مدل مانتو تابستانی 1401 ویژه ی افرادی است که به شیک پوشی اهمیت می دهند. می توان گفت مانتو مهمترین بخش از استایل خانم ها است؛ بنابراین دقت در انتخاب آن استایل شما را از دیگران متمایز می کند. برای آنکه بتوانید لباسی که هم شیک باشد و هم راحت بپوشید، اصولی که پارس مگ برای انتخاب مدل مانتو قرار داده است را بخوانید.

فهرست محتوا پنهان

جدیدترین مدل مانتو تابستانی 1401

مانتوی ابروبادی - مدل مانتو تابستانی 1401

مدل مانتوی ابروبادی، جدیدترین مدل مانتو تابستانی 1401

یکی از به روز ترین مدل مانتوی تابستانی زنانه که اخیرا نیز، در مد و استایل ترند شده است، مانتوی ابروبادی میباشد. مانتوی ابروبادی؛ بسیار خنک و سبک بوده و در طرحهای ساده، گلدار و یا تکرنگ در رنگهای تیره و روشن تولید میشود و برای آب و هوای گرم ایده آل است. شما این مانتوهای تابستانی سال ۱۴۰۱ را در مدلهای متنوع کوتاه، جلوباز و بلند، اسپرت و چین دار میتوانید تهیه کنید.

مانتوی لنین نخی، یکی از سبک های ترند جدیدترین مدل مانتو تابستانی 1401

مدل مانتوی لنین - مدل مانتو تابستانی 1401

مانتوی لنین نخی؛ یکی دیگر از مدل مانتوی تابستانی زنانه است که امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده اند. مدل مانتوی لنین نخی، بسیار سبک و خنک هستند. مانتوی لنین در رنگهای ساده و شاد تابستانه و مدلهای کتی، یقه دار، مدل گشاد و ست با شلوار همرنگ خود به فروش میرسند.

مانتوی لنین، کشسانی ندارد و کمی آهاردار است. همچنین آنها چروک نمیشوند و معمولا آبرفت دارند. مانتوهای لنین، مناسب برای بهار و تابستان در مدلهای کوتاه و بلند و اورال وجود دارند.

جدیدترین مدل مانتو تابستانی 1401 دلتا کراش

مدل مانتو دلتا کراش - مدل مانتو تابستانی 1401

اخیرا پارچه های دلتا کراش، بسیار جذاب با طرحی زیبا و چشمگیر وارد بازار شده است. این پارچه ها مناسب فصلهای گرم سال بوده و برای دوخت انواع مانتو تابستانی ۱۴۰۱، شلوار، دامن، شومیز و پیراهن‌های بلند ساحلی و مدلهای اورال در نظر گرفته میشوند.
مانتوی دلتا کراش، کشی، آهار دار و خنک است و در رنگهای روشن و سفید عالی به نظر میرسد که میتوانید بر اساس انواع استایل خود آن را با مدل کیف زنانه مناسب، ست کنید.

مدل مانتو تابستانی 1401اسپرت

مدل مانتوی اسپرت - مدل مانتو تابستانی 1401

دوستداران استایل و سبک اسپرت، میتوانند در فصل تابستان نیز نگران انتخاب مدل مانتوی تابستانه خود نباشند. زیرا مدل مانتوهای اسپرت کوتاه در جنس نخی، لینن و … و در رنگهای سفید، آبی، سبز و بنفش در فروشگاه ها وجود دارند که میتوانید از آنها بهره بگیرید.مانتو شومیزی خنک و تابستانی، مناسب برای فصل گرم سال

دختران جوان میتوانید با استفاده از یک شومیز جلو دکمه دار با آستین مچ دار، کشی و حتی ساده در رنگ تابستانه سفید و حتی رنگهای روشن یا تیره تر، استایل خود را در این فصل گرم، تکمیل نمایید. قطعا یک جفت کتانی سفید رنگ و یا صندل با این مانتوی شومیزی جذابتر به نظر میرسد. همچنین میتوانید با استفاده از یک کمربند مشکی، اندام خود را کمی کشیده تر و بلندتر کنید.

مدل مانتوهای اینستاگرامی تابستانی

مانتوی اینستاگرامی - مدل مانتو تابستانی 1401

یکی دیگر از پیشنهادات مدل مانتوی تابستانی زنانه، برای داشتن یک استایل شیک در فصل گرم، استفاده از مدلهای مانتوی اینستاگرامی است. همانطور که میدانید، انواع مانتوهای ترند و مد روز دنیا سریعا در اینستاگرام گذاشته میشوند. برای دیدن شیکترین ترند های روز دنیای مد و استایل، اینستاگرام وقت مد را فالو کنید.

مدل مانتو تابستانی 1401 دامنی بلند زنانه

مدل مانتو دامنی بلند - مدل مانتو تابستانی 1401

مدتی است استایل ست کردن دامن با مانتو، به عنواند یک استایل‌ خیابانی و کژوال، به ویژه در تابستان ترند شده است. علت ترند شدن این سبک دامن‌های بلند و آزاد این است که در فصل گرما نباید از مانتوهای جذب و فیت استفاده کرد، زیرا این مدل‌ها باعث افزایش تعریق شده و به علت نبود فضای کافی عرق را روی بدن نگه می‌دارند و باعث آسیب به پوست می شوند. پوشیدن دامن با مانتو باعث می‌شود تا هوا راحت‌تر به گردش در آمده و شما در فصل تابستان احساس گرمای کمتری کنید.

در این استایل می‌توان با مانتو‌های بلند و خنک تابستانی، انواع دامن‌ها مانند پلیسه، ساده، کلوش، راسته و سنتی را به همراه یک کتانی یا سندل تابستانی ست کرد. همچنین برای استایل‌های رسمی هم ست کردن مانتو با دامن‌های مجلسی با کفش پاشنه بلند، یکی از گزینه‌های انتخابی یک خانم خوش سلیقه می‌تواند باشد.

نکته‌ای که برای پوشیدن مانتو و دامن مهم می‌باشد این است که، وقتی قصد دارید دامن گشاد بپوشید، مانتو نباید خیلی پف‌دار باشد و بهتر است کمی جمع و جورتر مانتو را انتخاب کنید. اگر هم مانتوهای بلند و مدل عبایی می‌پوشید، بهتر است جنس پارچه آن‌ها سبک باشد. از آن جا که دامن‌های گشاد باعث چاق‌تر دیده شدن شما می‌شوند؛ افرادی که پاهای چاق دارند بهتر است از این دامن‌ها استفاده نکنند، زیرا باعث تپل‌تر دیده شدن پاهایشان می‌شود. در مقابل افرادی که پاهای لاغر دارند می‌توانند با خیال راحت این مدل دامن را بپوشند.

نکته دیگر در مورد رنگ مانتو و دامن در تابستان است. رنگ‌های زنده همچون قرمز، نارنجی و زرد به علت این که دارای انعکاس بیشتر نور و جذب انرژی کمتری هستند، باعث می‌شوند که گرمای کمتری را در دمای بالا احساس کنید. اگر هم اهل این سبک از رنگ‌ها نیستید، می‌توانید از بین رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، طوسی، سفید، صورتی ملایم، کرم و شیری انتخاب کنید.

مانتوی سفید مدل مانتو تابستانی 1401

مدل مانتوی سفید - مدل مانتو تابستانی 1401 مانتوی سفید - مدل مانتو تابستانی 1401

امروزه، مانتوها و شومیزهایی به رنگ سفید در میان دختران بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. مانتو و یا شومیز سفید، گرما و نور را به خود جذب نمیکند و به همین دلیل ما با پوشیدن آنها احساس خنکی میکنیم. علاوه بر این مانتوهای سفید در مدلهای مختلف کوتاه، بلند، جلوباز، جلو دکمه دار و اسپرت وجود دارند.

حریر مدل مانتو تابستانی 1401

مدل مانتو حریر - مدل مانتو تابستانی 1401

یکی از پرطرفدارترین مانتوهای زنانه در فصل تابستان با پارچه حریر تهیه میشود. مانتوهای حریر به دلیل نازکی و سبکی خود، بسیار مناسب برای این آب و هوای گرم هستند.

چند نکته در مورد پارچه‌های تابستانی

قبل از این‌که به معرفی انواع پارچه مناسب فصل تابستان مخصوصاً برای مانتو بپردازیم باید چند نکته را بگوییم. اول این‌که در مورد پارچه‌های تابستانی قوانینی وجود دارد از جمله این‌که رنگ‌های تیره و مشکی را نباید در گرما پوشید. درست است که رنگ‌های تیره عرق ماسیده به لباس را نشان نمی‌دهند اما گرما را زیاد جذب می‌کنند. مورد بعدی این است که لباس‌های تابستانی بهتر است که جذب نباشند. لباس‌های گشاد بیشتر مناسب تابستان هستند مخصوصاً که امسال هم این مدل از لباس‌ها بسیار ترند هستند پس با خیال راحت از مدل‌های گشاد لذت ببرید.

مدل مانتوی ریون - مدل مانتو تابستانی 1401

مورد قابل تأمل بعدی این است که اگر مکان زندگی شما جایی‌ست که با تابش مستقیم آفتاب سر و کار دارید بهتر است لباس و یا پارچه ای انتخاب کنید که تمام پوست شما را بپوشاند. از لباس‌های کوتاه صرف نظر کنید و به جای آن‌ها از انواع لباس‌هایی که مردمان عرب به تن می‌کنند استفاده کنید.

اتفاقاً در این زمینه هم مطلبی در کمد موجود است. می توانید با مراجعه به آن انواع مختلفی از مانتوی تابستانی خنک را انتخاب کنید و در مورد آن‌ها بیشتر بدانید.

بهترین پارچه های تابستانی برای دوخت مانتو

پنبه و انواع پارچه‌هایی که از الیاف طبیعی بافته می‌شوند بهترین گزینه‌ها برای لباس تابستانی هستند در این مورد هیچ اختلاف نظری وجود ندارد. اما اگر در شرایطی زندگی می‌کنید که گرمای هوا و رطوبت زیادی وجود دارد باید پارچه‌هایی را انتخاب کنید که عرق بدن را از بین ببرند.

پارچه‌ی ریون برای مدل مانتو تابستانی 1401

مدل مانتو ریون - مدل مانتو تابستانی 1401

یکی از بهترین پارچه ها برای مانتو تابستانی است. این جنس پارچه را با نام ویسکوز هم می­‌شناسند. این پارچه در هوای گرم و خشک بهترین کاربرد را دارد و از آنجائی‌ که متریال این پارچه الیاف مصنوعی و بازیافتی از پنبه و چوب است، در برابر رطوبت به خوبی پارچه کتان عمل نمی­کند. اما قیمت مناسب و نسبتا ارزانی دارد و از پرطرفدارترین و پرتقاضاترین پارچه‌­های مناسب مانتو در ایران است.

البته به جز قیمت، دارای مزیت­‌های دیگری مانند عدم چروک به دلیل قابلیت کشی بودن بالا و لطافت به دلیل ضخامت کم می­‌باشد. بنابراین اگر شما به دنبال یک مانتو ظریف و سبک وزن هستید، مانتوهای با پارچه ریون را پیشنهاد می­‌کنیم. از این پارچه حتی برای دوخت سایر آیتم‌­های لباس زنانه نیز استفاده می­‌کنند. خوشبختانه در زمینه انتخاب طرح و رنگ محدودیتی با این پارچه وجود ندارد. بنابراین این پارچه اکثر سلیقه‌­ها را از رنگ­‌های ساده مانند رنگ مشکی تا طرح­‌های مختلف مانند طرح پوست پلنگی را به خوبی پوشش داده است.

کتان؛ لینن

مدل مانتوی کتان - مدل مانتو تابستانی 1401

کتان یکی از انواع پارچه‌هایی‌ست که مناسب فصل تابستان است. کتان انواع مختلفی دارد و از انواع آن می توانیم لینن را نام ببریم که امسال بخصوص اسم آن را زیاد شنیده‌اید. البته بیشتر به نام لنین شهرت داشت که نام درست آن همان لینن است. اصل لینن از الیاف کتان یا flax بافته می‌شود که در بعضی از موارد هم به نوعی از پارچه کنفی لینن می‌گویند. لینن در انواع مختلف وجود دارد که به راحتی می‌توان بر روی آن چاپ یا دوخت‌های تزیینی انجام داد. کسانی که عاشق پارچه‌های طبیعی هستند از طرفداران پروپا قرص پارچه کتان به شمار می‌آیند. این پارچه 30 درصد از پنبه قوی‌تر است. نکته ی جالب توجه در این نوع از پارچه این است که هر چه بیشتر آن را بپوشید و بشویید نرم‌تر می‌شود.

کتان چگونه سبب خنکی شما می‌شود

بلوزها و پیراهن‌ها وقتی که از کتان ساخته می‌شوند هوای زیادی را به خود می‌گیرند. بلوز و پیراهن نمونه‌ای از لباس است که شما می‌توانید آن را با مانتو هم مقایسه کنید. در واقع یک مانتو با پارچه‌ی کتان اجازه نمی‌دهد که هوای درون مانتو گرم شود و آن را خنک نگه می‌دارد. غیر از مانتو شما می‌توانید از پارچه‌ی کتان برای شلوار، دامن و لباس‌های دیگری که مناسب فصل تابستان است استفاده کنید.

Seersucker برای مدل مانتو تابستانی 1401

مدل مانتو جدید - مدل مانتو تابستانی 1401

نوع بافت پارچه seersucker نوع خاصی از بافت پارچه است. در زمان بافت آن یکی از نخ‌هایش محکم‌تر کشیده می‌شود. توضیح ساده‌تر برای شما این است که این پارچه نیازی به اتو ندارد.

چرا این پارچه برای تابستان مناسب است

از آن‌جایی که این پارچه به بدن نمی‌چسبد و کمی فاصله‌دار می‌ایستد باعث می‌شود که هوا در آن جریان داشته باشد و گرما را به خود جذب نکند. به همین خاطر هم هست که seersucker خیلی زود خشک می‌شود. یعنی چه زمانی که آن را شسته باشید و چه زمانی که عرق کرده باشید نگران خشک شدنش نباشید.

نحوه پوشیدن آن

تنوع رنگ در این پارچه بسیار زیاد است و ما هم که عاشق رنگ‌ها هستیم گزینه‌ی خوبی برای یک مانتوی زیبا است. این نوع از پارچه به صورت راه راه یا پیچازی بافته می‌شود. در گذشته از این پارچه برای عمامه‌ی بازاریان استفاده می‌شد اما در حال حاضر حتی برای کت شلوارهای سبک و اسپرت مردانه در فصل تابستان هم استفاده می‌شود.

پارچه‌ی کرپ برای مدل مانتو تابستانی 1401

مدل کت کرپ - مدل مانتو تابستانی 1401

یکی دیگر از بهترین پارچه ها برای مانتو تابستانی است. اگر از من بپرسید کدام یک از پارچه­‌های مناسب مانتو از دیرباز میان خانم‌­های ایرانی شناخته شده است؟

پارچه کرپ را انتخاب می­‌کنم. علاوه بر داشتن سابقه طولانی، تولیدکنندگان کرپ با برندهای مشهوری همکاری دارند که نشان­ دهنده این است که درصد قابل توجه‌ای از آیتم‌­های موجود در بازار با جنس کرپ هستند که می­‌توان به کرپ باربی، لئونارد، شیفون، ژرژت و … اشاره کرد. این پارچه از نوع پارچه­‌های وارداتی باکیفیت است و به همین دلیل قیمت بالایی دارد.

بنابر این اگر دقت کرده باشید، بیشتر مانتوهای با پارچه کرپ را بر تن خانم‌­ها در مراسم‌­های مهم می‌­بینید. پارچه کرپ در سه نوع متریال مختلف از قبیل پشم، ابریشم و پلی استر تولید می­‌شود. بنابراین با توجه به اینکه مواد تشکیل دهنده آن چیست می‌­تواند وزن­‌های متفاوتی داشته باشد و برای فصول مختلف قابل استفاده باشد. برای مثال اگر مانتوی شما با پارچه کرپ از جنس پشم باشد، وزن سنگینی خواهد داشت و مناسب پوشش در فصل زمستان است.

مدل مانتو تابستانی 1401 با پارچه خدی

پارچه خدی - مدل مانتو تابستانی 1401

پارچه خدی نوعی از پارچه با الیاف طبیعی است که بسیار قدمت دارد. این پارچه در سال‌های گذشته به صورت دستباف بافته می‌شد اما الان با ماشین‌های خاص خود بافته می‌شود. پارچه خدی به عنوان پارچه اختصاصی بافته شده در هند، پاکستان و بنگلادش است. به خاطر آب و هوای گرم و شرجی این مناطق چنین پارچه‌ای برای تابستان بسیار مناسب است.

نحوه‌ی پوشیدن آن

‌پارچه خدی مانند لینن بسیار سبک است و به همین دلیل هم چروک می‌شود. ریشه‌ی اصلی آن در واقع نوعی کتان است که در بافت آن از ابریشم و یا پشم استفاده می‌شود. اگر هر کدام از الیاف نام‌برده در بافت آن استفاده شود فصل استفاده از آن هم متفاوت خواهد بود.

خدی یکی از گزینه‌های خوب برای مانتوی تابستانی است. در نوع و بافت تابستانی آن هوا به راحتی جریان پیدا می‌کند و بر روی بدن بدون وزن است. این یکی از ویژگی‌های خوب برای این پارچه است. هوای گرم نفس کشیدن را سخت می‌کند به همین دلیل یکی از فاکتورهای مناسب برای پارچه لباس سبک بودنش است.

ابریشم

مدل مانتوی ابریشم - مدل مانتو تابستانی 1401

پارچه ابریشم یکی از گزینه‌های خوب برای فصل تابستان است. از آن‌جایی که این پارچه قدمت زیادی در شرق دارد، پس مناسب با اقلیم گرم شرقی هم طراحی شده است. اگر شما جزو کسانی هستید که از پوشیدن لباس‌هایی با الیاف مصنوعی دوری می‌کنید به راحتی می‌توانید ابریشم را برای استایل تابستانی‌تان انتخاب کنید. این پارچه بسیار سبک، لطیف و زیباست و انتخاب خوبی برای یک مانتوی رسمی در فصل گرما می‌باشد. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که ابریشم پارچه‌ای نیست که برای استفاده روزمره مناسب باشد. یکی از علت‌های آن هم این است که جای عرق روی آن باقی می‌ماند.

از دلایلی که می‌توانید ابریشم را در فهرست پارچه‌های مناسب برای مانتوی تابستانی قرار دهید به شرح زیر است:

  • ابریشم وزن کمی دارد و هوا به راحتی در آن جریان پیدا می‌کند.
  • دمای بدن را تنظیم می‌کند و شما را خنک نگه می‌دارد.
  • تنفس را راحت می‌کند. چون سبک است و به راحتی روی بدن می‌نشیند.

اما از معایب ابریشم هم برایتان بگوییم:

  • لکه‌های عرق بدن شما را به خوبی نشان می‌دهد. ابریشم رطوبت را به خوبی جذب نمی‌کند و تمایل به دفع آب دارد. بنابراین وقتی عرق می‌کنید لک‌های عرق بر روی آن نمایان می‌شوند.
  • نور زیاد آفتاب رنگ آن را از بین می‌برد. اگر پارچه ابریشمی زیر تابش مستقیم قرار بگیرد خیلی زودتر از پارچه‌های دیگر دچار رنگ پریدگی می‌شود.
  • برای شستن آن حتماً باید پارچه را خشک‌شویی کنید که سبب می‌شود نگهداری از آن برایتان گران تمام شود.

مدل مانتو تابستانی 1401 با کشمیر

مدل مانتوی کشمیر - مدل مانتو تابستانی 1401

پارچه‌ی کشمیر را بیشتر به عنوان یک لباس فصل سرد می‌شناسیم اما اگر با الیاف سبک بافته شود قابلیت استفاده در هوای گرم را دارد. انواع مدل‌های کشمیر را در بازار با رنگ‌ها و طرح‌های متنوع می‌توانید پیدا کنید. از ویژگی‌های این پارچه می‌توانیم به تنظیم دمای بدن اشاره کنیم. همچنین تنفس راحتی را برای شما به همراه می‌آورد و اجازه‌ی عبور هوا را می‌دهد. در واقع مانتویی که با پارچه کشمیر می‌پوشید حرارت بدن شما را در زیر لباس به بخار و گرما تبدیل نمی‌کند بلکه آن را دفع می‌کند. از محاسن دیگر این پارچه این است که در برابر بو مقاوم است. این پارچه خاصیت ضد باکتریایی طبیعی دارد و بوی بدن شما را از بین می‌برد.

اگرچه کشمیر از پشم سبک بافته شده است اما باز هم در مقایسه با کتان، نمره‌ی قبولی را نمی‌آورد. اگر می‌خواهید مانتویی با پارچه‌ی کشمیر داشته باشید به این نکته توجه کنید که مناسب مصرف کوتاه مدت است و زمان زیادی را نمی‌توانید با آن بیرون از خانه بگذرانید.

نخی بهترین پارچه مدل مانتو تابستانی 1401

مدل مانتوی نخی - مدل مانتو تابستانی 1401

پارچه نخی همان پارچه‌ای است که از پنبه بافته می‌شود. یکی از قدیمی‌ترین و متداول‌ترین پارچه‌ها برای تابستان همین پارچه نخی است. از آن‌جایی که بسیار وزن سبکی دارد و هوا به راحتی در آن جریان دارد برای فصول گرم مناسب است. پارچه‌های نخی انواع مختلفی دارند که طرح‌ها و رنگ‌های مختلف آن سلیقه‌های زیادی را به خود جذب می‌کنند. پارچه نخی هم با الیاف کاملاً طبیعی بافته می‌شوند و هم با الیاف مصنوعی. اگر کمی الیاف مصنوعی در آن به کار رفته باشد درصد چروک شدن آن هم کمتر می‌شود. البته در این صورت خاصیت خنکیش هم کمتر می‌شود.

خامه‌دوزی

مدل مانتوی خامه دوزی - مدل مانتو تابستانی 1401

پارچه‌های خامه‌دوزی نوعی از پارچه‌های نخی هستند که روی آن‌ها با ماشین طرح‌هایی به صورت گلدوزی افتاده است. این طرح‌ها الهام گرفته از هنر اصیل خامه‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان است. این پارچه‌ها به نام خامه‌دوزی شهرت دارند و برای فصل تابستان هم بسیار مناسب هستند. مدل اصلی خامه‌دوزی به صورت دست‌دوز است و ارزش زیادی دارد. اما با وجود ماشین‌های بافت، انواع آن با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع در بازار موجود است. این پارچه به علت تنوع زیادی که دارد سلیقه‌های مختلف را در برمی‌گیرد و برای مانتوی سبک و خنک تابستانی گزینه‌ی خوبی است.

چه پارچه‌هایی مناسب مانتوی تابستانی نیست

در کنار پارچه‌هایی که برای مانتوی تابستانی به شما توصیه می‌کنیم، پارچه‌هایی هم هستند که برای این فصل مناسب نیستند. این پارچه‌ها ظاهر خنکی دارند اما در واقع هم گرما را به خود جذب می‌کنند و هم باعث تعریق می‌شوند.

پلی استر

مانتو پلی استر - مدل مانتو تابستانی 1401

بسیاری از لباس‌ها از جمله پارچه‌های نخی از الیاف پلی‌استر درست شده‌اند. البته درصد پلی‌استر استفاده شده در آن متفاوت است. این پارچه هم ظاهر زیبایی دارد و هم به خاطر سبک بودن این توهم را ایجاد می‌کند که خنک است. اما این پارچه پلاستیکی نه تنها خنک نیست بلکه به تن می‌چسبد و گرمای بدن شما را بیشتر می‌کند.

اگر مانتو یا لباسی دارید که از الیاف پلی‌استر درست شده است حتی‌المقدور از آن استفاده نکنید و یا در مواقع خاص آن را بپوشید. شاید با این توضیحات فکر کنید که پلی‌استر پارچه‌ی خوبی نیست، اما این‌طور نیست. از مشخصات آن می‌توان به این نکات اشاره کرد: بادوام، متنوع، ضد لک و نگهداری آسان. اما با همه‌ی خوبی‌هایی که دارد برای فصل گرم مناسب نیست.

ریون؛ شامل ویسکوز، MODEL  و LYOCELL

ریون یک سلولز طبیعی مانند چوب است که فرآوری شده است. به دلیل این‌که یک پارچه طبیعی نیست و با مواد شیمیایی ترکیب می‌شود برای فصل گرما مناسب نیست.

ویسکوز، لیوسل و مودل هر کدام ابریشم مصنوعی هستند اما روند ساخت متفاوتی دارند. از مشخصه‌های مهم آن‌ها این است که آب را دفع می‌کنند یعنی که احساس رطوبت در شما ایجاد می‌کنند.

جین

مدل مانتو جین - مدل مانتو تابستانی 1401

درست است که جین از نظر فنی از پنبه درست شده است اما به خاطر ضخیم بودن و این‌که کشش ندارد برای تابستان مناسب نیست. جین را اغلب به عنوان شلوار استفاده می‌کنیم اما پارچه‌های مانتویی آن هم در بازار موجود است. در تابستان توصیه می‌کنیم که جین را حتی به عنوان شلوار هم استفاده نکنید. به جای آن شلوارهایی بپوشید که نخی و خنک باشند و احساس گرما را کمتر به شما منتقل کنند.

ساتن

در گذشته ساتن را از ابریشم درست می‌کردند. اما این روزها برای تولید آن بیشتر از پلی استر و ابریشم مصنوعی بهره می‌برند. همین ساختار مصنوعی ساتن هم هست که استفاده‌ی آن را برای تابستان مردود می‌کند. ممکن است با لمس ساتن احساس خنکی داشته باشید اما در واقع فقط ظاهرش این‌طور است و ساتن گرما را در خود نگه می‌دارد.

بنابراین توضیحات به راحتی می‌توانید پارچه‌های مناسب برای مانتوی تابستانی را انتخاب کنید و در این هوای گرم خنکی را به خود هدیه دهید.

رنگ مناسب مانتوی تابستانی

در تابستان رنگ تیره نپوشید

مدل مانتوی مشکی - مدل مانتو تابستانی 1401

پوشیدن رنگ تیره و یا لباس سیاه در تابستان که نور خورشید به طور مستقیم می تابد ، نور و حرارت خورشید را به خود جذب می کند و بنابراین سطح آن بسیار داغ می شود و پس از مدتی شما گرمای شدیدی را احساس می کنید. به همین دلیل معمولا مردم در فصل گرم تابستان لباس های روشن و خنک می پوشند.

پوشیدن لباس های رنگ روشن و تنفس پوست

بدن انسان بخشی از انرژی پتانسیل خود را در محیط به صورت انرژی گرمایشی پراکنده می سازد . پوشیدن لباس های رنگ روشن سبب تنفس و طراوت پوست شده و حس خنکی ایجاد می کند.

قرمز

یکی از رنگ های پرکاربرد در تابستان که یادآور گل هاست ، رنگ قرمز است . اگر برای تفریحات تابستانی به جایی می روید حتما از این رنگ استفاده کنید زیرا بهترین رنگ برای محیط های تفریحی تابستانی است . رنگ قرمز سبب بالا رفتن ضربان قلب فرد شده و حس خوبی به فرد می دهد.

مانتوی سفید بلند - مدل مانتو تابستانی 1401

سفید

رنگ سفید برای مدل مانتو تابستانی 1401 ،رنگ خنک کننده ای است و نور و حرارت خورشید را منعکس می کند . این رنگ ، رنگ پاکی و تمیزی است و برای اطرافیانمان یادآور یخ است و سبب می شود آنها احساس خنکی کنند . این رنگ بسیار خنک سبب بهبود روحیه و حس و حال می شود.

سبز

مانتوی سبز - مدل مانتو تابستانی 1401

رنگ سبز از دیگر رنگ های مناسب تابستانی است که بسیار راحت با سایر رنگ ها هماهنگ می شود و در خنک ماندن بدن بسیار اثربخش است. این رنگ یاد آور طبیعت است و در صورت استفاده نوید آغازی نو، ثروت و سلامت را خواهد داد . رنگ سبز سبب راحتی ذهن شده وموجب بالا رفتن اعتماد به نفس می شود.

زرد و نارنجی

از بهترین رنگ های مورد استفاده در تابستان که یادآور رنگ خورشید است ، دو رنگ زرد و نارنجی هستند که بسیار انرژی بخش هستند و باعث سرزندگی انسان می شوند. این رنگ های گرم، با خنده و امید مرتبطند.

آبی

مانتوی آبی - مدل مانتو تابستانی 1401

رنگ آبی یکی از رنگ های مناسب فصل گرماست زیرا احساس خنکی بسیاری به فرد می بخشد . رنگ آبی آرامش بخش است و دیدن آن سبب ترشح مواد شیمیایی آرام کننده در بدن خواهد شد. رنگ آبی حس معنوی و امنیت برای فرد ایجاد می کند.

بنفش کم رنگ

رنگ بنفش کمرنگ ، رنگی لاکچری و شیک است که به دلیل شادابی و جذابیت آن، از رنگ های تابستان به شمار می رود و این رنگ را به سادگی می توان با رنگ های دیگری ست کرد.

بنفش پر رنگ

مدل مانتو تابستانی 1401 با رنگ بنفش پر رنگ نیز مانند بنفش کمرنگ ، رنگ تابستانه و محبوبی است . این رنگ ، رنگی آرامش بخش است و شادی ایجاد می کند.

صورتی

مانتوی صورتی - مدل مانتو تابستانی 1401

رنگ صورتی رنگی است که خانم ها عاشق آن هستند زیرا رنگ صورتی نمادی از قدرت و ظرافت زنانگی است . می توانید در کل تابستان با پوشیدن این رنگ لباس لذت را ببرید.

بهترین رنگ ها برای تابستان در حالت کلی

10 رنگ، برای فصل تابستان مناسب تر از باقی رنگ ها هستند که عبارتند از :رنگ های بنفش و بنفش کمرنگ، صورتی، آبی آسمانی، سبز نعنایی؛ سبز ارتشی، شیری، شکلاتی، زرد و قرمز گوجه ای.

برای انتخاب رنگ بهتر است به قابلیت جذب حرارت نیز توجه نماییم . قابلیت جذب حرارت در رنگ سفید 100 ، قابلیت جذب حرارت توسط رنگ های زرد 140، قرمز 168، قهوه ای 1958 و مشکی 208، خواهدبود.

انتخاب رنگ مدل مانتو تابستانی 1401

انتخاب رنگ مدل مانتو تابستانی 1401 با توجه به طیف وسیع رنگ های تابستانه مشکل است پس بهتر است برای انتخاب رنگ به رنگ پوست، مو، چشم ها و خلق و خوی خود نیز توجه کنید.

رنگ رگ های دست خود را نگاه کنید . اگر رگ های شما بنفش یا آبی رنگ باشند، پوست شما سرد است. اگر آن ها سبز باشند، پوست شما گرم است.اگر آبی و سبز نمایانگر باشند، احتمالا دارای پوستی با رنگ خنثی هستید و می توانید با خیالی راحت رنگ مناسب را برای خود انتخاب کنید.

مانتوی جدید 1401 - مدل مانتو تابستانی 1401

  1. رنگ های تابستانه مناسب پوست سرد : صورتی، زمردی و بنفش خالص و آبی یخی. برای خنثی کردن آن ها از خاکستری، سفید و طلایی استفاده کنید، اما نارنجی و زردنپوشید .
  2. رنگ های تابستانه مناسب پوست سرد:عسلی، زیتونی

در انتخاب لباس ها می توانید از رنگ چشمانتان نیز کمک بگیرید تا سایه اندازی آن بر چهره شما تم زیباتری ایجاد کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید