازدواج می‌شود. در صورت استفاده مستمر از حلقه، بهتر است سالی یک بار برای آبکاری آن را به فروشگاهی ببرید که حلقه را از آن خریده‌اید.
  • از کرم‌های مختلف دست زمانی که حلقه دارید استفاده نکنید.
  • زمانی که به استخر می‌روید حلقه ازدواج خود را از دستتان خارج کنید. زیرا کلر باعث تغییر رنگ و شل شدن نگین‌های حلقه شما می‌شود.
  • حلقه ازدواجتان را در برابر ضربه، نور، گرما و مواد شیمیایی محافظت کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید