ماسک ضد چروک صورت را میتوانید به راحتی و با استفاده از چند ماده طبیعی و در دسترس در خانه خود درست کنید.در این مطلب از پارس مگ ما چند مدل ماسک ضد چروک خانگی را به شما آموزش میدهیم.

ماسک ضد چروک - ماسک سفید

هر روزه عده‌ی بیشتری از افراد در تمام دنیا به دنبال موثرترین راههای حفظ جوانی و طراوت پوست هستند. آرایشگران و حرفه‌ای‌های حوزه‌ی زیبایی، هزاران محصول را معرفی می‌کنند که ظاهرا برای حفظ جوانی پوست مفید هستند. در کنار همه‌ی اینها قوانینی در طبیعت وجود دارد که نمی‌توان آنها را انکار کرد. طبق تحقیقات، علائم پیری زودرس می‌تواند به خاطر آسیب‌های ناشی از نور خورشید و پرتوهای UV بروز کند.

در کشورهای مختلف، افراد روتین‌های خاص خود را برای حفظ جوانی و زیبایی دارند. خوشبختانه دستورالعمل‌های بسیار متنوعی وجود دارد که می‌تواند تا حدود مطلوبی پاسخگوی میل شما به زیبا و جوان جلوه کردن باشد.

همچنین در پارس مگ بخوانید : ماسک صورت با ماست معجزه ای برای جوش و منافذ باز

ماسک ضد چروک - زن

فهرست محتوا نمایش

ماسک های ضد چروک صورت

ماسک صورت ضد چروک روغن نارگیل

در یک کاسه روغن های نارگیل و دانه هسته انار را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس بعد از پاک کردن صورت و گردن، آن را اعمال کنید و اجازه دهید یک ساعت بماند و سپس با آب شستشو دهید.شما میتوانید این ماسک را هر روز استفاده کنید.

ماسک صورت ضد چروک خاک رس بتونیت

مواد لازم:

 • دو قاشق چای خوری خاک رس بنتونیت.
 • چند قطره روغن گل ریز
 • چند قاشق چای خوری آب

طرز تهیه:

تمام عناصر بالا را با یکدیگر ترکیب کنید تا یک فرمی از ماسک بدست آید و سپس آن را روی صورت و گردن خود اعمال کنید و بعد از 10 تا 20 دقیقه با آب گرم شستشو دهید و بعد با یک پد تمیز خشک کنید. از این ماسک دوبار در هفته استفاده کنید.

ماسک ضد چروک - ماسک خاک رس

ماسک صورت ضد چروک موز

مواد لازم:

 • یک عدد موز
 • یک قاشق چای خوری گلاب

طرز تهیه:

موز را در یک کاسه له کنید و گلاب را به آن بیافزایید، به خوبی هم بزنید تا یک ماسک غلیظ بدست آورید و سپس آن را روی صورت و گردنتان اعمال کنید، اجازه دهید خشک شود و بعد از 15 تا 30 دقیقه با آب سرد شستشو دهید و در نهایت با یک پد خشک کنید.

شما میتوانید از این درمان هر روز و به طور متناوب استفاده کنید.

ماسک صورت ضد چروک آب برنج

مواد لازم:

 • یک فنجان آب برنج
 • یک عدد حوله نرم و تمیز

طرز تهیه:

حوله خود را در یک فنجان آب برنج بخیسانید و سپس آن را روی صورتتان بگذارید، این روند را تا 10 دقیقه ادامه دهید و در نهایت صورت خود را بشویید و پاک کنید. شما میتوانید این کار را هر روز تکرار کنید.

ماسک صورت ضد چروک قهوه

مواد لازم:

 • یک قاشق غذا خوری قهوه
 • یک قاشق چای خوری پودر کاکائو
 • یک قاشق چای خوری روغن نارگیل

طرز تهیه:

ابتدا در یک کاسه پوذ قهوه و کاکائو را با هم مخلوط کنید و سپس روغن نارگیل را اضافه کنید تا یک فرم خمیر مانند بدست آوریو و سپس آن را روی پوست صورت و گردنتان اعمال کنید.

بعد از 15 تا 30 دقیقه که خشک شد، به آرامی با آب سرد شستشو دهید و سپس با یک پد خشک کنید. شما میتوانید این درمان را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید.

ماسک ضد چروک - قهوه

ماسک صورت ضد چروک جلبک دریایی

مواد لازم:

 • یک قاشق غذا خوری پودر جلبک دریایی
 • دو قاشق غذا خوری آب ولرم

طرز تهیه:

در یک کاسه جلبک و آب را با هم ترکیب کنید و سپس آن را روی صورت خود اعمال کنید، اجازه دهید تا خشک شود و بعد از 15 تا 30 دقیقه با آب شیتشو دهید و با یک پد خشک کنید.این درمان را 3 تا 4 باز در هفته تکرار کنید.

ماسک ضد چروک صورت زرد چوبه

مواد لازم:

 • یک قاشق غذا خوری پودر زرد چوبه
 • سه قاشق چای خوری گلاب

طرز تهیه:

در یک کاسه زرد چوبه و گلاب را ترکیب کنید تا یک ماسک غلیظ بدست آید، سپس آن را به آرانی روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.این درمان را هر روز متناوبا اجرا کنید.

ماسک ضد چروک - ماسک زردچوبه

ماسک ضد چروک صورت خیار

مواد لازم:

 • نصف یک عدد خیار
 • یک قاشق غذا خوری آبلیمو

طرز تهیه:

خیار را رنده کنید و بهد آبلیمو را به آن بیافزایید، آن را روی صورت خود اعمال کنید، اجازه دهید 10 تا 20 دقیقه بماند و سپس با آب سرد شستشو دهید و با یک پد خشک کنید.

ماسک ضد چروک - ماسک خیار

ماسک ضد چروک صورت سیب زمینی و هویج

مواد لازم:

 • یک عدد سیب زمینی متوسط
 • یک قاشق چای خوری گلاب

طرز تهیه:

ابتدا سیب زمینی و هویج را رنده کنید، درون یک کاسه بزیزید و بعد گلاب را به آن بیافزایید و یک ماسک غلیظ بدست آورید، آن را روی صورت و گردن خود بمالید و بعد از 20 دقیقه شستشو دهید و با یک پد خشک کنید. این درمان را هر روز تکرار کنید.

ماسک صورت ضد چروک آلوئه ورا

مواد لازم:

 • دو قاشق غذا خوری عصاره آلوئه ورا
 • چند قطره آبلیمو

طرز تهیه:

آبلیمو و آلوئه ورا را با هم ترکیب کنید و به خوب هم بزنید. سپس آن را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 10 دقیقه بشویید و بعد با یک پد خشک کنید.این درمان را هر روز تکرار کنید.

ماسک ضد چروک - آلوئه ورا

ماسک ضد چروک صورت زغال اخته

مواد لازم:

 • یک فنجان کوچک از دانه های خیس خورده
 • یک قاشق چای خوری گلاب

طرز تهیه:

دانه های خیس خورده را آسیاب کنید و بعد گلاب را به آن اضافه کنید، و ماسک بدست آمده را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید و با یک پد خشک کنید. از این ماسک 3 تا 4 بار در هفته استفاده کنید.

کاهش چین و چروک با ماسک مرکبات

مواد لازم:

یک عدد لیموترش تازه، ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری عسل و یک پنبه توپی

طرز استفاده:

آب ِ لیموترش را بگیرید و با عسل ترکیب کنید. اگر پوست‌تان حساس است، توصیه می‌کنیم حتما کمی آب به این مخلوط اضافه کنید. ترکیب به دست آمده را به صورت‌تان بزنید و چند دقیقه صبر کنید تا خشک شود و سپس آبکشی کنید. این کار را هفته‌ای یکبار انجام دهید.

نتیجه‌ای که می‌گیرید:

ظاهرتان شاداب‌تر شده، ظاهر چین و چروک‌ها کم شده، پوست‌تان به خاطر ویتامین‌های C و E نرم و لطیف شده و انعطاف پذیری و جوانی پوست‌تان به خاطر فلاونیدهای موجود در مرکبات بیشتر می‌شود.

کاهش چین و چروک پوست با ماسک هویج و عسل

مواد لازم:

یک عدد هویج و ۲ قاشق چایخوری عسل

طرز استفاده:

هویج را بشویید و خرد کنید و عصاره‌ی آن را بگیرید. آب هویج را با عسل مخلوط کنید. ماسک حاصل را روی صورت‌تان بگذارید و ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس با آب بشویید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

نتیجه‌ای که می‌گیرید:

تقویت سلامت پوست به دلیل آنتی اکسیدانهای فراوان در این ماسک، کاهش روند پیری پوست و جلوگیری از بروز چین و چروک‌های جدید.

ماسک ضد چروک - زن با حوله

ماسک آرد نخود، زردچوبه و شیر 

از مواد غذایی که در آشپزخانه دارید برای بهبود گردش خون صورت‌تان استفاده کنید.

مواد لازم:

یک و یک دوم قاشق غذاخوری آرد نخود، یک دوم قاشق غذاخوری پودر زردچوبه و شیر به مقداری که ترکیب خمیری درست شود.

طرز استفاده:

تمام مواد را ترکیب کنید و با برس آرایش به صورت‌تان بزنید. ۳۰ دقیقه صبر کنید و با آب ولرم آبکشی کنید.

نتیجه‌ای که می‌گیرید:

روشن‌تر شدن رنگ پوست، کاهش چین و چروک و شادابی پوست

کاهش چین و چروک با کرم روغن زیتون، وازلین و ویتامین E 

مواد لازم:

۱۰ میلی گرم روغن زیتون، ۳ عدد کپسول ویتامین E و ۳ گرم وازلین

طرز استفاده:

تمام مواد را در کاسه‌ای به خوبی مخلوط کنید. با استفاده از یک ظرف آب گرم بزرگ‌تر، کاسه‌ی محتوی مواد را گرم کنید. بگذارید خنک شود و کرمی را که درست کرد‌ه‌اید در ظرفی در بسته بریزید و نگهداری کنید. هر شب قبل از خواب این کرم را به گردن و سینه‌تان بزنید.

نتیجه‌ای که می‌گیرید:

بعد از دو ماه خواهید دید که گردن و سینه‌تان نرم‌تر و جوان‌تر می‌شود و انعطاف پذیری پوست‌تان نیز بیشتر خواهد شد.

ماسک صورت ضد چروک آووکادو

مواد لازم:

 • نصف یک عدد آووکادو
 • یک قاشق غذا خوری جوی دوسر

طرز تهیه:

آووکادو را در یک کاسه له کنید و جوی دو سر را به آن اضافه کنید و سپس آن را روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 10 تا 20 دقیقه با آب گرم شیتشو دهید و با یک پد خشک کنید. این را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید.

ماسک ضد چروک - آووکادو

به جای کرم شب از وازلین استفاده کنید

هر شب قبل از خواب، لایه‌ای نازک از وازلین را به صورت و گردن خود بزنید و صبح با آب گرم آبکشی کنید. هر شب این کار را تکرار کنید تا شاهد کاهش چین و چروک‌ها باشید.

نتیجه‌ای که می‌گیرید:

وازلین رطوبت پوست‌تان را افزایش داده و تدریجا چین و چروک‌ها را کاهش خواهد داد.

کاهش چین و چروک پوست با ماسک خانگی سیب و جو دوسر

مواد لازم:

جو دوسر، عسل، سس سیب و گلاب

طرز استفاده:

۲ قاشق غذاخوری سس سیب و یک قاشق غذاخوری عسل را در کاسه‌ای ترکیب کنید و با کمک مایکرویو آن را تا حدی گرم کنید که عسل حل شود. دو قاشق غذاخوری جو دوسر را اضافه کرده و مخلوط کنید.

۲ تا ۳ قطره گلاب را هم اضافه کرده و ترکیب کنید و اجازه دهید ماسک خنک شود. ماسک را روی پوست تمیز صورت و گردن‌تان بگذارید، ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس با آب ولرم آبکشی کنید و فورا دوباره با آب سرد آبکشی کنید.

نتیجه‌ای که می‌گیرید:

کاهش چین و چروک‌ها و نرم و انعطاف پذیر شدن پوست.

ماسک ضد چروک - زن با کلاه

برای کاهش چین و چروک پوست شکلات تلخ بخورید

شکلات تلخ به خاطر آنتی اکسیدانهایی که دارد معروف است. خوردن مقداری شکلات تلخ در صبح می‌تواند سموم را از بدن‌تان دفع کند و در نتیجه پوست‌تان سالم‌تر و جوان‌تر خواهد شد و از چین و چروک‌ها کاسته می‌شود.

دستورالعمل‌های گفته شده تنها بخش کوچکی از رازهای فراوان دنیای سلامتی و زیبایی است، اما مفیدترین توصیه‌ها برای جلوگیری از پیری و چین و چروک‌های پوست هستند.

ماسک صورت ضد چروک پوست پرتقال:

مواد لازم:

 • یک قاشق غذا خوری پودر پوست پرتقال
 • یک قاشق چای خوری پودر چوب صندل
 • یک قاشق غذا خوری گلاب

طرز تهیه:

عناصر ذکر شده را با یکدیگز ترکیب کنید و ماسک بدست آمده را روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه شستشو دهید و با یک پد خشک کنید. این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

ماسک صورت پاپایا ضد چروک 

مواد لازم:

 • مقداری پاپایا
 • یک قاشق غذاخوری
 • یک قاشق غذاخوری آب لیمو

طرز تهیه:

پاپایا را له کنید و درون یک کاسه با آبلیمو ترکیب کنید.آن را روی صورت و گردن خود اعمال کنید، بعد از 20 دقیقه با آب بشویید و با یک پد تمیز خشک کنید. این درمان را هر روز متناوبا تکرار کنید.

ماسک صورت ضد چروک گلیسرین:

مواد لازم:

 • یک قاشق چای خوری گلیسیرین گیاهی
 • 2 عدد کپسول ویتامین E

طرز تهیه:

کپسول ویتامین E را باز کنید و پودر آن را با گلیسیرین ترکیب کنید، به خوبی هم بزنید و بعد روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه شستشو دهید.این درمان را هر روز تکرار کنید. 

ماسک سفیده تخم مرغ ضد چروک

سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین ها و ترکیبات مفید برای سلامتی پوست است. ماسک سفیده تخم مرغ برای شفاف سازی پوست ، رفع جوش و جلوگیری از چین و چروک و تاخیر در فرآیند پیری مفید است.

ماسک ضد چروک - سفیده تخم مرغ

برای تهیه ماسک سفیده تخم مرغ

یک عدد سفیده ی تخم مرغ را هم بزنید تا سبک شود و به شکل کف سفیدی در آید. سپس با حالت دورانی این ماسک را به روی پوست صورتتان بمالید و مدت 15 دقیقه صبرکنید تا خشک شود . سپس ماسک را از روی پوست صورتتان با آب گرم و پس از آن با آب سرد بشویید.

ماسک ضد چروک سفیده تخم مرغ و جو 

این ماسک برای درمان چین و چروک پوست بسیار مفید است . برای تهیه این ماسک یک روز کامل جو را در آب ولرم خیس کنید و سپس آن را صاف کنید . یک عدد سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا کف کند و سفید شود سپس آن را با آب صاف شده جو مخلوط کنید و مقداری صمغ عربی به آن بیافزایید. 30 دقیقه این ماسک را روی صورت بگذارید و سپس با آب سرد بشویید.

ماسک ضد چروک عسل و سفیده تخم مرغ

مقداری عسل و یک سفیده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و 15 دقیقه بر روی پوست خود بگذارید سپس صورتتان را با آب نیمه گرم بشویید . استفاده از این ماسک به از بین رفتن چین و چروک پوست کمک می کند.

ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب ضد چروک برای پوست

برای رفع چروک های پوستی می توان ماسک های زیادی را استفاده نمود که یکی از آنها ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب است. برای تهیه این ماسک یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید و سپس با گلاب مخلوط کنید و در آخر به آن روغن بادام و زاج سفید بیافزاید. این ماسک را 30 دقیقه بر روی پوست خود بگذارید و بعد صورت خود را با آب بشویید.

ماسک تخم مرغ، عسل و ماست ضد چروک

برای تهیه این ماسک رطوبت رسان و کاهش دهنده چین و چروک یک قاشق غذاخوری عسل که برای حفظ رطوبت پوست است را با یک عدد تخم مرغ و نصف قاشق روغن دانه گل گاو زبان که باعث صاف شدن چین و چروک پوست می شود مخلوط می کنیم سپس به آن یک قاشق غذاخوری ماست ساده که سبب پاک سازی، نرم و هیدراته شدن پوست می شود اضافه می کنیم و در آخر به همه مواد 4 قطره روغن هویج افزوده و هم می زنیم و مخلوط به دست آمده را روی پوست صورت می مالیم سپس بعد از گذشت چند دقیقه پوست را با آب ولرم می شوییم.

ماسک ضد چروک - تخم مرغ

ماسک ضدچروک فوری نعناع و خیار

ماسک نعناع و خیار برای کاهش چین و چروک ها به صورت فوری، فوق العاده عمل می کند. به علاوه این ماسک به رفع جوش های ریز پوستی نیز کمک کرده و باعث روشنی پوست می شود.

برای تهیه ماسک نعناع و خیار، یک خیار را رنده کرده و چند عدد برگ نعناع را نیز به خوبی ساطوری کرده و به آن اضافه کنید. همین طور شما می توانید این مواد را داخل مخلوط کن ریخته و به خوبی حل کنید. این ماسک را به کمک یک قلمو روی پوست خود زده و بگذارید برای 15 تا 20 دقیقه روی صورت شما باقی بماند. سپس پوست خود را با آب ولرم شستشو داده و در صورت تمایل از کرم آبرسان استفاده کنید.

ماسک پیاز و عسل

یک عدد پیاز متوسط را با رنده ریز، رنده کرده و در یک قاشق سوپخوری عسل مخلوط کنید. این مواد باید به شکلی با هم ترکیب شوند که یک مایع ژله ای نرم و یکدست به دست آید. سپس از این ماسک روی پوست خود که پیشتر شسشته و از هر گونه آلودگی، کرم و محصولات آرایشی پاک شده است زده و اجازه دهید برای 15 دقیقه بماند.

سپس به آرامی این ماسک ضدچروک قوی خانگی را از روی پوست خود پاک کرده و با آب ولرم شستشو دهید. دقت داشته باشید که در برخی از افراد پوست نسبت به پیاز حساسیت نشان می دهد. به این دلیل لازم است که پیش از استفاده این ماسک روی پوست صورت، مقداری از آن را روی پوست بازوی خود امتحان کنید. در صورتی که هیچ گونه عکس العملی روی پوست بازوی شما نشان داده نشد؛ می توانید از این ماسک روی پوست صورت استفاده کنید.

ماسک ضدچروک فوری زیره

برای استفاده از ماسک ضدچروک قوی خانگی زیره باید از یک روغن حامل استفاده کنید. شما می توانید روغن زیتون یا روغن بادام شیرین را برای این منظور انتخاب کرده و زیره پودر شده را در آن حل کنید. به این شکل به یک ماسک مایع روغنی دست می یابید که باید به خوبی روی پوست پخش شود.

بهترین راه برای استفاده از این ماسک، فرو بردن قلمو در مایع ماسک و زدن آن به پوست صورت است. پس از آن مدت 20 تا 30 دقیقه منتظر بمانید تا ماسک به خوبی به عمق چین و چروک های پوستی شما نفوذ کرده و باعث باز شدن آن ها و کشیدگی پوست شود.

ماسک ضد چروک - چروک پوست

ماسک موز و عسل

اگر به دنبال طرز تهیه یک ماسک ضدچروک فوق العاده هستید، ماسک موز و عسل را امتحان کنید. برای این منظور یک عدد موز را خرد کرده و به کمک مخلوط کن یا پشت چنگال له کنید تا کاملا صاف و یکدست شود. سپس به اندازه یک قاشق غذاخوری عسل را با آن مخلوط کنید تا یکدست و صاف شود.

از این ماسک به پوست خود زده و کاملا پخش کنید. اجازه دهید ماسک برای مدت 20 دقیقه روی پوست شما بماند تا اثرگذاری آن به عنوان یک ضدچروک قوی احساس شود. پس از گذشت 20 دقیقه، ماسک را از روی پوست شستشو داده و مرطوب کننده استفاده کنید. خاصیت عسل و موز هر یک به تنهایی و در ترکیب با هم، برای رفع چین و چروک های پوستی در کمترین زمان، عالی خواهد بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید