یخ زدایی گوشت و مرغ روش های مختلفی دارد.اگر روش باز کردن سریع یخ مرغ و گوشت را بلد باشید در مدت زمان کوتاهی می‌توانید غذای دلخواه‌تان را آماده کنید.در  ادامه این مطلب از پارس مگ شما با روش های یخ زدایی گوشت و مرغ آشنا خواهید شد.

یخ زدایی گوشت و مرغ - مرغ یخی

فهرست محتوا نمایش

چرا برخی از روش‌های یخ زدایی سالم‌تر از بقیه هستند ؟

روش‌های زیادی برای یخ زدایی گوشت وجود دارد، اما برخی از آن‌ها ایمن تر و آسان تر از بقیه هستند. اندازه دما یا “نقطه خطر” برای گوشت از 4.44 درجه سانتی گراد تا 60 درجه سانتی گراد است. یعنی گوشت خام بین این دو دما برای مدت زمان طولانی احتمال بیشتری برای رشد باکتری‌های مضر دارد. که منجر به مسمومیت غذایی یا سایر بیماری‌های ناشی از غذا می‌شود. با این حال، راه‌های مطمئنی برای یخ زدایی گوشت و دور نگه داشتن آن از منطقه خطر وجود دارد.

روش‌هایی ایمن برای آب کردن سریع تر یخ گوشت وجود دارد که بدون این که گوشت آنقدر گرم شود که باکتری‌های مضر تشکیل شوند، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. با این حال، روش‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید خیلی سریع گوشت یخ زده را آب کنید – مانند استفاده از مایکروویو یا آب کردن گوشت در آب داغ – هرچند احتمال بیشتری برای رشد باکتری‌های مضر در گوشت وجود دارد. اما گوشت تنها چند دقیقه کوتاه داخل آب داغ یا مایکروویو قرار می‌گیرد که چندان برای یخ زدایی خطرناک نیست.

همچنین در پارس مگ بخوانید : روش های سریع برای رفع بوی بد گوشت قرمز

یخ زدایی گوشت و مرغ - فریزر

روش های باز کردن سریع یخ مرغ

چکار کنیم یخ مرغ زود آب بشه ؟ ترفندهای مختلفی برای باز کردن یخ گوشت مرغ وجود دارد. هر چه دمایی که مرغ را در آن یخ‌زدایی می‌کنید، بالاتر باشد، یخ هم زودتر باز می‌شود. استفاده از مایکروفر، سرخ کن بدون روغن (ایرفرایر)، توستر و آب گرم، روش‌های سریع و ایمن باز کردن یخ مرغ هستند که هر کدام ترفندهای خاص خودشان را دارند.

البته یخ زدایی سریع مرغ با نمک از طریق پاشیدن مقداری نمک به مرغ هم تا حدودی می‌تواند به باز شدن یخ مرغ کمک کند. اما این روش یخ زدایی، اصلا توصیه نمی‌شود. چون کیفیت و طعم مرغ تغییر می‌کند و باکتری‌های مرغ فعال می‌شوند.

از سوی دیگر، ذوب کردن یخ مرغ در آب سرد یکی از سالم‌ترین روش‌ها برای دیفراست کردن مرغ است. دلیلش هم این است که آب سرد باعث می‌شود باکتری‌های مرغ فعال نشوند و خواص گوشت مرغ از بین نرود.

ذوب کردن مرغ منجمد داخل ظرف آب

این روش سریع که در اغلب آشپزخانه های حرفه ای استفاده می شود بهترین روش است و 20 تا30 دقیقه طول می کشد تا مرغ یخ زده ذوب شود.
یخ زدایی گوشت و مرغ - ران مرغ

کاسه یا ظرف بزرگی را با آب سرد پر کنید ( کاسه سالاد )

طوری که مرغ کاملا زیر آب باشد. به طور منظم آب را با آب سرد تازه تعویض کنید . اگر در همان لحظه خیلی مشغول هستید، اجازه دهید قطره کوچکی از آب سرد از بالا جاری باشد.
از آب داغ استفاده نکنید چون خطر را افزایش میدهد در حالی که داخل آن هنوز یخ زده است ، و بیرون آب شده (حیطه خطر) دمای 41تا135 درجه فارنهایت است دمایی که در آن باکتری ها بیشتر رشد می کنند و غذا را به خطر می اندازند.
وقتی تکه های مرغ به اندازه کافی از یخ زدگی درآمدند از هم جدا می شوند،. بقیه آب شدن سریع تر خواهد بود. فرآیند را ادامه دهید تا اینکه یخ گوشت کاملا ذوب شود. اگر مرغ کامل دارید ، مطمئن شوید آب سرد در داخل آن رفته و از خارج و داخل از یخ باز می شود.
بنابراین زمانی که از آب خنک، قابل شرب در دستشویی و شست وشو استفاده می کنید، به سرعت مرغ در حال ذوب شدن است ( و هر گوشت دیگری به طور کلی ) با آب جاری کاملا خوب ذوب می شود.
نکته: برای جلوگیری از رشد باکتری ها، مرغ تان را بلافاصله بعد از ذوب شدن بپزید و هرگز غذاهای ذوب شده را دوباره منجمد نکنید.
یخ زدایی گوشت و مرغ - مرغ

ترفندهای باز کردن سریع یخ گوشت

روش اول: یخ‌زدایی گوشت در یخچال

روش یخ زدایی گوشت در یخچال بسیار ایمن و بهداشتی است. دلیل‌اش هم این است که روند یخ‌زدایی در بازه دمایی ثابتی انجام می‌گیرد که برای رشد باکتری‌ها اصلا مناسب نیست. یعنی، باکتری‌هایی مانند اشرشیا کُلی (E.coli)، سالمونلا (Salmonella) و لیستریا (Listeria) در دمای یخچال نمی‌توانند رشد کنند و تکثیر شوند.

پس برای یخ‌زدایی گوشت با این روش، لازم است بسته گوشت را داخل یک کاسه یا ظرف گود مناسبی قرار دهید تا خونابه ناشی از آب شدن آن بیرون نریزد. سپس، ظرف حاوی گوشت منجمد را در یکی از پایین‌ترین طبقات یخچال بگذارید. توجه داشته باشید، قطعات گوشت بسته به وزن و ابعاد برای باز شدن در یخچال تقریبا به ۱۰ تا ۲۴ ساعت زمان نیاز دارند.

به‌عنوان مثال، برای آب شدن یک بسته ۲ و نیم کیلویی گوشت باید زمانی معادل یک شبانه‌روز یا ۲۴ ساعت را در نظر بگیرید. برای یخ‌زدایی این قبیل قطعات حجیم گوشت حتما باید زمان لازم سپری شود؛ چون برای مثال گوشت منجمد برزیلی معمولا حجیم است و نهایتا، محصول خریداری شده باید قطعه قطعه و مجددا بسته‌بندی شود. بنابراین، عجله نکنید و اجازه دهید روند یخ‌زدایی گوشت کاملا سپری شود.

یخ زدایی گوشت و مرغ - یخچال

روش دوم: یخ زدایی گوشت با نمک

استفاده از محلول نمک و آب کاملا خنک هم یکی از سریع‌ترین روش‌های یخ‌زدایی گوشت منجمد است. برای این منظور، کافی است یک کاسه با ابعاد مناسب را انتخاب کنید و یک قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کنید.

سپس، بسته گوشت منجمد را درون کاسه قرار دهید و بسته به وزن گوشت بین ۱۰ دقیقه تا نیم ساعت منتظر بمانید. توجه داشته باشید، گوشت مورد نظرتان باید حتما در یک کیسه وکیوم قرار داشته باشد تا محلول آب و نمک طعم و بافت گوشت را تغییر ندهد.

وکیوم بودن کیسه و وجود نداشتن هوا در آن از این جهت اهمیت دارد که به غوطه‌وری بهتر بسته گوشت در محلول آب و نمک کمک می‌کند. یخ زدایی با نمک و آب از بهترین و سالم‌ترین شیوه‌هایی است که از تغییر رنگ و بافت گوشت جلوگیری می‌کند. پس از باز شدن یخ، می‌توانید گوشت را از کیسه خارج کرده و به روش مرسوم طبخ کنید.

روش سوم: باز کردن یخ گوشت در آب

وقتی صحبت از نحوه باز کردن یخ گوشت به میان می‌آید، لازم است به استفاده از آب و بدون نمک هم اشاره کنیم. در مقایسه با یخ‌زدایی گوشت در یخچال، این روش هم سرعت بالاتری دارد و بسیار ایمن و سالم است. انجام این کار، بسته به وزن و ابعاد گوشت ممکن است بین یک تا چند ساعت طول بکشد.

به‌عنوان مثال، برای باز شدن یخ یک بسته نیم کیلویی گوشت باید حدود یک ساعت زمان در نظر بگیرید. این در حالی است که یخ‌زدایی یک بسته گوشت ۱ و نیم تا ۲ کیلوگرمی با این روش احتمالا ۲ تا ۳ ساعت طول می‌کشد.

برای باز کردن یخ گوشت در آب، ابتدا آن را در یک کیسه وکیوم یا زیپ کیپ قرار دهید. اگر از کیسه فریزر استفاده می‌کنید، تا جای ممکن مراقب باشید آب داخل‌ کیسه نشود؛ چون قرارگیری گوشت در معرض آب موجب تغییر رنگ و بافت آن می‌شود. سپس، بسته را داخل یک کاسه با ابعاد مناسب بگذارید؛ به‌طوری‌که گوشت بتواند کاملا در آن غوطه‌ور شود.

ظرف را داخل سینک پاکیزه قرار دهید. شیر آب را روی حالت خنک تنظیم کرده و آن را به‌صورتی باز کنید که جریان آب کاملا کم فشار باشد و پس از جاری شدن بر روی بسته در ظرف جمع شود. برای آن‌که گوشت بسته‌بندی شده در زیر آب باقی بماند و به سمت سطح ظرف حرکت نکند یک بشقاب یا یک جسم نسبتا سنگین دیگر را روی آن بگذارید.

پس از دیفراست شدن گوشت در آب، لازم است آن را هر چه سریع‌تر بپزید. ممکن است بخواهید بخشی از گوشت را طبخ کرده و بخش دیگر را دوباره منجمد کنید. در این صورت، لازم است قسمت دوم را برای مدتی در یخچال قرار دهید تا کاملا سرد شود. سپس، می‌توانید آن را برش بزنید، در کیسه فریزر قرار دهید و در فریزر بگذارید.

یخ زدایی گوشت و مرغ - گوشت

روش چهارم: باز کردن یخ گوشت در مایکروویو

نحوه باز کردن یخ گوشت در مایکروویو بسیار ساده است. برای این منظور، کافی است بسته حاوی گوشت منجمد را در یک بشقاب گود قرار دهید. به این ترتیب، خونابه ناشی از ذوب شدن گوشت در داخل دستگاه نمی‌ریزد. توجه داشته باشید، ظرفی که انتخاب می‌کنید باید برای قرارگیری در مایکروویو مناسب باشد.

سپس، دستگاه مایکروفر را روی حالت دیفراست (defrost) تنظیم کنید و بسته به وزن و اندازه بسته‌بندی گوشت، زمان لازم را به مایکروویو بدهید. تفاوت تنظیمات دیفراست با حالت عادی مایکروویو این است که قدرت دستگاه را در پایین‌ترین وضعیت ممکن قرار می‌دهد. به این ترتیب، احتمال تخریب بافت گوشت، پخته شدن برخی از بخش‌ها و تغییر رنگ به حداقل می‌رسد.

خوب است بدانید مثلا دیفراست کردن یک قطعه گوشت ۴۰۰ گرمی در مایکروویو تقریبا به ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد. طبیعتا، به قطعات بزرگ‌تر یا کوچک‌تر باید فرصت بیش‌تر یا کم‌تری داده شود. برای اطمینان از یخ‌زدایی همه قسمت‌های گوشت، پیشنهاد می‌کنیم در طول این فرآیند چند بار گوشت را پشت و رو کنید. پس از باز شدن یخ گوشت در مایکروویو حتما گوشت را بپزید و بسته گوشت را مجددا منجمد نکنید.3

یخ زدایی گوشت و مرغ - مایکرویو

نحوه باز کردن یخ گوشت چرخ کرده

نحوه باز کردن یخ گوشت چرخ کرده به مراتب آسان‌تر و سریع‌تر از گوشت تکه‌ای است. در مقایسه با گوشت منجمد برزیلی و سایر انواع گوشت منجمد قرمز، باز شدن یخ گوشت چرخ کرده گوشت و مرغ معمولا به زمان کمتری نیاز دارد.

روش‌های یخ‌زدایی گوشت چرخ کرده هم درست مانند موارد بالاست. با این تفاوت که هر یک از شیوه‌ها به‌طور معمول در مدت کوتاه‌تری به نتیجه می‌رسند. برای اطمینان از آسان شدن فرآیند دیفراست گوشت چرخ کرده، پیشنهاد می‌کنیم در هنگام بسته‌بندی و پیش از منجمد کردن حتما آن را در کیسه فریزر یا زیپ کیپ قرار دهید و با وردنه یا با استفاده از کف دست کاملا سطح گوشت را صاف کنید. به این ترتیب، در مرحله یخ‌زدایی با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شوید و یخ گوشت مورد نظرتان در کم‌ترین زمان ممکن باز می‌شود.

نحوه باز کردن یخ گوشت مرغ

گوشت مرغ از انسجام کم‌تری برخوردار است و در مدت زمان کوتاه‌تری دیفراست می‌شود. روش باز کردن یخ گوشت مرغ هم عینا مانند موارد بالاست. تنها تفاوت در این است که به دلیل برخورداری از انسجام کم‌تر در مدت زمان کوتاه‌تری دیفراست می‌شود.

توجه داشته باشید، امکان وجود باکتری‌های خطرناک در گوشت مرغ بیش از سایر انواع گوشت قرمز و سفید است. بنابراین، برای جلوگیری از انتشار این باکتری‌ها در فضای آشپزخانه پیشنهاد می‌کنیم در هنگام شست‌وشو، قطعه قطعه کردن، بسته‌بندی یا یخ‌زدایی گوشت مرغ حتما نکات ایمنی را رعایت کنید.

یخ زدایی گوشت و مرغ - فریزر

نحوه باز کردن یخ گوشت ماهی

نحوه باز کردن یخ گوشت ماهی باید با روش‌هایی انجام شود که بافت لطیف ماهی آسیب نبیند و رنگ و طعم‌اش تغییر نکند. گوشت ماهی بافت بسیار لطیفی دارد و باید با آرامش بیشتری یخ‌زدایی شود. بنابراین، برای دیفراست کردن ماهی توصیه می‌کنیم تنها از روش‌های قرار دادن در یخچال یا یخ‌زدایی با آب استفاده کنید. خبر خوب این است که باز شدن یخ گوشت ماهی در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود.

بایدهای نحوه باز کردن یخ گوشت منجمد

  • پس از یخ‌زدایی گوشت مرغ در آب سرد حتما سینک و ظروف استفاده شده را به‌دقت و با کمک مواد ضدعفونی کننده شست‌وشو دهید. به این ترتیب، احتمال پراکنده شدن باکتری‌های موجود در آن را به حداقل می‌رسانید.
  • برای باز کردن یخ گوشت باید وزن و ابعاد آن را در نظر بگیرید. برای یخ‌زدایی یک بسته گوشت دو و نیم کیلوگرمی در یخچال باید بین ۱۰ تا ۲۴ ساعت منتظر بمانید. با این فرمول، می‌توانید مدت زمان لازم برای دیفراست شدن قطعات کوچک‌تر را هم پیدا کنید.
  • برای یخ‌زدایی نیم کیلوگرم گوشت در آب سرد و جاری لازم است ۳۰ دقیقه زمان صرف کنید. با افزایش وزن بسته‌بندی، طبیعتا باید مدت بیش‌تری را در نظر بگیرید.
  • در هنگام یخ‌زدایی گوشت در مایکروویو حتما تنظیمات آن را در حالت دیفراست قرار دهید و برحسب وزن بسته و نوع گوشت، زمان مورد نیاز را مشخص کنید. توجه داشته باشید، در طول این فرآیند لازم است چند بار گوشت را پشت و رو کنید.
  • گوشت ماهی را فقط در یخچال یا با استفاده از آب جاری و خنک یخ‌زدایی کنید.

یخ زدایی گوشت و مرغ - گوشت یخی

نبایدهای نحوه باز کردن یخ گوشت

  • برای باز کردن یخ گوشت هرگز نباید گوشت را برای چند ساعت در دمای اتاق به حال خود رها کنید. درواقع برای یخ‌زدایی هر نوع گوشتی، هرگز نباید آن را به مدت چندین ساعت در دمای اتاق و روی کانتر آشپزخانه قرار دهید. در غیر این صورت، باکتری‌های مختلف و خطرناکی مانند اشرشیا کُلی (E.coli)، سالمونلا (Salmonella) و لیستریا (Listeria) به‌سرعت در آن رشد می‌کنند و تکثیر می‌شوند. این روند، احتمال مسمومیت غذایی و بیماری‌های گوارشی را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد.
  • استفاده از آب داغ هم از گزینه‌های نامناسب و غیر بهداشتی برای باز کردن یخ گوشت به حساب می‌آید. با انجام این کار، شما به بالا رفتن دمای گوشت خام و قرارگیری آن در محدوده خطر کمک می‌کنید. خوب است بدانید، بازه دمایی ۵ تا ۵۷.۲ سانتی‌گراد به‌عنوان محدوده خطر برای گوشت خام شناخته می‌شود. این همان دمایی است که همه باکتری‌های خطرناک با سرعت در آن تکثیر می‌شوند.
  • یخ زدایی گوشت در توستر اصلا توصیه نمی‌شود. دلیل‌اش هم این است که این دستگاه دارای تنظیمات دیفراست نیست. بنابراین، انجام این کار موجب تغییر رنگ و بافت گوشت می‌شود و حتی ممکن است قسمت‌هایی از آن را به‌صورت پیش‌بینی نشده و غیر‌اصولی بپزد.
  • برای یخ‌زدایی گوشت ماهی هرگز از مایکروویو استفاده کنید. دلیل‌اش هم این است که گوشت ماهی بافت لطیفی دارد و با قرارگیری در مایکروویو به سرعت تغییر رنگ، بافت و طعم‌  می‌دهد.

یخ زدایی گوشت و مرغ - گوشت تازه

دیگر روش های یخ زدایی گوشت و مرغ

1. نحوه یخ زدایی گوشت و مرغ در یخچال

این روش ایمن ترین روش برای یخ زدایی گوشت یا مرغ است. در این روش، گوشت یا مرغ را به طور کامل در یخچال قرار دهید و اجازه دهید به آرامی یخ زدایی شود. این فرایند معمولاً 24 تا 48 ساعت طول می کشد.

برای یخ زدایی گوشت یا مرغ در یخچال، مراحل زیر را دنبال کنید:

گوشت یا مرغ را از فریزر خارج کنید و آن را در قفسه پایین یخچال قرار دهید.
گوشت یا مرغ را به صورت یک لایه نازک قرار دهید تا یخ به سرعت ذوب شود.
هر 6 تا 8 ساعت، گوشت یا مرغ را بچرخانید تا به طور یکنواخت یخ زدایی شود.

مزایا: ایمن ترین روش برای یخ زدایی گوشت یا مرغ است.
معایب: زمان بر است.

2. روش یخ زدایی گوشت و مرغ در آب سرد

این روش سریع تر از یخ زدایی در یخچال است، اما باید دقت کنید که گوشت یا مرغ در معرض دمای خطرناک قرار نگیرد. در این روش، گوشت یا مرغ را در یک کیسه یا ظرف ضد آب قرار دهید و آن را در آب سرد قرار دهید. هر 30 دقیقه آب را عوض کنید تا سرد بماند.

برای یخ زدایی گوشت یا مرغ در آب سرد، مراحل زیر را دنبال کنید:

گوشت یا مرغ را از فریزر خارج کنید و آن را در یک کیسه یا ظرف ضد آب قرار دهید.
گوشت یا مرغ را در یک کاسه یا لگن به اندازه کافی عمیق قرار دهید تا کاملاً در آب فرو رود.
آب را با آب سرد پر کنید.
هر 30 دقیقه آب را عوض کنید تا سرد بماند.

مزایا: سریع تر از یخ زدایی در یخچال است.
معایب: باید دقت کنید که گوشت یا مرغ در معرض دمای خطرناک قرار نگیرد.

یخ زدایی گوشت و مرغ - گوشت و مرغ

3. نحوه یخ زدایی گوشت یا مرغ در مایکروویو

این روش سریع ترین روش برای یخ زدایی گوشت یا مرغ است، اما باید دقت کنید که گوشت یا مرغ به طور یکنواخت یخ زدایی شود. در این روش، گوشت یا مرغ را در مایکروویو قرار دهید و آن را در فواصل زمانی کوتاه (حدود 30 ثانیه) روی حالت یخ زدایی قرار دهید. هر بار که گوشت یا مرغ را از مایکروویو خارج می کنید، آن را بچرخانید تا به طور یکنواخت یخ زدایی شود.

برای یخ زدایی گوشت یا مرغ در مایکروویو، مراحل زیر را دنبال کنید:

گوشت یا مرغ را از فریزر خارج کنید.
گوشت یا مرغ را در مایکروویو قرار دهید.
گوشت یا مرغ را روی حالت یخ زدایی قرار دهید.
هر 30 ثانیه گوشت یا مرغ را بچرخانید تا به طور یکنواخت یخ زدایی شود.

مزایا: سریع ترین روش برای یخ زدایی گوشت یا مرغ است.
معایب: باید دقت کنید که گوشت یا مرغ به طور یکنواخت یخ زدایی شود.

نکاتی برای یخ زدایی گوشت یا مرغ در منزل

گوشت یا مرغ را بیش از حد یخ زدایی نکنید. یخ زدایی بیش از حد می تواند باعث خشک شدن یا از بین رفتن بافت گوشت یا مرغ شود.
گوشت یا مرغ را پس از یخ زدایی بلافاصله بپزید. نگه داشتن گوشت یا مرغ یخ زده در دمای اتاق می تواند باعث رشد باکتری ها شود.

در ادامه، به برخی از خطرات یخ زدایی نادرست گوشت و مرغ اشاره می کنیم:

رشد باکتری ها: رشد باکتری ها در دمای خطرناک می تواند باعث مسمومیت غذایی شود.
تغییر کیفیت گوشت یا مرغ: یخ زدایی نادرست می تواند باعث خشک شدن، از بین رفتن بافت یا تغییر طعم گوشت یا مرغ شود.

یخ زدایی گوشت و مرغ - گوشت یخی

سوالات متداول درباره باز کردن سریع یخ مرغ و گوشت

آیا استفاده از آب گرم روش خوبی برای باز کردن سریع یخ مرغ و گوشت است ؟

این روش، برای زمان‌هایی است که فرصت و وقت کافی برای باز کردن یخ ندارید. اما باید به این نکته توجه کنید که به هیچ‌وجه برای یخ زدایی از مرغ و گوشت از آب داغ استفاده نکنید. چون باعث پخته شدن بخش‌های نازک گوشت می‌شود و کیفیت آن را پایین می‌آورد.

آب باید در حدی گرم باشد که انگشت را نسوزاند. همچنین تمام قسمت‌های مرغ و گوشت باید در آب فرو برود. در ضمن، باید گوشت و مرغ یخ‌زده را در یک کیسه فریزر یا پوشش غیر قابل نفوذ بگذارید و بعد در معرض آب ولرم قرار دهید.

سریع‌ترین روش باز کردن یخ مرغ منجمد چیست ؟

هر چه دمایی که مرغ را در آن یخ‌زدایی می‌کنید، بالاتر باشد، یخ هم زودتر باز می‌شود. استفاده از مایکروفر، هواپز، توستر و آب ولرم، روش‌های سریع و ایمن باز کردن یخ مرغ هستند.

آیا گوشت و مرغی که یخ آن باز شده است را می‌توان دوباره فریز کرد ؟

همه چیز بستگی به نحوه باز کردن یخ مرغ و گوشت دارد. اگر مرغ و گوشت را از قبل در یخچال گذاشته‌اید تا یخ آن باز شود، تا زمانی که در یخچال یخش باز شده باشد، دوباره قابلیت فریز کردن دارد و می‌توانید آن را دوباره به فریزر برگردانید. هرچند در این روش هم کمی از کیفیت مرغ و گوشت کاسته می‌شود.

اما اگر آن را در هواپز، مایکروویو و با دمای بالا باز کرده‌اید، باید بلافاصله بپزید. حتی ممکن است برخی از قسمت‌های مرغ و گوشت در مایکروفر کمی پخته شوند. اما فعال شدن باکتری‌ها در این روش، اجتناب‌ناپذیر است که منجمد کردن دوباره باعث نابودی آن‌ها نمی‌شود. بنابراین، لازم است هر چه زودتر مرغ و گوشت را بپزید.

روش باز کردن سریع یخ گوشت چرخ کرده چیست ؟

با استفاده از روش یخ زدایی گوشت با محلول نمک و آب شما می‌توانید گوشت چرخ کرده را به سریع‌ترین شکل ممکن دیفراست کنید. البته، با کمک مایکروویو هم می‌توانید این کار را انجام دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید