درمان بادگلو اگر زیاد شود در خانه به راحتی امکان پذیر است اما باید در ابتدا به دنبال علت این موضوع باشید.در این مطلب از پارس مگ ما دلایل و راه های درمان بادگلو زیاد را برای شما جمع آوری کرده ایم.

درمان بادگلو - زن عینکی

فهرست محتوا نمایش

بادگلو چیست و برای درمان بادگلو چه باید کرد ؟

آروغ زدن یا بادگلو، عمل خروج هوا از معده، از طریق دهان است. این حالت معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که معده به علت بلع مقدار زیاد گاز، منبسط شده‌باشد یا باد کرده‌باشد. بادگلو زدن باعث خروج هوا و در نتیجه کاهش اتساع معده می‌شود. بادگلو زدن عادی نیاز به هیچ درمانی ندارد و عوارضی ندارد. با‌این‌حال، اگر به علت وجود مشکل در سیستم گوارشی، بادگلو بیشتر شود، ممکن است در صورت عدم درمان، علائمتان بدتر شود و یا تا زمانی که مشکل تشخیص داده‌شود، ممکن است علائم دیگری نیز تجربه کنید.

بادگلو زدن بیش از حد و رایج ترین عوامل بادگلو زیاد و درمان باد گلو

بادگلو ، یک واکنش طبیعی بدن به انتقال هوا است که از شکم از طریق دهان است. این امر اغلب زمانی اتفاق می افتد که شکم منبسط می شود، چون هوا بسیار بلعیده می شود و آروغ هوا را آزاد می کند تا بادکردگی را کاهش دهد. خوابیدن در طول یا بعد از غذا خیلی طبیعی و نرمال است. در برخی فرهنگ ها، افراد بعد از غذا می توانند با صدای بلند آروغ بزنند تا قدردانی خود را از وعده های غذایی خود نشان دهند.

شما می توانید بادگلو را فقط گاهی یا حتی بارها در یک روز تجربه کنید اگر بادگلو زیاد با فعالیت های شما تداخل پیدا کرده، باید دلایل بادگلو زدن اضافی و نیز نحوه کاهش یا اجتناب از آن را پیدا کنید.

قورت دادن هوا 

قورت دادن هوا یک بیماری جدی نیست. بادگلو راهی برای کمک به بیرون آمدن هوا است.مقدار کمی از گاز باقی مانده به روده کوچک جذب می شود و بقیه وارد روده بزرگ می شوند و بعد به راست روده می روند.

برخی از عادات روزانه وجود دارند که به بادگلو بیش از حد منجر میشوند:

 • خیلی سریع غذا خوردن یا نوشیدن:این عمل باعث می شود که شما هوای بیشتری را قورت بدهید
 • صحبت کردن در زمان جویدن غذا
 • تنفس دهانی (به علت گرفتگی بینی)
 • جویدن آدامس: هر وقت آدامس می جوید، باید گلوی خود را شل کنید و هوای بیشتر را قورت بدهید. هوا در معده ساخته خواهد شد و نتیجه آن بادگلو است. وقتی نوشیدنی ها را مستقیماً از لیوان و به خصوص نوشیدنی های کربناته استفاده می کنید.
 • سرفه های مداوم
 • سیگار کشیدن نیز دلیل بادگلو بیش از حد است. دود سیگار می تواند منجر به بلعیدن هوای اضافی شود.
 • بادگلو گاهی به یکی از عادت های ناخودآگاه و دائم تبدیل می شود.

درمان بادگلو - زن

غذاها و نوشیدنی ها

فروپاشی برخی غذاهای هضم نشده خاص که توسط باکتری طبیعی بی ضرر در روده بزرگ ایجاد می شود، یکی دیگر از دلایل رایج بادگلو زدن ریادی است. برخی کربو هیدرات ها از جمله شکر، فیبر و نشاسته وجود دارند که نمی توانند به علت عدم حضور یا کمبود برخی آنزیم های مشخص هضم یا جذب شوند.

این غذاها به روده بزرگ وارد می شوند، جایی که باکتری عادی و بی ضرر غذا را تجزیه می کند و چنانچه در بخش سلامت نمناک گفته شده است این فرآیند کربن دی اکسید، هیدروژن و برخی از مردم و متان را تولید می کند که از راست روده عبور می کنند. میزان گاز ناشی از غذاهای مختلف از فرد به فرد دیگر متفاوت است.

برخی غذاها و نوشیدنی های مشترک که موجب گاز می شوند:

لاکتوز

لاکتوز یک قند طبیعی است که شما می توانید در شیر و محصولات لبنی مانند بستنی، پنیر و غذاهای فرآوری شده مثل حبوبات، نان و سس سالاد پیدایش کنید.اگر کسی نتواند لاکتوز را هضم کند، اما لاکتوز زیادی را می خورد، این می تواند منجر به بادگلو زدن بیش از حد شود.

درمان بادگلو - مرد با تی شرت سفید

عواملی که موجب بادگلو زدن بیش از حد می شوند

سوربیتول

نوعی قند است که در میوه های طبیعی مثل گلابی، سیب، آلو و هلو وجود دارد. علاوه بر این، سوربیتولنیز در برخی از غذاهای رژیمی و همچنین آدامس های بدون شکر و آب نبات و یشرین کننده های غیر طبیعی یافت می شود.

رافینوز

یک قند پیچیده است که در کلم، کلم بروکلی، لوبیا، کلم بروکسل، کل حبوبات و دیگر سبزیجات یافت می شود.

فیبر محلول

به راحتی در آب حل می شود و در روده ها با شکل بافت نرم و ژل – مانند شکل می گیرد. فیبر محلول در لوبیا، نخود، جو، سبوس و بسیاری از آن ها یافت می شود.

درمان بادگلو - زن

کدام خوردنی موجب بادگلو زدن می شود ؟

فروکتوز

نوعی شکر است که در کنگر فرنگی، گندم، پیاز و گلابی یافت می شود. علاوه بر این، از آن به عنوان شیرین کننده غیر طبیعی در برخی نوشیدنی ها و نوشیدنی های غیرالکلی استفاده می شود.

نشاسته

اکثر نشاسته ها مثل ذرت، سیب زمینی، گندم و نودل به این دلیل گاز تولید می کنند که نشاسته در کولون شکسته می شود.به خصوص، برنج تنها نوع نشاسته ای است که گاز تولید نمی کند.

فیبر غیر محلول

در برخی سبزیجات و سبوس گندم یافت می شود که اساساً از طریق روده ها بدون دون تغییر باقی می ماند و سپس گاز کمی ایجاد می کند.اگرچه فیبر به هضم غذا کمک می کند، اما بسیاری از غذاهای غنی از فیبر، منبع عالی تولید گاز هستند.

برخی غذاها می توانند دریچه را بدتر کند که برای نگه داشتن غذا و نیز باد در معده طراحی شده است.دریچه یا اسفنگتر مری در بالای معده و مری قرار دارد.برخی از این غذاها شکلات، غذاهای سرخ شده، نعناع، گوشت چرب و کافئین هستند. به خاطر داشته باشید که از آن ها دوری کنید.

مکمل کلسیم

در برخی از مردم، این مکمل ها حاوی کربنات کلسیم از کربن دی اکسید در معده هستند. اگر لازم است که کلسیم مصرف کنید، فرم دیگری از کلسیم سیترات را انتخاب کنید.

نوشیدنی های کربناته

این نوشیدنی ها شامل انواع نوشیدنی ها است، به خصوص وقتی که سرد هستند. دمای پایین و حباب ها می تواند دیافراگم را باز کند. علاوه بر این، نوشیدن این نوشیدنی ها می تواند مقدار زیادی گاز به معده اضافه کند و زمانی که معده شما نمی تواند در یک زمان هوای بسیار زیادی داشته باشد، به راحتی باعث ایجاد بادگلو می شود.

به جای نوشیدن نوشابه، هر وقت که تشنه هستید، یک لیوان شیر و یا آب بنوشید.

درمان بادگلو - نوشابه

غذاهای ادویه دار

ادویه در وعده های غذایی، وقفه ای که در بالای معده شما قرار دارد را آزار می دهد و به مری وارد می شود.این وقفه برای اجازه انتشار گاز باز می شود و اگر تحریک شود، می تواند بیش از حد معمول عمل کند.

ماالشعیر

بادگلو ترکیبی از بلعیدن هوا، گاز عبور ها در زمان خوردن غذا و نیز تخمیر غذاها است و ماالشعیر ترکیبی از این سه عامل است.

آن ها در حقیقت در میان شایع ترین دلایل زیاد بادگلو زدن هستند که مردم باید در مورد اجتناب از آن یاد بگیرند. یک چیز دیگر، مصرف غذاها و نوشیدنی های ذکر شده در این بخش از مقاله را به خاطر داشته باشید تا از هر گونه ناراحتی اضافی جلوگیری شود، که به نوبه خود به شما کمک می کند از خجالت و ناراحتی دوری کنید.

دارو

داروهای تجویز شده، داروهای غیر تجویزی و مکمل های رژیمی می توانند موجب گاز به عنوان اثر جانبی شوند که منجر به بادگلو زیاد می شود. بادگلو بیش از حد می تواند نشانه بیماری های گوارشی باشد.

در حقیقت، این یکی از شایع ترین دلایل بادگلو بیش از حد است، به طوری که مردم باید داروهایی را که مصرف می کنند بررسی کنند تا ببینند آیا داروهای آن ها علت بادگلو بیش از حد است یا خیر.

آبریزش بینی

در زمان سرماخوردگی یا آلرژی آبریزش بینی می گیرید. این باعث می شود که شما هوا را قورت بدهید. ضد انعقاد بینی می تواند علائم بینی شما را کاهش دهد و علائم بینی را تسکین دهد، اما هرگز نباید در دراز مدت استفاده شود.

باکتریایی

بیماران مبتلا به آناتومی تغییر یافته به دلیل عمل جراحی یا بیمارانی که مبتلا به بیماری های روماتولوژیک هستند، ممکن است خطرات باکتری خیلی رشد کرده را در روده کوچک افزایش دهند.

اگر چه این واقعاً یک عفونت نیست، اما باکتری های خیلی رشد کرده می تواند منجر به افزایش تولید گاز شود.

دلایلی که می توانند باعث رشد زیاد باکتری روده کوچک شوند شامل دیابت، اختلالات تیروئیدی، آسیب به خاطر جراحی، انسداد روده ای، بی اشتهایی عصبی، پانکراتیت، اسکلرودرمی و سندرم پس از ویروسی می شود.

این در واقع یکی از شایع ترین دلایل بادگلو بیش از حد است.

درمان بادگلو - معده درد

سو هاضمه و سوزش سردل

یکی دیگر از رایج ترین دلایل بادگلو زدن بیش از حد سو هاضمه و سوزش سردل است.

سو هاضمه و سوزش سردل می توانند باعث ایجاد اختلال بیش از حد شوند. سوزش سردل ممکن است نشانه این باشد که غذای تند شما با غشا معده، یا نشانه ای از زخم گوارشی مطابقت ندارد و یا می تواند از برگشت اسید ایجاد شود.

وقتی اسید معده از مری بالا می آید، مثل سوزش معده و یا برگشت، مردم اغلب به عنوان راهی برای تسکین ناراحتی و سپس در نتیجه بادگلو بیشتر می زنند.

گاستروپارزی

یکی از رایج ترین دلایلی است که مردم باید بدانند.

اختلالات گوارشی مختلفی وجود دارند که ممکن است موجب تشکیل بیش از حد گاز شوند که منجر به بادگلو زیاد می شود و گاستروپارزی یکی از این اختلالات گوارشی رایج است. گاستروپارزی یک شرایط پزشکی است که موجب ازیاد بادگلو زدن می شود. گاهی اوقات، مربوط به تاخیردر خالی کردن معده می شود که در زمانی اتفاق می افتد که غذاها بیش از حد نرمال در شکم قرار می گیرند، چون ماهیچه های معده آسیب دیده اند. ماهیچه های ضعیف معده نمی توانند غذا را به مرحله بعدی فرآیند هضم منتقل کنند.

غذای هضم نشده که در بالا ذکر کردم می تواند منجر به استفراغ، حالت تهوع، و نیز بادگلو بیش از حد شود. برخی علل دیگر این مشکل دیابت نوع I و II، اختلالات تیروئید، اسکلرودرمی، بی اشتهایی عصبی، آسیب به ماهیچه یا عصب ناشی از عمل جراحی یا سایر جراحات، پانکراتیت و سندرم پیش ویروس هستند.

همچنین در پارس مگ بخوانید : فلج معده یا گاستروپارزی چیست ؟

درمان بادگلو - مرد

اضطراب

اضطراب، باعث درد فیزیکی و نشانه هایی می شود که باعث می شود احساس کنید یک مشکل در سلامتی دارید و بادگلو بیش از حد نیز یکی از علائم نگران کننده است.

بادگلو زدن زیادی علائم اضطراب عجیبی است.به خاطر اضطراب، میلیون ها نفر در سال بی اختیار بادگلو می زنند.یک راه دیگر برای درمان آروغ، نوشیدن شیر کم چرب و یا شیر بدون چربی است که می تواند سطح pH را در معده شما متعادل کند.

نوشیدن شیر کم چرب، علائم بادگلو را کاهش می دهد و اسید اضافی را محدود می کند.

دیگر بیماری ها

بیماری های دیگری نیز وجود دارند که می تواند باعث بروز یک نشانه رایج از قبیل بادگلو بیش از حد شود.فتق معده می تواند منجر به بروز علائم معده ای و روده ای شود.عوامل مهمی در ایجاد این وضعیت وجود دارند.

برای مثال، چاقی، بارداری، کرنش بدنی، اختلالات مزمن تنفسی که به سرفه های مداوم و ناهنجاری های مادرزادی مربوط می شوند.

بی حرکت ماندن، عدم وجود یا کاهش ترشح و یا تولید صفرا در شکم است. صفرا برای تجزیه چربی ها در داخل غذا حیاتی است. برگشت صفراوی زمانی رخ می دهد که جریان صفرا در روده کوچک به درون شکم وجود دارد. برخی علل گرفتگی صفراوی مانند کولسیستکتومی (برداشت:کیسه صفرا)، هپاتیت، سنگ صفرا، کولسیستیت (کیسه صفرا)، سیروز، سرطان صفرا و دیگر بیماری های کبد وجود دارد.

سندروم روده تحریک پذیر با علائم نفخ، یبوست متناوب و اسهال، تشکیل گاز اضافی، درد در شکم و بادگلو اضافی تعریف می شود.اگرچه این وضعیت نمی تواند با موفقیت درمان شود، اما علائم آن را می توان با کاهش استرس و نخوردن برخی غذاهای خاص کنترل کرد.

حتی به ندرت، سرطان معده می تواند یکی از دلایل بادگلو بیش از حد باشد. علائم دیگر آن استفراغ، درد در شکم، تهوع و خونریزی است.اگر مبتلا به سرطان معده شوید، باید فوراً درمان کنید تا از سرایت سرطان به قسمت های دیگر بدن جلوگیری کنید.

درمان بادگلو - مرد عینکی

بارداری

در طول دوران بارداری به خاطر آرامش ماهیچه های دستگاه گوارش و هم چنین مقدار بالای هورمون پروژسترون وجود دارد.

بادگلو یک نشانه شایع در دوران بارداری است، بنابراین شما نمی توانید آن را متوقف کنید. با این حال، تمرینات ساده و فعالیت هایی مانند راه رفتن می تواند تا حدودی به کاهش آن کمک کند.

نوشیدن آب زیاد

آب برای زنده ماندن شما حیاتی و ضروری است. آب تولید اسید و گاز را از سیستم گوارشی کاهش خواهد داد. باید به جای نوشیدن نوشیدنی های فرآوری شده و یا گازدار از آب استفاده کنید.

به طور خاص، بزرگسالان هر روز حداقل 8 لیوان آب تازه بنوشند.علاوه بر این، می توانید با خوردن میوه ها، سبزیجات بیشتری آب بیشتری را تامین کنید.

درمان بادگلو - زن کارتونی

درمان بادگلو

بادگلو معمولی نیازی به درمان ندارد. اما اگر به‌طور مداوم با این علامت روبه‌رو شدید، باید با پزشک تماس بگیرید تا علل احتمالی را بررسی کند. درمان به علت بروز مشکل بستگی دارد.

۱. درمان بادگلو در خانه

بادگلو زدن معمولا بعد از خوردن یا آشامیدن شروع می‌شود. اگر بعد از غذا خوردن زیاد بادگلو می‌زنید، می‌توانید راهکار‌های زیر را امتحان کنید تا معده بتواند هوای اضافی را آزاد کند:

 • بعد از صرف غذا در اطراف خانه قدم بزنید یا ایروبیک سبک انجام دهید. فعالیت بدنی به هضم غذا کمک می‌کند.
 • به پهلو دراز بکشید یا به پشت روی زمین بخوابید و پاها را به قفسه‌ی سینه نزدیک کنید تا گاز خارج شود.
 • برای خنثی کردن اسید معده و جلوگیری از سوزش سر دل که می‌تواند باعث بادگلو شود، یک آنتی‌اسید مصرف کنید. بیسموت ساب‌سالیسیلات می‌تواند مفید باشد، به‌ویژه اگر بادگلو شما بوی گوگرد می‌دهد.
 • یک داروی ضدگاز مانند سایمتیکون مصرف کنید.
 • بعد از غذا چای زنجبیل بنوشید. زنجبیل به تسکین دستگاه‌ی گوارش کمک کرده و از برگشت اسید معده به سمت مری جلوگیری می‌کند.
 • دانه‌های رازیانه را بعد از غذا بجوید. تحقیقات از اثربخشی رازیانه حمایت نمی‌کنند، اما به نظر می‌رسد که رازیانه به دفع گاز از دستگاه‌ی گوارش و هضم کمک می‌کند.
 • دمنوش بابونه بنوشید. اعتقاد بر این است که بابونه به جلوگیری از رفلاکس اسید (برگشت اسید معده) کمک می‌کند.
 • فعالیت‌هایی که باعث بلع سریع هوا می‌شوند را محدود کنید، مانند خندیدن و سریع نوشیدن مایعات.

۲. درمان بادگلو در پزشکی

اگر بادگلو زدن شما بیش از حد است، حتما با پزشک صحبت کنید. پزشک با پرسیدن سوالاتی در مورد زمان شروع بادگلو زدن، اطلاعات لازم درباره‌ی علائم شما را جمع‌آوری می‌کند. همچنین درباره‌ی اینکه چه عواملی باعث تحریک بادگلو زدن می‌شوند، از شما سوال می‌پرسد (برای مثال، مصرف یک غذا یا نوشیدنی خاص). به‌علاوه، ممکن است از شما بخواهد برای چند روز غذاهای مصرفی خود را بنویسید.

به خاطر داشته باشید که سایر علائم خود را با پزشک در میان بگذارید، حتی علائمی که فکر می‌کنید به مشکل گوارشی شما مرتبط نیستند. این کار به پزشک کمک می‌کند که تصویر کاملی از مشکل شما داشته باشد و بهترین راه‌ی حل را پیدا کند.

گاهی اوقات، پزشک معاینه‌ی بدنی انجام می‌دهد و از سایر روش‌های تشخیصی مانند ام آر آی (MRI)، سی‌تی اسکن (CT) و سونوگرافی برای تشخیص دقیق‌تر کمک می‌گیرد. این‌ها به پزشک دید واضحی از دستگاه‌ی گوارش شما می‌دهند و تشخیص را برای او راحت‌تر می‌کنند.

درمان بادگلو - مرد با کروات

راه‌های پیشگیری و درمان بادگلو زدن

شما می‌توانید با اجتناب از مواردی که ممکن است باعث آروغ زدن شوند، این مشکل را کنترل کنید. برای مثال، باید:

 • بنشینید و غذا را به‌آرامی بجوید.
 • هنگام غذا خوردن صحبت نکنید.
 • از جویدن آدامس یا مکیدن آبنبات‌های سفت خودداری کنید.
 • از نوشیدنی‌های گازدار و الکل استفاده نکنید.
 • برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید.
 • حجم غذای مصرفی در هر وعده را کاهش دهید.
 • از مصرف هر گونه غذا یا نوشیدنی که باعث افزایش آروغ می‌شود، بپرهیزید.
 • از مکمل‌های پروبیوتیک برای کمک به هضم غذا استفاده کنید.
 • از موقعیت‌های اضطراب‌آور که ممکن است باعث هیپرونتیلاسیون (تهویه‌ی بیش از حد یا تنفس سریع) شوند، اجتناب کنید.
 • سیگار نکشید.
 • گرفتگی بینی را با داروهای ضداحتقان مانند سودوافدرین یا اسپری سالین درمان کنید. احتقان بینی و گرفتگی سینوس ناشی از سرماخوردگی، آلرژی یا عفونت سینوسی باعث می‌شود هوای بیشتری ببلعید.
 • ۱۱ نکته‌ی مهم که برای ترک سیگار باید بدانید

نکات کلیدی برای درمان بادگلو

اگر پروتز دندانی دارید، اطمینان حاصل کنید که به درستی نصب شده اند تا از ورود غیر عادی هوای ناخواسته جلوگیری شود.

برای درمان بادگلو سیگار کشیدن را ترک کنید، با سیگار هوای اضافی را وارد بدن خود می کنید و می بلعید.

برای درمان بادگلو سطح استرس خود را کاهش دهید، چون استرس بیش از حد می تواند بر تنفس شما تاثیر بگذارد و باعث شود که هوای بیشتری قورت بدهید.

برای درمان بادگلو از نوشیدنی های کربناته و مالشعیر خودداری کنید، چون گاز دی اکسید کربن را آزاد می کنند که آروغ زدن را تشدید می کند.

درمان بادگلو - مرد جوان

راه های کنترل بادگلو

برای درمان بادگلو و سوزش سر دل ملایم، داروهای غیر نسخه ای مفید هستند.

برای درمان بادگلو فعالیت فیزیکی داشته باشید. به بدن خود کمک کنید تا غذای خود را با پیاده روی هضم کند.

برای درمان بادگلو اضطراب تاثیری بر سطح گاز بدن شما دارد. با این حال رایج ترین دلیل که اضطراب می تواند منجر به گاز اضافی شود، ناشی از نفس های کوتاه و زیاد یا “تنفس بیش از حد” است.

این اتفاق در بسیاری از موارد رخ می دهد، از جمله:

وقتی دچار یک حمله عصبی شدید می شوید، خیلی سریع نفس بکشید.

هنگامی که احساس می کنید نفس عمیقی نمی کشید، اکسیژن زیادی را دریافت می کنید.

عادت های بد اضطرابی باعث می شود که تنفس ضعیف و سطحی ایجاد شود.

نفس های کوتاه باعث می شود احساس کنیم که هوای کافی نداریم، در حالی که در واقع این طور نیست. این کار باعث ایجاد نشانه های دیگری مانند دردهای قفسه سینه، تنگی نفس و اغلب منجر به اضطراب و سپس تنفس کوتاه بیشتر می شود.

وقتی بدن بیشتر از نیازش می گیرد، گازهای سالم جدا می شوند و بدن باید مقدار زیادی از آن گازها را آزاد کند. علاوه بر این، اضطراب می تواند اثر سیستم گوارشی را به خاطر استرسی که در معده پیدا می کند، کاهش دهد.

اگر غذا به طور ضعیف هضم شود، می تواند به مقدار مشخصی از گاز منجر شود و آروغ اضافی نتیجه آن است.

علاوه بر این، برخی افراد هم چنین آروغ های کوچکی را به عنوان راهی برای تسکین استرس خود ایجاد می کنند.

نسخه های گیاهی و طب سنتی برای درمان بادگلو

برای کاهش آروغ، باید نکات زیر را دنبال کنید:

بابونه برای درمان بادگلو :

1 تی بگ بابونه را در یک فنجان بریزید و آب جوشیده رویش بریزید. بگذارید به مدت 5 تا 10 دقیقه بماند. تی بگ را بردارید و جرعه جرعه بنوشید. این چای را دو یا 3 بار در روز بنوشید.

دانه رازیانه برای درمان بادگلو :

نصف قاشق چای خوری تخم رازیانه را برای کمک به هضم غذا در بعد از غذا و کمک به کاهش تولید گاز بخورید. همچنین، یک قاشق چای خوری دانه های خرد شده رازیانه را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید. آن را بپوشانید، بگذارید 5 دقیقه بماند و سپس صاف کنید.

این چای را دو بار در روز بنوشید.

درمان بادگلو - گلو درد

بهترین درمان های خانگی برای بادگلو

اجتناب از غذاهای تولید کننده گاز برای درمان بادگلو :

_شیر و دیگر محصولات لبنی که شامل لاکتوز هستند

_حبوبات

_میوه هایی مثل موز، هندوانه، زردآلو، هلو، گلابی، آلو و سیب خام

_تخم مرغ

_شکر و جایگزین های شکر

_گندم و سبوس گندم

_خوراکی های حاوی لاکتوز، از جمله نان و غلات

_سبزیجات مثل سیب زمینی خام، مارچوبه، بروکلی، خیار، فلفل سبز، پیاز، نخود، تربچه، کلم بروکسل، کلم، کلم و گل کلم می باشند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید