کاربرد خمیردندان در زندگی علاوه بر تمیز کردن دندان چیزهای دیگری هم همست که شاید شما با آنها آشنا نباشید.در این مطلب از پارس مگ ما کاربردهای دیگر خمیردندان را به شما معرفی میکنیم.

کاربرد خمیردندان - مسواک

خمیر دندان یکی از محصولاتی است که جدا از تمیز کردن دندان ها کاربردهایی جادویی و باورنکردنی دیگر دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست.

خمیردندان ماده ای شوینده،جرم زدا و گاه ضد عفونی کننده است که به شکل خمیر اغلب در بسته هایی استوانه ای شکل قرار داده شده است و افراد برای جرم گیری و برق انداختن دندان هایشان از آن استفاده می کنند.شاید بسیاری از شما بر این باور هستید که خمیر دندان همین یک کاربرد را دارد و صرفآ برای تمیز کردن دندان ها به کار می رود اما اینطور که فکر می کنید نیست از این محصول جادویی می توانید استفاده های زیادی داشته باشید که شاید تا به این حال حتی به ذهنتان هم خطور نکرده است.

در این بخش ترفند هایی جالب و کاربردی با این محصول جادویی برایتان گردآوری کرده ایم تا با بکارگیری آن در کارهای منزلتان اجسام و وسایل خانۀ خود را برق انداخته و لذت کافی را برده باشید.

همچنین در پارس مگ بخوانید : رفع ترک پا با خمیر دندان ؛ معجزه ای برای زیبایی پاها

کاربرد خمیردندان - خمیردندان

فهرست محتوا نمایش

کاربرد خمیردندان در زندگی

از بین بردن بوی بد بطری‌، فلاسک، قمقمه و حتی دست

وقتی شیشه‌ی شیر کودک، لیوان کودک یا انواع بطری و فلاسک جرم می‌گیرند و بوی نامطبوعی می‌دهند، زمان استفاده از خمیردندان فرا می‌رسد. مقدار کمی خمیردندان روی فرچه‌ی شیشه‌شوی بگذارید، با آن بطری را تمیز کنید و در مرحله‌ی آخر بطری را آبکشی کنید.

اگر هنگام آشپزی دستتان بوی سیر یا پیاز گرفته است و شست‌وشو با مایع دست‌شویی این بو را از بین نمی‌برد، دستتان را با مقداری خمیردندان بشویید و این کار را به آرامی انجام دهید تا از شر بوی نامطبوع خلاص شوید.

پاک کردن خطوطی که با مداد شمعی یا ماژیک پاک‌نشو کشیده شده‌اند

اگر کودکتان برای نقاشی کشیدن هر جایی به جز دفتری را که به او داده‌اید انتخاب می‌کند، چاره‌ی کار خمیردندان است. شاید باور نکنید اما این راهکار واقعاً کارساز است. البته اگر مدت زیادی از کشیده شدن این خطوط روی سطوح مختلف گذشته باشد، شاید به این آسانی پاک نشوند. بنابراین، بهتر است هر چه سریع‌تر خمیردندان را بردارید و به سراغ نقاشی‌های کودکنان روی دیوار بروید.

از بین بردن آثار ناشی از خراشیدگی‌ روی کفش ورزشی

اگر زیره‌ی کفش ورزشی یا کتانی شما سفید است و به دلیل وجود خراشیدگی‌ها ظاهر مناسبی ندارد، کمی خمیردندان سفید و غیرژله‌ای به شما کمک می‌کند کفشتان ظاهر بهتری پیدا کند. با استفاده از یک مسواک قدیمی، خمیردندان سفید و غیرژله‌ای را روی خراشیدگی‌ها بمالید، به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد آن را با استفاده از یک پارچه‌ی مرطوب پاک کنید. اگر لازم است، دوباره این مراحل را تکرار کنید.

کاربرد خمیردندان برای برق انداختن نقره‌‌های کدر شده

استفاده از خمیردندان غیرژله‌ای راهکاری عالی برای برق انداختن نقره‌های کدر شده است. خمیردندان غیرژله‌ای را روی نقره بگذارید، آن را کمی مرطوب کنید و با استفاده از یک مسواک قدیمی خمیردندان را روی نقره بمالید. اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خمیردندان روی نقره بماند، سپس با استفاده از دستمال میکروفایبر آن را پاک کنید و در مرحله‌ی آخر نقره را آبکشی نمایید. این راهکار را می‌توانید برای ظروف، زیورآلات و تابلوهای تزئینی استفاده کنید. البته درباره‌ی زیورآلات و تابلوهای تزئینی که معمولاً بیشتر کدر می‌شوند، باید این مراحل را با دقت بیشتری انجام دهید.

کاربرد خمیردندان - انگشتر

به عنوان سفید‌کننده

معمولاً برای تمیز کردن شیرآلات، روشویی و سطوح حمام و دست‌شویی از مواد شوینده‌ی حاوی سفید‌کننده استفاده می‌کنید. اگر بوی تند این‌گونه مواد شوینده برای شما آزاردهنده است و به دنبال یک جایگزین می‌گردید، خمیردندان غیرژله‌ای همان چیزی است که به آن نیاز دارید. با استفاده از مسواک یا پارچه‌ی مرطوب خمیر دندان را روی سطح مورد نظر بمالید و بعد از مدتی آن‌ را با دستمال میکروفایبر پاک کنید.

از بین بردن خراشیدگی‌های کوچک روی قاب گوشی

اگر گوشی شما از ارتفاع نسبتاً زیادی و با شدت روی یک سطح سیمانی سقوط کرده است، این ترفند کارساز نیست. اما در مورد خراشیدگی‌های کوچک روی قاب گوشی، استفاده از خمیردندان راهکار مؤثری است. از آن‌جا که خمیردندان حاوی ترکیبات ساینده است، می‌تواند مانند یک سنباده‌ی درجه یک عمل کند. هنگامی که با استفاده از گوش‌پاک‌کن و حتی با انگشت و به آرامی خمیردندان را روی قاب گوشی بمالید، خراشیدگی‌های کوچک را از بین می‌برد یا کاری می‌کند که آن‌ها کمتر به چشم بیایند. البته این راهکار تنها روی قاب‌های پلاستیکی قابل اجرا است.

کاربرد خمیردندان - گوشی

پاک کردن لکه‌های آب، چای یا قهوه

منطقی به نظر می‌رسد که آن‌ چیزی که لکه‌های قهوه‌ای را از روی دندان‌ها پاک می‌کند،  بتواند همان لکه‌ها را از روی سطوح دیگر مانند چوب یا سرامیک هم پاک کند. در مواردی که برای کسی زیرلیوانی گذاشته‌اید اما او استفاده نکرده است و می‌خواهید لکه‌ها را پاک کنید، با استفاده از پارچه‌ی مرطوب و خمیردندان این کار را انجام دهید. همچنین وقتی چند نوبت از یک لیوان برای نوشیدن چای یا قهوه استفاده کرده‌اید و داخل لیوان جرم گرفته است، می‌توانید برای از بین بردن این جرم‌ها هم از خمیردندان استفاده کنید.

برای لکه‌های آب هم همین ترفند کارساز است. خمیردندان را روی لکه‌ها بمالید و بعد از ۵ دقیقه آن را بشویید. البته خمیردندان را تنها روی لکه‌ها بمالید و نه اطراف آن‌ها و این کار را به آرامی انجام دهید.

برای این کاربرد، از انتخاب خمیردندان‌هایی که حاوی مقادیر زیادی سفید‌کننده هستند خودداری کنید.

تمیز کردن اتوی کثیف

هنگامی که رسوبات مواد معدنی به کف اتو می‌چسبند یا اینکه به هر دلیل کف اتو کثیف می‌شود، خمیردندان می‌تواند معجزه کند. بعد از اینکه اتو را از برق کشیدید، صبر کنید تا کاملاً سرد شود. حالا خمیردندان غیرژله‌ای و حاوی سفید‌کننده را روی کف اتو بمالید. برای این کار از یک پارچه‌ی تمیز استفاده کنید. در این مرحله مخزن آب اتو را پر کنید، اتو را روی یک حوله‌ی کهنه بگذارید و تنظیم اتو را روی حالت بخار قرار دهید. بعد از ۵ دقیقه بخار دادن، اتو را از برق بکشید و صبر کنید تا کاملاً سرد شود. در مرحله‌ی آخر، کف اتو را دوباره پاک کنید.

تسکین خارش

خمیردندان می‌تواند در تسکین التهابات جزئی پوست مانند التهاب ناشی از نیش حشرات مؤثر باشد. در واقع، خمیردندان مانند یک داروی قابض عمل می‌کند به این معنی که هنگامی که آن را روی جای نیش حشرات قرار می‌دهید، بعد از خشک شدن، زهری را که باعث خارش جای زخم و اطراف آن شده است بیرون می‌کشد. منتول یا جوهر نعنا یکی از ترکیبات موجود در برخی از خمیردندان‌ها است که به عنوان خنک‌کننده به این محصولات اضافه می‌شود. تأثیر منتول روی رشته‌های عصبی مانند تأثیر یخ روی آن‌ها است و می‌تواند ناراحتی را تسکین دهد.

تمیز کردن چراغ‌های خودرو، عینک ایمنی و عینک شنا‌

اگر چراغ‌های خودروی شما کدر شده‌اند و نور آن‌ها کاهش پیدا کرده است، لازم نیست یک براق‌کننده‌ی حرفه‌ای خریداری کنید. صرفه‌جویی کنید و از خمیردندان کمک بگیرید. با استفاده از خمیردندان و اسکاچ می‌توانید کثیفی‌ها، جرم‌ها و خراشیدگی‌های کوچک را از بین ببرید. خمیردندان را روی اسکاچ بریزید و روی سطح مورد نظر بمالید. چند دقیقه صبر کنید و سطح مورد نظر را با پارچه‌ی مرطوب پاک کنید.

از همین ترفند می‌توانید برای عینک ایمنی، عینک شنا و حتی آینه‌ی کدرشده هم استفاده کنید. البته باید مراحل را به آرامی انجام دهید تا روی سطح آن‌ها خراشیدگی ایجاد نشود.

کاربرد خمیردندان - چراغ ماشین

سفید کردن مبلمانی که در فضای باز قرار دارد

هنگامی که صندلی داخل حیاط برای نشستن چندان مناسب نیست، خمیردندان و آب می‌تواند ظاهر صندلی را نونوار کند. عواملی مانند شرایط آب‌وهوایی، قارچ‌ و کپک باعث ایجاد لکه‌هایی تیره‌رنگ روی صندلی می‌شوند و صندلی ظاهر ناخوشایندی پیدا می‌کند. با استفاده از یک پارچه‌ی مرطوب و خمیردندان می‌توانید همه‌ی این لکه‌ها را پاک کنید.

از بین بردن خراشیدگی‌های روی رنگ ماشین

برای خراشیدگی‌های سطحی و جزئی که تنها روی لایه‌ی خارجی رنگ خودرو یا کلیر (clear coat) ایجاد شده‌اند، خمیردندان را امتحان کنید. از آن‌جا که خمیردندان حاوی ترکیبات ساینده است می‌تواند خراشیدگی روی لایه‌ی کلیر را صاف کند و باعث شود تا خراشیدگی کمتر دیده شود. مقداری خمیردندان را روی خراشیدگی قرار دهید و آن را با استفاده از پارچه‌ای نرم و خشک، با حرکت دایره‌وار و به آرامی روی سطح مورد نظر بمالید. با این روش سطح آسیب‌دیده صاف و براق می‌شود.

البته اگر می‌توانید لایه‌ی خراشیده‌شده را با ناخن بلند کنید، خراشیدگی عمیق‌تر از آن است که خمیردندان کارساز باشد.

از بین بردن آثار خراشیدگی و لکه‌های چسبناک از روی کف‌پوش

اتفاقی که معمولاً رخ می‌دهد این است که کشیده شدن پایه‌ی چهارپایه و صندلی یا چرخ صندلی روی کف‌پوش خراشیدگی‌هایی ایجاد می‌کند و اگر این خراشیدگی‌ها زیاد شود خانه یا محل کار شما مانند گوشه‌ای از انباری به نظر می‌رسد. حالا نوبت خمیردندان است. خمیردندان غیرژله‌ای را روی کف‌پوش بمالید و آن را با پارچه‌ای مرطوب پاک کنید. البته شاید لازم باشد بیش از یک بار این مراحل را تکرار کنید. همچنین می‌توانید برای تمیز کردن لکه‌های چسبناک از روی کف‌پوش از همین ترفند استفاده کنید.

کاربرد خمیردندان - خمیر دندان

پر کردن سوراخ‌های کوچک روی دیوار گچی

برای پر کردن سوراخ‌های کوچکی که روی دیوارهای گچی ایجاد شده‌اند، می‌توانید در غیاب بتونه از خمیردندان استفاده کنید. می‌توانید برای فشار دادن خمیردندان به داخل سوراخ از تکه‌ای مقوا و برای پاک کردن خمیردندان‌های اضافی از اطراف سوراخ از لبه‌ی همان مقوا استفاده کنید.

کاربرد خمیردندان برای پاک سازی شیر آلات

دفعه بعد، پس از اینکه مراسم مسواک زدنتان به اتمام رسید و توجهتان به قطرات آبی که بر روی شیر آلات پاشیده شده است جلب شد، نگران نباشید؛ کافی است خمیر دندان خود را بر دارید.

مقداری از خمیر دندان خود را بر روی یک پارچه بسیار نرم ریخته و با آن شروع به پاک سازی شیر آلات کنید. خواهید دید که شیر آب بسیار تمیز شده و درخشندگی بسیاری پیدا می کند. این عمل برای اکثر شیر آلات موجود استفاده دارد و حتی می توان از آن برای پاک کردن چرخ های خودروی خود نیز استفاده کنید. البته این به آن معنا نیست که برنامه پاک سازی هفتگی یا روزانه لوازم خانگی را فراموش کنید. از این روش می توانید برای مواقع ضروری و یا پاک سازی های سریع استفاده نمایید.

کاربرد خمیردندان برای پاک سازی سینک

پس از اینکه مسواک زدنتان به اتمام رسید، خواهید دید که در سینک مقابل شما مقداری خمیر دندان نیز باقی مانده است. خب، نگران نباشید، بگذارید تا از این روغن ریخته استفاده مفید ببریم. با دستمال نرمی، سعی کنید تا از همان خمیر دندان استفاده کرده و به پاک سازی دستشویی بپردازید. تاثیر آن را خواهید دید.

شستن دست ها

این موضوع را یکی از دوستان در کلاس آشپزی یاد گرفته بود. صابون های ساده، توانایی پاک سازی بو یا آلودگی های زیاد را ندارند. از بین بردن بوی ماهی، پیاز یا غذای پر ادویه، از توانایی یک صابون ساده خارج است، اما خمیر دندان به راحتی این کار را انجام می دهد. کمی خمیر دندان به کف دست های خود مالیده و با آن دستان خود را بشویید.

کاربرد خمیردندان برای پاک سازی خط و خش DVD

خمیردندان می توانید به راحتی خط و خش های ساده و آلودگی های روی CD و DVD های شما را از بین ببرد. کمی خمیر دندان را به آرامی بر روی دایره وسط سی دی مورد نظر قرار دهید. به آرامی توسط یک پارچه میکرو فایبر از داخلی به سمت بیرون این خمیر دندان را بر روی سطح خط و خش دار بکشید. البته باید بدانید این کار برای از بین بردن خط های عمیق کاربردی ندارد؛ اما برای از بین بردن خط و خش های ساده روی سی دی های صوتی و فیلم ها بسیار کاربردی و مفید است(!).

این کار را بر روی DVD های بازی خود امتحان کنید، خواهید دید که کنسول شما دیگر اذیتتان نخواهد کرد.

کاربرد خمیردندان - سی دی

کاربرد خمیردندان برای پاک سازی درب های شیشه ای حمام

درب های تمام شیشه ای حمام، به سرعت کثیف شده و جرم می گیرند. اگر می خواهید این درب همانند روز اول به نظر رسیده و درخشش مجددی پیدا کند، کمی خمیر دندان را با پارچه ای مرطوب به روی آن بمالید. اگر درب مورد نظر جرم زیادی دارد، بگذارید تا خمیر دندان چند دقیقه بر روی محل مورد نظر باقی بماند و سپس با یک پارچه خمیر دندان را در سر تا سر درب پراکنده کنید و پس از آن اقدام به شستن شیشه با آب نمایید. اگر می خواهید این تمیزی بیشتر باقی بماند، پس از شست و شو تا یک دقیقه اقدام به خشک کردن شیشه ننمایید.

درخشش طلا و الماس

شاید به ما بگویید الماس و طلا و جواهر کجا بود در این دوره و زمانه ؟! اما خب این موضوع به درد بانوان می خورد. ممکن است که حلقه ازدواجتان یا سرویس طلای عروسی تان، گوشواره و … جرم گرفته و از رنگ و رو رفته باشد. خمیر دندان در کنار شماست. یک مسواک نرم برداشته و از خمیر دندان جادویی خود بر روی آن بریزید. دقت کنید که از حجم زیاد خمیر دندان استفاده نکرده و حتما مسواک شما از نوع نرم باشد(!). کمی بر روی جواهرات مورد نظر به آرامی خمیر دندان را بکشید و سپس با پارچه اقدام به پاک سازی آن کنید.

نکته مهم: از این روش برای جلا دادن به مروارید استفاده ننماید! این کار باعث آسیب رساندن به مروارید شما می شود.

کاربرد خمیردندان - دستبند طلا

تمیز کردن صفحه نمایش اسمارت فون

خب بالاخره به موضوع مورد نظر رسیدیم. خمیر دندان به این همه کارایی اگر نتوان صفحه نمایش گوشی ما را تمیز کند که دیگر ارزشی ندارد، این طور نیست ؟

دستگاه هایی که از محافظ صفحه نمایش استفاده نمی کنند، به سرعت کثیف شده و خط و خش های بسیاری بر می دارند. اگر این خط و خش ها عمیق نباشد، به سراغ خمیر دندان جادویی خود می رویم. کمی خمیر دندان به همراه پارچه ای کتانی مشکل ما را حل می کند. پس از مالیدن خمیر دندان به سطح صفحه نمایش، با پارچه خشک دیگری، آن را به آرامی تمیز نمایید.

کاربرد خمیردندان برای  از بین بردن لکه‌های پوستی

یک کاربرد جالب خمیر دندان برای زیبایی از بین بردن لکه‌های پوستی است. اگر روی پوستتان لکه‌های تیره رنگ ایجاد شده می‌توانید محل مورد نظر را بشویید و خوب خشک کنید. سپس مقداری خمیر دندان روی لکه پوستی بزنید و تا صبح صبر کنید. صبح صورتتان را بشویید. این کار را چند شب انجام دهید تا لکه‌های پوستی‌تان به‌ طور کامل محو شوند.

جدا کردن آدامس از مو با خمیر دندان

اگر آدامس به‌طور تصادفی به موهایتان چسبیده، بهتر است نگران نباشد، راه حل آن خمیر دندان است. برای این کار باید مقداری خمیر دندان را روی موها بزنید و خوب پخش کنید. خمیر دندان قندهای موجود در آدامس را تجزیه می‌کند و موجب می‌شود آدامس به راحتی از موها جدا شود.

از بین بردن بوی بد دست با خمیر دندان

اگر بعد از پخت‌وپز دست‌هایتان بوی ماهی، سیر یا پیاز گرفته و یا در اثر کار با مواد شیمیایی پوستتان بد بو شده، می‌توانید دست‌هایتان را با مقداری خمیر دندان بشویید. خمیر دندان به راحتی بوی بد غذا و مواد شیمیایی بد بو را از پوست شما پاک می‌کند.

کاربرد خمیردندان - آب

پاک کردن رنگ مو از روی پوست با خمیر دندان

اگر در زمان رنگ کردن موها، پوست صورت و یا گوش و گردنتان نیز رنگی شده است، می‌توانید با استفاده از مقداری خمیر دندان آن را از بین ببرید. برای این کار باید مقداری خمیر دندان روی پوست بمالید و سپس با دستمال مرطوب رنگ را از روی پوست پاک کنید.

از بین بردن سوزش نیش حشرات با خمیر دندان

یکی دیگر از کاربردهای خمیر دندان خنک کردن پوست و تسکین خارش ناشی از نیش حشرات است. اگر حشرات کوچک، پشه و حتی زنبور عسل نیشتان زده است، می‌توانید مقداری خمیر دندان روی محل نیش بمالید تا درد و سوزش آن کاهش پیدا کند.

از بین بردن جوش با خمیر دندان

به جرات می‌توان گفت آشناترین و موثرترین کاربرد خمیر دندان برای پوست از بین بردن جوش است. برای جلوگیری از خارش و همچنین قرمزی جوش می‌توانید مقداری خمیر دندان روی آن بمالید و اجازه دهید یک شب تا صبح روی پوست بماند.

صبح پوستتان را با آب ولرم بشویید و خوب تمیز کنید. به خاطر داشته باشید که استفاده از خمیر دندان برای جوش‌های باز مناسب نیست.

کاربرد خمیردندان - جوش صورت

تمیز کردن پیانو

استفاده مکرر از پیانو موجب می‌شود تا کلیدهای سفید رنگ آن بعد از مدتی تغییر رنگ دهند. برای تمیز کردن کلیدهای پیانو می‌توانید مقداری خمیر دندان را روی پنبه بریزید. سپس به آرامی شروع به تمیز کردن دکمه‌ها کنید. در انتها با استفاده از یک پارچه خشک پیانو را پاک کنید.

تمیز کردن لوازم چرمی با خمیر دندان

یک کاربرد جالب و مفید خمیر دندان از بین بردن لکه‌های روی چرم است. برای این کار باید مقدار کمی خمیر دندان روی یک پارچه نرم بریزید. سپس چرم با آن تمیز کنید. بعد از این کار یک پارچه مرطوب روی چرم بکشید تا خمیر دندان کاملاً تمیز شود. توجه داشته باشید که برای تمیز کردن لوازم چرمی به‌هیچ‌عنوان نباید از خمیر دندان‌های حاوی مواد سفیدکننده استفاده کنید.

کاربرد خمیردندان برای پاک کردن لک مداد و مداد رنگی از دیوار

اگر فرزند شما دوست دارد روی دیوارها نقاشی کند و تمیز کردن این آثار هنری از روی دیوار برایتان دشوار است، بهتر است خمیر دندان را امتحان کنید. برای تمیز کردن دیوار از لک مداد و مداد رنگی می‌توانید مقداری خمیر دندان روی محل مورد نظر قرار دهید.

سپس یک پارچه نمناک روی آن بکشید تا لکه‌ها تمیز شوند. به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از خمیر دندان روی دیوار، ابتدا آن را روی بخش کوچکی از دیوار امتحان کنید و در صورتی که مشکلی ایجاد نشد، از آن برای تمیز کردن کل دیوار استفاده کنید.

از بین بردن لکه روی فرش با خمیر دندان

یکی دیگر از کاربردهای جالب خمیر دندان از بین بردن لکه روی فرش است. برای این کار می‌توانید مقداری خمیر دندان روی لکه بریزید. سپس با کمک یک مسواک شروع به تمیز کردن لکه‌های روی فرش کنید. در نهایت مسواک را بشویید و با آب روی لکه را تمیز کنید. در انتها نیز سطح فرش را با یک پارچه پاک کنید.

خمیر دندان برای تمیز کردن لاستیک یخچال

برای تمیز کردن لاستیک و درزگیرهای یخچال می‌توانید مقداری خمیر دندان روی آن بمالید. سپس با یک برس شروع به تمیز کردن درزگیرها کنید. این کار موجب از بین بردن آلودگی و سفید کردن لاستیک درزگیر یخچال می‌شود.

تمیز کردن دوش حمام با خمیر دندان

یکی دیگر از کاربردهای جالب خمیر دندان تمیز کردن دوش حمام است. برای این کار باید مقداری خمیر دندان سفیدکننده را روی یک برس مرطوب بریزید. سپس با کمک این برس دوش حمام را بشویید تا جرم‌های روی آن از بین برود و تمیز شود.

خمیر دندان برای از بین بردن کبودی و تاول پوست

شاید برایتان جالب باشد که بدانید خمیر دندان برای تاول و کبودی پوست نیز مفید است. برای کاهش التهاب و کبودی پوست می‌توانید مقداری خمیر دندان را با هر کرم پوستی که در دسترس دارید ترکیب کنید.

این ترکیب را روی محل کبودی قرار دهید و آن را با یک نوار چسب بزرگ بپوشانید. یک شب تا صبح صبر کنید و صبح پوستتان را بشویید. این کار را ۲ شب تکرار کنید تا کبودی و تاول برطرف شود.

کاربرد خمیردندان - خمیردندان سفید

خمیر دندان برای آرام کردن درد سوختگی

برای کاهش درد ناشی از سوختگی‌های جزئی ابتدا باید محل مورد نظر را زیر آب سرد بگیرید. سپس می‌توانید مقدار خمیر دندان غیر ژله‌ای را روی محل مورد نظر بمالید. این کار موجب کاهش سوزش و آرام شدن درد می‌شود.

کاربرد خمیردندان برای از بین بردن خش روی شیشه ساعت

اگر روی شیشه ساعت شما خط و خش‌های ریز ایجاد شده است، می‌توانید با استفاده از مقداری خمیر دندان این مشکل را برطرف کنید. برای این کار باید مقدار کمی خمیر دندان روی شیشه بمالید و سپس با استفاده از یک پارچه شیشه ساعت را تمیز کنید تا کاملاً تمیز و براق شود.

کاربرد خمیردندان برای جلوگیری از ورود آفات به گلدان

به منظور جلوگیری از ورود آفات به گلدان می‌توانید مقداری خمیر دندان را روی خاک یا کناره‌های گلدان بریزید. این کار موجب از بین رفتن آفات می‌شود و از زیاد شدن آن‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

کاربرد خمیردندان برای چسباندن پوستر به دیوار

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای چسباندن پوستر به دیوار استفاده از خمیر دندان است. این روش به خصوص برای کسانی که دوست ندارد لکه چسب و یا میخ و پیچ روی دیوار ایجاد شود، ایده فوق‌العاده‌ای است. با این روش هر زمان که دوست دارید می‌توانید پوستر را از دیوار جدا کنید و سپس دیوار را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید.

کاربرد خمیردندان برای تمیز کردن اسباب بازی

برای از بین بردن لکه‌های ایجاد شده روی اسباب بازی بچه‌ها می‌توانید مقداری خمیر دندان روی لکه‌ها قرار دهید. چند دقیقه صبر کنید و سپس با یک برس محل لکه را تمیز کنید تا اسباب بازی مثل روز اول تمیز شود.

کاربرد خمیردندان برای تمیز کردن کیبورد کامپیوتر

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای از بین بردن لکه‌های چربی و آلودگی‌های ایجاد شده روی کیبورد کامپیوتر استفاده از خمیر دندان است. برای این کار باید مقدار کمی خمیر دندان را روی یک پنبه بریزید. سپس به آرامی سطح کیبورد را با یک پارچه نرم تمیز کنید.

کاربرد خمیردندان - برس

کاربرد خمیردندان برای از بین بردن لکه‌های تیره کابینت‌ها

اگر رنگ کابینت‌هایتان روشن است و روی آن لکه‌هایی تیره و زشت ایجاد شده است، می‌توانید با کمک مقداری خمیر دندان و یک برس یا مسواک کوچک این لکه‌ها را تمیز کنید.

کاربرد خمیر دندان برای موهای زائد

برای از بین بردن موهای زائد می‌توانید مقداری خمیر دندان را با شکر ترکیب کنید. سپس این ترکیب را روی پوست به صورت دورانی ماساژ دهید. ترکیب شکر با خمیر دندان به ماده‌ای چسبناک تبدیل می‌شود که می‌تواند موهای زائد را برطرف کند.

البته به خاطر داشته باشید که این روش بیشتر برای موهای نازک و کمی بلند موثر است و برای از بین بردن موهای کوتاه تأثیری ندارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید