تغییر دکوراسیون خانه همیشه با هزینه های زیاد همراه نیست.گاهی میتوان با چند تغییر کوچک و هزینه کم یک تغییر اساسی در دکوراسیون خانه ایجاد کرد.ما در این مطلب از پارس مگ قصد داریم چند ایده ساده برای تغییر دکوراسیون خانه به شما معرفی کنیم.

تغییر دکوراسیون خانه - دکور طوسی رنگ

بسیاری از ما پس از مدتی از محیط زندگی خود خسته می‌شویم، ولی جابه‌جایی یا بازسازی خانه دردسرها و هزینه‌های زیادی دارد. خوشبختانه اینها تنها راه‌حل‌ها نیستند و با هزینه‌ای اندک نیز می‌توانیم در فضا و محیط خانه خود تغییراتی ایجاد کنیم و به آن روح تازه‌ای ببخشیم. گاهی ساده‌ترین ایده‌ها مؤثرترین ایده‌ها هستند.

فهرست محتوا نمایش

ایده های تغییر دکوراسیون خانه

تغییر دادن چینش قفسه‌ها برای تغییر دکوراسیون خانه

معمولا ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای تغییر ظاهر خانه این است که همان چیزهایی را که داریم به‌شکل دیگری در خانه قرار دهیم. یکی از جاهایی که دوست داریم این کار را در آن تکرار کنیم، قفسه‌های توکار در اتاق نشیمن است، زیرا با جابه‌جایی سریع اشیای داخل قفسه‌ها می‌توانیم به فضا روح تازه‌ای بدهیم.

اگر نمی‌خواهید لوازم تزئینی جدیدی بخرید و به دنبال ایده‌های جدیدی هستید، می‌توانید از کتاب‌ها، مجلات یا کاتالوگ‌هایی که در خانه دارید برای طراحی هوشمندانه قفسه‌ها استفاده کنید. می‌توانید این کتاب‌ها و مجلات را روی هم بگذارید یا مانند گالری‌ها به‌سمت بیرون قرار دهید. در هر صورت استفاده از آنها ظاهری هنری به اتاق نشیمن شما می‌دهد. در زمان‌های استراحت نیز می‌توانید با مطالعه آنها وقت خود را پر کنید.

بطری‌‌ها و شیشه‌ها را به گلدان تبدیل کنید

معمولا در خانه همه‌ ما ایرانی‌ها یک‌سری بطری، قوطی یا شیشه‌های خالی و ساده‌ای وجود دارد که از آن‌ها استفاده نمی‌شود. به‌راحتی می‌توانید در آنها، گل‌هایی با رنگ‌های شاد و بهاری بکارید و سطح بطری را با نوارچسب یا ربان‌های رنگی تزئین کنید و آن را از سادگی دربیاورید. و با قرار دادن آن‌ها در کنار سفره هفت سین، زیبایی سفره را دوچندان کنید.

استفاده از اتومن (ottoman) برای تغییر دکوراسیون خانه

اگر به دنبال وسیله جدیدی برای نشستن یا قراردادن پاهایتان روی آن هستید، اتومن گزینه خوبی است. به‌جای خرید مبل، که هزینه بیشتری دارد، می‌توانید به مبلمان و صندلی‌های فعلی یک اتومن یا چهارپایه با همان رنگ یا رنگی متضاد اضافه کنید. اتومن‌ها ابزاری چندمنظوره هستند. می‌توانید روی آنها بنشینید یا از آنها به‌جای زیرپایی یا حتی میز جلومبلی استفاده کنید.

تغییر دکوراسیون با عتیقه‌ جات

برای تغییر دکوراسیون خانه با بودجه اندک می‌توانید به سمساری یا عتیقه‌فروشی سری بزنید تا با استفاده از عتیقه‌جات حال‌وهوایی قدیمی به خانه‌تان بدهید.

برای خرید کالاهای قدیمی می‌توانید به مراکز فروش اجناس دست‌دوم و همچنین سایت‌های آنلاین مراجعه کنید. استفاده از عتیقه‌جات ساده‌ترین راه برای ایجاد فضایی خاص و مختص سلیقه شماست که حس خاصی را در افراد ایجاد می‌کند. به‌علاوه اشیای عتیقه بسیار بادوام‌اند و این یعنی در آینده نزدیک نیازی به هزینه‌کردن برای فضای خانه خود نخواهید داشت.

استفاده از مبلمان خیزران و حصیری برای تغییر دکوراسیون خانه

تطبیق‌پذیری خیزران موجب می‌شود که با دکوراسیون موجود هماهنگ شود و در عین حال شخصیت منحصربه‌فرد خود را حفظ کند. خرید مبلمان حصیری زیبا سرمایه‌گذاری خوبی است، زیرا سال‌ها برایتان کار می‌کند. مبلمان خیزران در صورت مراقبت و تمیزکردن درست و مرتب درخشش طبیعی‌اش را بیش از مبلمان‌های دیگر حفظ می‌کند.

 

تغییر دکوراسیون خانه - مبل سفید

حداکثر استفاده از رنگ برای تغییر دکوراسیون خانه

اگر ایده‌های مینیمالیستی و مدرن برایتان جالب نیستند، می‌توانید از رنگی جسورانه برای تغییر ظاهر فضای داخلی خانه استفاده کنید. گسترش رنگ دیوار به قسمت‌های دیگر مانند قرنیزها، درها و اثاثیه توکار جدیدترین شیوه‌ای است که موجب می‌شود طراحی فضای خانه حرفه‌ای به نظر برسد. برای این کار می‌توانید از رنگ‌های باقی‌مانده استفاده کنید تا بدون صرف هیچ هزینه‌ای به فضای خانه جلوه‌ای کاملا متفاوت بدهید.

نصب کاغذدیواری مجلل و گران روی قسمتی از دیوار

استفاده از کاغذ دیواری راهی آسان برای مجلل‌کردن فضایی ساده و معمولی است. البته کاغذدیواری‌کردن تمام دیوارها هزینه‌بر است. برای کاهش هزینه‌ها می‌توانیم فقط یک قسمت از دیوار را کاغذدیواری کنیم. به‌کاربردن مقدار کمی از کاغذدیواری گران‌قیمت ترفندی زیرکانه است که ظاهری غنی و تأثیرگذار را با هزینه‌ای بسیار کمتر ایجاد می‌کند. از کاغذدیواری طرح‌دار برای قسمت مشخصی از اتاق یا سالن مانند دیوار پشت شومینه یا دو طرف طاقچه استفاده کنید.

معمولا طراحان داخلی از ترفند تطبیق رنگ کاغذدیواری با دیوار استفاده می‌کنند که طرحی مکمل را ایجاد می‌کند. فقط باید رنگ پس‌زمینه طرح کاغذدیواری را با رنگ دیوار مطابقت دهید و سپس سعی کنید که از این رنگ در قسمت‌های دیگر اتاق نیز استفاده کنید.

استفاده از فرش و قالیچه برای تغییر دکوراسیون خانه

خالی‌بودن بخش زیادی از کف سالن احتمالا در ماه‌های سرد سال احساس سردی را در فضا ایجاد می‌کند. البته فرش‌کردن تمام قسمت‌ها نیز هزینه‌بر است.

با ترکیبی از قالیچه‌ها و فرش‌ها در اندازه‌های مختلف می‌توانید به سالن نشیمن خود ظاهری دلپذیر و گرم‌تر بدهید. می‌توانید از دو فرش با رنگ‌ها و طرح‌های مکمل استفاده کنید یا با انتخاب دو رنگ یا طرح متضاد به سالن خانه جلوه‌ای زیباتر بدهید. فرش‌های دایره‌ای برای فضاهای کوچک عالی هستند و تأثیر خطوط زاویه‌دار مبلمان را کمتر می‌کنند.

نصب قفسه دیواری برای تغییر دکوراسیون خانه

نصب قفسه‌های دیواری تا حدی مشکل کمبود جا برای قراردادن وسایل را برطرف می‌کند. البته استفاده از قفسه‌های سفارشی هزینه‌بر است، پس با به‌کاربردن قفسه‌های شناور آماده هزینه کمتری می‌پردازید. می‌توانید قفسه‌ها را روی هم قرار دهید تا از فضای روی دیوار بهترین استفاده را ببرید.

پوشاندن مبل با خزهای مصنوعی برای تغییر دکوراسیون خانه

مبلمان کهنه یا رنگ‌ورورفته حال‌وهوای سالن نشیمن را خراب می‌کنند. خوشبختانه به‌راحتی و با هزینه‌ای اندک می‌توانیم این مشکل را حل کنیم. خرید چند شال مبل جدید گزینه‌ای کم‌هزینه‌تر از خرید مبل یا تعویض روکش آن است. البته صرفا انداختن یک شال مبل بزرگ روی آن روش مناسبی نیست. برای ایجاد جلوه‌ای بهتر از ترکیبی از شال‌ها و کوسن‌ها در رنگ‌ها و طرح‌هایی استفاده کنید که با رنگ مبل شما هماهنگی دارند.

تغییر دکوراسیون خانه - دکور رنگی

بهبود ظاهر اتاق با رنگ یکپارچه

با رنگ‌کردن قفسه‌های دیواری به رنگ دیوار آنها را به بخشی از دیوار تبدیل کنید. استفاده از یک رنگ برای دیوار و چیزهای متصل به آن ظاهری یکپارچه و پیوسته ایجاد می‌کند.

استفاده از پس‌زمینه‌ای تیره نیز روشی هوشمندانه برای پنهان‌کردن تلویزیون است. با این کار دیگر در سالن نشیمن تلویزیون مرکز توجه نخواهد بود، زیرا صفحه مشکی تلویزیون با رنگ تیره دیوار ترکیب می‌شود و دیگر برجسته و مشخص به نظر نمی‌رسد. رنگ‌های تیره همچنین می‌توانند پس‌زمینه‌ای برجسته و مشخص برای وسایل تزئینی و نمایشی با رنگ روشن ایجاد کنند، زیرا این وسایل در مقابل پس‌زمینه تیره بیشتر جلب‌توجه می‌کنند.

تقویت نورپردازی فضا

استفاده از یک چراغ آویز در سالن نشیمنی بزرگ تأثیر و جلوه چندانی نخواهد داشت، ولی استفاده از دو یا چند چراغ آویز به‌شکل خوشه‌ای روشی عالی برای زیباترکردن فضا بدون هزینه زیاد است. هنگام برنامه ریزی برای ایده‌های نورپردازی سالن نشیمن سعی کنید از چراغ‌های آویزی در اندازه‌ها و اشکال مختلف استفاده کنید و آنها را در ارتفاع‌های متفاوتی قرار دهید تا تأثیر بصری بیشتری ایجاد کنند.

زیباکردن دیوارها با آثار هنری

خریدن تابلوها و تصاویر چاپی هزینه زیادی ندارد. با پرداخت مبلغی اندک نیز می‌توانید دیوارهای خانه را زیباتر کنید. برای تزئین دیوار سالن نشیمن تِم مشخصی را انتخاب کنید. دقت کنید که فواصل میان تابلوها به‌درستی تنظیم شود؛ مثلا می‌توانید بین قاب‌ها فاصله ۵سانتی‌متری را رعایت کنید.

بهره‌ بردن از گیاهان برای تزئین فضا

دوستی با طبیعت و آوردن گیاهان آپارتمانی بیشتر به فضای خانه روشی جذاب و ارزان برای زنده‌کردن فضای خانه است. گیاهان برای سلامت روان و جسم ما نیز مفیدند. گیاهانی مانند اسپاتی‌فیلوم یا گل چمچه‌ای هوا را تصفیه می‌کنند و انواع کاکتوس خاردار به فضای خانه روح و زندگی می‌بخشند.

آنها را در گوشه‌ها، کنار مبل، روی میز و قفسه‌ها بچینید. گل‌های مصنوعی را با واقعی ترکیب کنید و هروقت پول اضافی داشتید، گل‌های جدیدی بخرید. البته می‌توانید با قلمه‌زدن گل‌ها گلدان‌های جدیدی درست کنید یا از دوستانتان بخواهید که از گل‌هایشان به شما چند قلمه بدهند.

تغییر چیدمان اثاثیه و مبلمان خانه

اگر می‌خواهید بدون هیچ هزینه‌ای دکوراسیون خانه را تغییر دهید به این فکر کنید که چگونه می‌توانید چیدمان اثاثیه و مبلمان را عوض کنید. همین جابه‌جایی مبلمان و اثاثیه خانه چنان بر احساس شما به فضای زندگی خود اثر می‌گذارد که شگفت‌زده خواهید شد.

بهتر است از شخص دیگری بخواهید این کار را برایتان انجام دهد و شما فقط بر انجام آن نظارت کنید. نگاهی تازه به محیط زندگی به شما دیدگاه و چشم‌اندازی کاملا متفاوت می‌دهد.

استفاده از نقاشی دیواری برای تغییر دکوراسیون خانه

برای دادن جلوه‌ای هیجان‌انگیز به خانه می‌توانید یکی از دیوارها را با نقاشی دیواری بپوشانید. استفاده از نقاشی دیواری روشی عالی برای تزئین دیوار پشت مبل است. برای تأثیرگذاری بیشتر از طرحی بزرگ استفاده کنید و رنگ کوسن‌ها و سایر لوازم داخل اتاق را بر اساس رنگ‌های روی دیوار انتخاب کنید.

نصب دیوارپوش چوبی

استفاده از دیوارپوش‌های چوبی گزینه‌ای عالی برای تغییر سریع دکوراسیون خانه است. پنل‌های دیواری چوبی به سالن نشیمن شما سبک و شخصیت می‌بخشند. این پنل‌های سبک که به‌راحتی نصب می‌شوند، ظاهری جدید به خانه‌تان می‌دهند. با نصب پنل‌های چوبی در قسمت‌هایی کوچک برای افزایش تمرکز بر این قسمت‌ها، می‌توانید حال‌وهوای خانه را عوض کنید. ایجاد دیوار شاخص یا اکسنت وال (Accent wall)‌ برای تأکید بر فضا عالی است؛ از آنها برای منطقه‌بندی فضا یا ایجاد کنتراست استفاده کنید.

جذاب‌کردن نورپردازی خانه

در سالن نشیمن خانه می‌توانید از ترکیب‌کردن چند منبع نور برای افزودن عمق و بهبود فضا استفاده کنید. لایه‌بندی نورپردازی تفاوت زیادی در فضای زندگی شما ایجاد می‌کند، حتی اگر نتوانید از منابع نور دائمی استفاده کنید و به استفاده از چیزهایی مانند شمع روی بیاورید. برای عمق‌دادن به فضا می‌توانید ترکیبی از چراغ‌های سقفی، آویز و دیواری و همچنین لامپ‌های کف، چراغ‌های رومیزی و چراغ‌های زیر کابینت را به کار ببرید.

تغییر دکوراسیون خانه با کوسن و شال مبل

استفاده از چند کوسن و شال مبل جدید ممکن است ظاهر سالن نشیمن را به‌کلی عوض کند. البته می‌توانید با اضافه‌کردن تزئینات به کوسن‌هایی که دارید، از آنها استفاده کنید. با انواع منگوله‌ها و لوازم تزئینی طراحی شخصی خودتان را روی کوسن‌ها ایجاد کنید یا برای شال مبلی که دارید از نواریراقی با رنگ متضاد استفاده کنید.

تغییر دکوراسیون خانه - کوسن های رنگی

ایجاد گالری ارزان و کم‌ هزینه در خانه

اگر می‌خواهید کتابخانه گوشه‌ای بخرید ولی نگران هزینه‌هایش هستید، می‌توانید از طاقچه قاب عکس استفاده کنید. این طاقچه‌ها قیمت زیادی ندارند. می‌توانید آن را روی قسمتی خالی از دیوار قرار دهید و به رنگ دیوار رنگ کنید تا با دیوار یکی شود. سپس آن را با کتاب، عکس و یادگاری‌های کوچک پر کنید. هر زمان که خواستید هم می‌توانید به‌راحتی اشیای روی طاقچه را عوض کنید.

به فضای اتاق، آیینه اضافه کنید

آیینه، از عناصری است که باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا می‌شود. پس اگر فضای کوچکی دارید، در آن آیینه قرار بدهید؛ تا با انعکاس تصاویر، علاوه بر بزرگ کردن فضا باعث تغییر و زیبایی فضا شود. شما می‌توانید با طراحی قاب آینه با وسایل دور ریختنی، آینه را شیک‌ تر از قبل کنید !

کتاب‌های کتابخانه را بر اساس رنگ بچینید

یکی دیگر از راهکارهای بدون هزینه برای تغییر دکوراسیون، مرتب کردن فضای کتابخانه است. فقط کافی است کمی خلاقیت داشته باشید! مثلا: کتاب‌ ها را بر اساس رنگ بچینید. این کار علاوه‌ بر اینکه حس‌ و‌ حال فضا را تغییر می‌دهد باعث تشویق شما برای خواندن کتاب در نوروز می‌شود !

از قفسه‌‌ها برای قرار دادن تابلو کمک بگیرید

این ایده ظاهری متفاوت به فضا می‌دهد.

شما می‌توانید به جای آنکه تابلوهای گران قیمت بخرید، به کمک وسایل دورریختنی، تابلویی درست کنید و عکس‌های خانوادگی یا عکس‌هایی که از دیدنشان لذت می‌برید را قاب کنید و بر روی قفسه‌ قرار بدهید.

دیوار خاطرات بسازید

گاهی ممکن است دیواری نیاز به بازساری داشته باشد یا قفسه و شلفی برای قرار دادن تابلو‌ها و عکس‌ها نداشته باشید. به‌راحتی می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید! تنها لازم است عکس‌ها را به همراه قاب یا بدون قاب، روی آن نصب کنید. با این کار، علاوه‌بر آن که آلبومی از خاطرات بر روی دیوار خواهید داشت، نمایی شیک هم برای دیوار ایجاد کرده‌اید.

ظروف قدیمی را به نمایش بگذارید

در خانه ما ایرانی‌ها دو نوع ظرف وجود دارد: ظرف‌های مختص مهمان و ظرف‌های دم‌دستی. پیشنهاد ما به شما این است؛ ظرف‌هایی که شیک هستند و در کابینت آشپزخانه در حال خاک خوردن هستند را خارج کنید. و در ویترین یا قفسه‌ای آن را به نمایش بگذارید.

زیورآلات را به نمایش بگذارید

 اکثر خانوم‌های ایرانی، تعدادی زیور آلات دارند که داخل قفسه‌ای نگه‌داری می‌شوند. پیشنهاد ما به شما این است که آن‌ها را بر روی گلدان‌ یا هر وسیله دیگری که دارید قرار بدهید. شما می‌توانید، را برای نمایش دادن گردنبد، گوشواره و… با وسایل ساده یا دور ریختنی وسیله‌ای بسازید.

تغییر دکوراسیون خانه - دیوار کوب

در حمام و سرویس‌ بهداشتی گل و گلدان قرار دهید

گل و گلدان، سرزندگی را به فضا انتقال می‌دهد. و شما با قرار دادن گل و گلدان در هر فضایی، رنگ زندگی را به آن هدیه می‌دهید.

در پارس مگ بخوانید : ۳۰ ایده برای دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک لوکس ولی کم هزینه

با استیکر یا برچسب های دیواری ارزان، اتاق خود را زیباتر کنید

استیکرهای دارای رنگ ها و طرح های متفاوت هستند و به راحتی روی دیوار و سایر تجهیزات دیگر می چسبند. قرارگیری این استیکرهای دور پریز برق یا روی دیوارهای آسیب دیده، جذابیت دیوارها را دو چندان می کند.

معجزه تجهیزات جدید را در تغییر دکوراسیون ارزان آشپزخانه نادیده نگیرید

آشپزخانه قلب خانه محسوب می شود که افراد بیشترین زمان خود را در آن سپری می کنند. رنگ تجهیزات آشپزخانه بهتر است با رنگ بندی دیوارها و کابینت ها هماهنگ باشد. زیرا این موضوع به نظم این محیط و جلوگیری از شلوغ دیده شدن آن کمک می کند. خرید تجهیزات جدید در آشپزخانه علاوه بر تغییر حس و حال خانه، در زیباتر دیده شدن فضای آشپزخانه نیز موثر است.

از مبل تک برای مطالعه و استراحت در اتاق پذیرایی استفاده کنید

شاید خانه‌های امروزی آن‌قدر بزرگ نباشند که اتاق مطالعه جداگانه‌ای داشته باشیم؛ اما هنوز هم می‌توانیم یک خلوت دنج و آرام برای مطالعه بسازیم. با قرار دادن یک مبل جذاب و متفاوت در گوشه‌ای از اتاق پذیرایی، شما می‌توانید یک فضای عالی و خاص برای مطالعه یا خلوت کردن و آرامش گرفتن برای خودتان بسازید.

بدون ترس و نگرانی، رنگ‌های تیره را به خانه خود بیاورید

درست است که اکثر خانه‌ها با رنگ‌های روشن و خنثی پر شده‌اند؛ اما اضافه کردن رنگ‌های تیره مانند مشکی و سرمه‌ای یک ایده‌ی عالی برای افزایش جذابیت فضای منزل شما است. شما می‌توانید یکی از دیوارهای خانه خود را با کاغذ دیواری مشکی بپوشانید و ببینید این ایده‌ی ساده چقدر باعث تغییر فضای منزل شما می‌شود.

فضای مخصوص نوشیدن چای بسازید

ست دارید چای صبحانه خود را در کنار یک منظره زیبا بنوشید؟ شما می‌توانید میز و صندلی کوچکی را پشت پنجره قرار دهید تا با حال‌‌و‌هوای بهتری صبح‌ تان را آغاز کنید و خانه زیباتری هم داشته باشید.

ورودی خانه را پر از عشق کنید

شاید راهروی ورودی خانه شما بزرگ نباشد، اما می‌توانید آن را با عناصر پر از عشق و آرامش‌بخش پر کنید تا هنگام ورود به خانه حس خوبی داشته باشید. با قرار دادن میز کنسول، عکس و تابلو در راهروی خانه، خیلی سریع و راحت این قسمت از منزل‌تان را زیباتر کنید.

تغییر دکوراسیون خانه - صندلی زرد رنگ

در پارس مگ بخوانید : دکوراسیون ورودی خانه با ۲۴ ایده ی مدرن و کم هزینه

پرده و سایبان توری را در اطراف تخت‌ خواب آویزان کنید

دوست دارید اتاق خواب شما به فضایی رویایی و سلطنتی تبدیل شود ؟ پس پرده‌های توری و سایبان‌های زیبا را در اطراف تخت‌خواب خود آویزان کنید و مثل شاهزاده‌ها به رختخواب بروید.

رختخواب و پتوهای خود را عوض کنید

یکی دیگر از ایده‌های تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم این است که ست ملحفه رختخواب و پتوهای خود را به‌صورت فصلی عوض کنید. با تغییر فصل از زمستان به بهار، پتوهای گرم و پشمی را بردارید و پتوهای سبک را روی تخت قرار دهید. در فصل تابستان هم از ملحفه‌های نازک و نخی استفاده کنید.

رومیزی جدید و زیبایی را برای میز ناهارخوری خود انتخاب کنید

یکی از ایده‌های کم هزینه و جالب برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل این است که یک رومیزی پرنقش‌و‌نگار را برای میز ناهارخوری خود انتخاب کنید. با این کار، فضای سنتی خانه شما کلا تغییر می‌کند و حال و هوای تازه‌ای به خانه شما می‌دهد.

پس‌زمینه‌ی بعضی از قسمت‌های خانه را تغییر دهید

یکی دیگر از ایده‌های جالب برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل این است که پس‌زمینه‌ی بعضی قسمت‌های خانه مانند کمد دیواری، طراحی دیوار پشت تلویزیون و دیوار پشت گاز آشپزخانه را تغییر دهید. برای این کار می‌توانید از کاغذدیواری‌های جدید، سنگ‌های دکوراتیو و آینه‌های کوچک استفاده کنید.

مبل‌های خود را از دیوار فاصله بدهید

اگر دوست دارید فضای صمیمی‌تری در خانه خود داشته باشید، مبل‌های خود را از دیوار فاصله بدهید و با همین کار ساده، چیدمان وسایل منزل را کلاً تغییر دهید.

از قالیچه و فرش‌های روستایی برای دکوراسیون جذاب خانه خود استفاده کنید

ما ایرانی‌ها به فرش، گلیم و قالیچه علاقه خاصی داریم. برای تغییر دکوراسیون منزل خود، شما می‌توانید از انواع قالیچه‌ها و فرش‌های روستایی یا دستباف استفاده کنید تا حس جذابیت و نشاط را به خانه خود بیاورید. معمولا قالیچه‌ها و فرش‌های روستایی با نخ‌های رنگارنگ و طرح‌های ظریف و زیبا بافته می‌شوند و حضورشان در خانه شما، فضای منزلتان را کلاً تغییر می‌دهد.

بشقاب‌های دیوارکوب را روی دیوار نصب کنید

یکی دیگر از ایده‌های سریع و راحت برای تغییر دکوراسیون منزل این است که از بشقاب‌های دیواری در یکی از دیوارهای کانونی خانه خود استفاده کنید تا جذابیت و زیبایی بیشتری به خانه خود بدهید.

 

تغییر دکوراسیون خانه - دیوار سبز و میز مشکی

پیش از طراحی و تغییر دکوراسیون خانه به چه پرسش هایی لازم است پاسخ بدهید ؟

بیان تمام پرسش ها در یک مقاله و مطلب به صورت کلی امکان پذیر نیست، چرا که طراح و دیزاینر انتخابی شما، بنا به تجربیات حرفه ای خود، شرایط منزل یا محل کار، بودجه و امکانات و حتی محل سکونت شما این پرسش ها را مطرح می کند. اما برخی از این پرسش ها می توانند به شکل زیر مطرح شوند؛

آیا این خانه متعلق به خودشان است و قصد دارند مدت طولانی در آن سکونت کنند و یا یک خانه اجاره ای یا متعلق به بستگان است و در اولین فرصت قصد تغییر مکان دارند ؟ هزینه های تغییر دکوراسیون را شخصا می پردازند یا مالک منزل نیز در آن مشارکت می کند ؟

آیا تصور می کنند فضای داخلی خانه به نظرشان یکنواخت و دلگیر است و نیاز به تغییراتی دارد ؟ یا شاید با فضای نامناسب کمدها، درب و طراحی داخلی سرویس های بهداشتی و  یا نورگیری و سرویس خواب اتاق ها مشکلاتی دارند ؟

آیا تغییر دکوراسیون برنامه هر ساله آنان در نزدیکی عید نوروز است و یا، بالعکس پس از یک دهه قصد تغییر فضای داخلی خانه را دارند و این تغییرات برای مدت ها ثابت خواهد بود ؟

قصد بازسازی منزل به منظور فروش آن به قیمت بهتر را دارند و یا تغییر دکوراسیون را برای خانه ای انجام می دهند که قرار است خودشان در آن سکونت داشته باشند ؟ چه مدت زمانی در این خانه ساکن خواهند بود و این تغییرات را در طول چه مدت انجام می دهند ؟

پاسخ به این چنین سوالاتی باعث می شود از ابتدا بتوانید یک تصمیم درست در خصوص هزینه، نوع بازسازی و میزان تغییراتی که قرار است در این فضا اعمال کنید بگیرید و بدون هدف و برنامه قبلی به سراغ تغییر دکور منزل نروید.

تغییر دکوراسیون خانه - دکور خانه با گلدان

سخن پایانی

خانه جایی است که بیشتر وقت خود را در آن سپری می‌کنیم. بنابراین توجه به زیبایی و تغییر دکوراسیون آن تأثیر خوبی بر روحیه ما خواهد داشت. با استفاده از پیشنهادهای بالا می‌توانیم در خانه خود فضایی دنج و راحت ایجاد کنیم که هم از لحاظ زیبایی‌ شناختی دلپذیر باشد و هم مکان مناسبی برای زندگی.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید