کیف مناسب استایلمان را چگونه انتخاب کنیم؟ ما به شما اصول و قواعدی را یاد می دهیم که بتوانید به کمک آن کیف مناسب استایلتان را انتخاب کنید. جدید ترین ترند های کیف را اینجا ببینید.

نکات انتخاب کیف مناسب استایلمان

سبک پوشش و استایل

در قدم اول به سبک پوشش و استایل شخصی خود و همچنین به مکان و موقعیتی که قرار است در آن حضور داشته باشید باید توجه لازم را داشته باشید.

رنگ کیف - کیف مناسب استایلمان

بیشتر بخوانید: نکات ست کردن مینی اسکارف با استایل های مختلف

رنگ و متریال کیف مناسب استایلمان

در انتخاب کیف بایستی حتما به رنگ و متریال خود توجه داشته باشید ؛ اگر تمامی لباس های شما همخوانی داشته باشد اما کیفی انتخاب کنید که با استایل شما جور در نیاید استایل شما رد می شود پس بهتر است که در انتخاب کیف خود از رنگ های مانند طوسی ؛ مشکی و کرم استفاده کنید زیرا با هر سبکی تناسب دارند از ست کردن رنگ و جنس کیف و کفش و همچنین گاهی اوقات کمربند خود پرهیز کنید.

کیف ها انواع زیاد و متفاوتی دارند که عبارت اند از

  • clutch bag (کیف دستی )
  • Hand bag ( کیف دستی )
  • crossboddy bags ( کیف های که دارای بند های بلند هستند )
  • belt bags ( کیف های که کمری هستند )
  • tote bags ( کیف های که سایز بزرگ هستند )

بیشتر بخوانید: انتخاب لباس عروس ؛ نکاتی که باید به آن توجه کنید

تاثیر اندام و فرم بدن در انتخاب کیف مناسب استایلمان

آخرین قدم در انتخاب کیف مناسب شاید بی ربط به نظر بیاید اما اگر به آن توجه نداشته باشیم رعایت دیگر موارد نیز آنچنان تاثیری نخواهند داشت. در نظر گرفتن اندام در انتخاب کیف شمارا میتواند کوتاه یا بلند و چاق یا لاغر نشان دهد.

  • اگر لاغر هستید کیف های خیلی بزرگ برای شما مناسب نیستند زیرا قطعا در پشت کیف پنهان خواهید بود
  • و اگر اندام درشتی دارید بهتر است از کیف های خیلی کوچک استفاده نکنید زیرا این کیف ها اصلا دیده نخواهند شد،همچنین بهتر است از کیف های خیلی بزرگ نیز استفاده نکنید زیرا آنها نیز شما را چاق تر نشان میدهند،سعی کنید از کیف های متوسط بزرگ استفاده کنید.
  • برای اینکه بلند تر به نظر برسید از کیف هایی متوسط و کوچک با بند بلند استفاده کنید.
  • اگر قد بلندی دارید شما آزادید از هر کیفی استفاده کنید اما ما به شما توصیه میکنیم از کیف های کوچک کمی دوری کنید.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که با در نظر گرفتن این 3 اصل مهم چگونه برای استایل خود کیف مناسب انتخاب کنید؟ من جواب شمارا اینگونه پاسخ خواهم داد.

انواع کیف زنانه را بشناسید

کیف دستی Clutch bag

کیف های بدون بند به نحوی است که یا باید آنها را زیر بغل بزنید یا با پنجه هایتان آنها را بگیرید و یا مانند کتاب آنها را در یک طرف خود نگه دارید! این ها نسل جدیدی از کیف ها هستند که به نسبت پرطرفدارند و با هراستایلی قابل استفاده هستند اما باید به انتخاب رنگ و سایز آن توجه داشت.

کیف پول بزرگ - کیف مناسب استایلمان کیف دستی - کیف مناسب استایلمان کیف دم دستی - کیف مناسب استایلمان

طرز به دست گرفتن این کیف ها بسیار مهم است همچنین بهتر است به نحوه استفاده از این کیف ها در استایل های متفاوت به خوبی نگاه کنید و با ست های مورد نظرتان چندبار طرز دست گرفتن آنها را جلوی آینه تمرین کنید. همچنین قبل از انتخاب این کیف ها باید به سختی های استفاده از آن نیز توجه نمود؛ به طور مثال اگر بخواهید روسری خود را مرتب کنید متوجه سختی آن خواهید شد! این کیف ها به دلیل اینکه فاقد بند و دستگیره هستند معمولا برای افرادی که استایل مرتب و اتو کشیده ای دارند امکان دارد کمی دردسرساز باشند.

کیف دستی Hand bag

آنها از انواعی هستند که دستگیره یا بند کوتاه دارند.استایل کلی این کیف ها کمی کلاسیک تر از انواع دیگر است و اگر استایل کلاسیک و مرتبی دارید این کیف ها بهترین انتخاب برای شما هستند. معمولا بندکوتاه این کیف ها بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند اما مانند کیف های کلاچ باید به نحوه دست گرفتن آنها نیز توجه داشت.

کیف هرمس - کیف مناسب استایلمان

کیف دستی بزرگ - کیف مناسب استایلمان کیف دستی خاص - کیف مناسب استایلمان

اگر آنها را روی ساق دست بگیرید کلاسیک تر و رسمی تر به نظر میرسید و حتی این نحوه استفاده ممکن است کمی سن شما را بالاتر نشان دهد،با این اوصاف این طرز استفاده بیشتر مناسب خانم های پا به سن گذاشته است. اگر میخواهید با این کیف ها مدرن تر به نظر برسید بهتر است آنها را همانند کیف های اداری در دست بگیرید.

کیف های دارای بند بلند Crossboddy bags

کیف های کوچک با بند بلند انتخاب مناسبی برای زمانی است که شما میخواهید استایل راحتی داشته باشید.بند این کیف های کژوال پرطرفدار به شما کمک میکند که در عین راحتی، مدرن و شیک به نظر برسید؛ به شرط اینکه به برخی نکات دقت داشته باشید: انتخاب درست از لحاظ رنگ و متریال مهمترین قدم در استفاده از این کیف هاست.

کیف با بند بلند - کیف مناسب استایلمان کیف خاص - کیف مناسب استایلمان کیف چرم ساده - کیف مناسب استایلمان

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید بلندی و کوتاهی بند آنهاست،زیرا این نکته با بلند یا کوتاه دیده شدن قد شما ارتباط مستقیم دارد.به شما پیشنهاد میکنم در ابتدا با چندبار امتحان کردن بلندی بند متناسب خود را پیدا کرده و سپس از آنها در استایل خود استفاده کنید. اگر به نسبت سینه بزرگی دارید و درشت اندام هستید از چپ و راست انداختن این کیف ها خودداری کنید.

کیف های کمری Belt bags

این کیف های محبوب که چندوقتی است بیش از پیش دیده میشوند طرفداران زیادی پیدا کرده اند. کیف های کمری به شما کمک میکنند ظاهر ترندی داشته باشید به شرط اینکه آن را متناسب با استایلتان انتخاب کنید.

کیف کمری سفید - کیف مناسب استایلمان کیف کمری مشکی - کیف مناسب استایلمان انواع کیف کمری - کیف مناسب استایلمان کیف کوچک - کیف مناسب استایلمان

این کیف ها معمولا مناسب استایل های کژوال هستند پس اگر ظاهری کلاسیک و اتو کشیده دارید از آنها دوری کنید.این ترندی های محبوب معمولا مکمل کت های اورسایزی هستند که این روزها طرفداران زیادی دارند. به یاد داشته باشید،این کیف ها انتخاب مناسبی برای افراد چاق نیست.

کیف های بزرگ tote bag

کیف های بزرگ معمولا آیتم مورد علاقه زنان شاغل و دانشجو هستند زیرا همه وسایل مورد نیاز را میتوان در آن جای داد.

کیف چرم بزرگ - کیف مناسب استایلمان کیف بزرگ - کیف مناسب استایلمان

کیف های بزرگ کژوال هستند و مناسب استفاده روزمره،از این رو نمی توانند انتخاب مناسبی برای استایل های رسمی شما باشند پس بهتر است از آنها فقط برای دانشگاه و محل کار استفاده کنید. باید حواستان به سایز این کیف های کاربردی باشد و نوعی از آن را انتخاب کنید که از لحاظ سایز متناسب با اندام شما باشد.

کیف های ترند 2022

کیف های شفاف

این کیف ها مناسب استفاده روزمره است و برای کسانی است که پیروی مستقیم از ترندها دارند، زیرا این کیف ها برای مدتی میهمان ما هستند و چندی بعد از دور خارج خواهند شد.

کیف شفاف - کیف مناسب استایلمان کیف شیشه ای - کیف مناسب استایلمان

کیف های حصیری و مکرومه:

اگر از طرفداران استایل های تابستانی هستید این کیف ها برای شما بهترین انتخاب خواهند بود.

کیف کمری حصیری - کیف مناسب استایلمان کیف حصیری - کیف مناسب استایلمان

این کیف ها که مکمل لباس هایی با الیاف طبیعی هستند معمولا مناسب استفاده در فصل گرما بوده و کمتر در روزهای سرد پاییز و زمستان مورد استفاده قرار میگیرند.

زنبیل خریدهای مکرومه:

چنانچه از فرم های معمول کیف ها خسته شده اید این زنبیل ها انتخاب خاص و منحصر به فردی خواهند بود.زنبیل های قدیمی که قبل تر تنها در مواقع خرید استفاده میشدند، امروز جزو ترندی ترین انتخاب های شما خواهند بود. اگر طرفدار استایل های خاص و منحصر به فرد هستید امسال از استفاده از این زنبیل ها غافل نشوید.

مکرومه دوزی - کیف مناسب استایلمان کیف مکرومه دورزی - کیف مناسب استایلمان

استفاده درست از انواع کیف به شکل گیری درست استایل شما کمک بسزایی میکند،سعی کنید با در نظر گرفتن برخی اصول انتخاب درستی برای تکمیل استایل خود داشته باشد.

انتخاب کیف مناسب استایلمان متناسب با موقعیت

کیف خود را متناسب با موقعیتی که در آن قرار خواهید ­گرفت، انتخاب کنید.
موقعیت­‌های رسمی، غیر­رسمی، خرید و … نیاز به انواع متفاوتی از کیف دارند.

به عنوان یک قاعده­ کلی، کیف‌­های کوچک، المان‌­های پیچیده­‌تری را به استایل می‌­افزایند، در حالی که کیف‌­های بزرگ­‌تر ظاهر راحت‌­تر و ساده‌­تری را تداعی می‌­کنند.

به همین دلیل است که ما معمولا کیف‌­های بزرگ‌تر را با لباس‌­های راحت­‌تر و کیف­‌های کوچک‌­تر را برای استایل­‌هایی با جزئیات بیشتر، استفاده می‌­کنیم.

بنابر­این، وجود چند کیف متنوع از مدل‌­های پر استفاده‌­تر، در کمد اکسسوری‌­هایمان ضروری است.

کیف‌­های خرید

یک کیف خرید، کیفی با سایز بزرگ و غالبا پارچه‌­ای است که به شکل ایده­‌آلی با کتانی و کفش‌­های اسپرت ست می‌­شود.

کیف خرید - کیف مناسب استایلمان ساک خرید - کیف مناسب استایلمان

این کیف­‌ها سبک، راحت، جادار، منعطف و به دفعات قابل شستشو هستند.

کوله پشتی برای استایل­‌های دانشجویی و خیابانی

کوله پشتی‌­ها از اولین روزهای مدرسه همراه ما بوده‌­اند و برای افرادی که به آن‌­ها عادت دارند، بسیار کاربردی‌­اند.

کوله دخترانه - کیف مناسب استایلمان

کوله پشتی چرم - کیف مناسب استایلمان

لباس‌­های کوتاه یا ساده بهترین گزینه برای ست شدن با کوله پشتی­‌ها هستند.
مثلا مانتو­ها، پالتو­ها و تیشرت‌­های تک رنگ به همراه شلوار­های جین ساده می‌­توانند شیک­‌ترین استایل شما با یک کوله پشتی جذاب باشند.

کیف­‌های تابستانی

یک کیف بندی که روی دوش شما باشد، می‌تواند ظاهری زیبا و عالی برای شما بسازد.
بهتر است سادگی را در این مورد رعایت کنید!

کیف ترند تابستان - کیف مناسب استایلمان کیف کاربردی - کیف مناسب استایلمان

البته کیف‌­های حصیری یا آن­‌هایی که بافت درشت دارند، می‌­توانند در این دسته قرار بگیرند.

کیف­‌های شیک اما غیر رسمی

آیا تا کنون پیش آمده است که پس از پوشیدن لباس­‌هایتان، فکر کنید که زیادی رسمی به نظر می‌­رسید و بخواهید به نحوی آن را در­هم بشکنید؟

کیف شیک - کیف مناسب استایلمان کیف خوشگل - کیف مناسب استایلمان

کیف جدید - کیف مناسب استایلمان

در کنار شلوار جین جذب و پالتو، کیف­‌های پارچ‌ه­ای یا کیف­‌های نوع Tote، می‌­توانند انتخاب مناسبی برای فرار از تیپ­‌های رسمی باشند.

کیف اداری

کیف‌­های نیمه رسمی، کیف­‌های اداری و کیف­های سامسونت، سه نوع محبوب برای استایل­‌های کاری هستند.

کیف اداری زنانه - کیف مناسب استایلمان کیف ساده و شیک - کیف مناسب استایلمان

به طور کلی، کیف­‌های اداری ملزم به داشتن بخش­‌های بزرگ­‌تری برای جا دادن وسایل شما شامل کاغذها و مدارک، ظروف غذا و گاهاً لپ­تاپ و تبلت هستند.
از طرفی ظاهر رسمی و شکیل این کیف‌­ها، آن­‌ها را برای جلسات و قرار­های مهم کاری مناسب می‌­کند.

پس در یک جمله، کیف­‌های اداری باید جادار و در عین حال شیک باشند.
در انتخاب کیف اداری مناسب باید صفات بالا را به خوبی در نظر بگیرید.

کیف مجلسی

در مواردی که لباس­‌های پر زرق و برقی پوشیده‌­اید و تیپ شما جزئیات زیادی را شامل می‌­شود، کیف‌­های کوچک و مجلسی انتخابی عاقلانه و بسیار مناسب برای کمک به نمایش هرچه بهتر استایل شما خواهند بود

کیف مجلسی - کیف مناسب استایلمان

کیف مجلسی شیک - کیف مناسب استایلمان

کیف رسمی - کیف مناسب استایلمان

کیف مناسب استایلمان ساده باشد یا طرحدار؟

همان گونه که قبلا گفته شد، توازن مهم­‌ترین اصل در دنیای مد است.

بنابر­­این، اگر لباس‌­های ساده با رنگ­‌های مشابه می‌­پوشید، اضافه کردن یک کیف طرح‌­دار می‌تواند استایل شما را از یکنواختی و کسالت بار بودن نجات داده و آن را چشم­گیر کند.

بر عکس، اگر لباس‌­های طرح‌دار با رنگ‌­های متفاوت پوشیده­‌اید، انتخاب رنگی از میان آن‌­ها برای کیف ساده­تان موجب می­‌شود بسیار خوش­تیپ، خوش سلیقه، متوازن و جذاب به نظر برسید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید