لیموناد هندوانه یک نوشیدنی گوارا و خوشمزه برای رفع عطش است.این نوشیدنی برای روزهای گرم تابستان بسیار مفید و خوب است.در این مطلب از پارس مگ شما با طرز تهیه این نوشیدنی تابستانی آشنا خواهید شد.

لیموناد هندوانه - یخ

مواد لازم برای تهیه لیموناد هندوانه

آب سرد ۴ پیمانه
یخ به مقدار لازم
شکر (دانه ریز) ۲/۳ پیمانه
آب لیموترش (تازه) ۳/۴ پیمانه
هندوانه (خرد شده و بدون دانه) ۶ پیمانه
برگ نعنا (جهت تزیین) مقداری

همچنین در پارس مگ بخوانید : طرز تهیه چند نوع یخ در بهشت عالی برای هوای گرم

لیموناد هندوانه - نعناع

طرز تهیه

۱. هندوانه را داخل مخلوط کن ریخته تا کاملا پوره شود.

۲. سپس آب سرد +شکر+ آب لیمو ترش را اضافه نموده کمی هم زده مجددا چند پالس باهم مخلوط میکنیم.

۳. در لیوان های مورد نظر یخ ریخته و لیموناد را داخل لیوان ها میریزیم و با چند برگ نعناع تازه تزیین میکنیم.

نکات:

۱- مقدار شکرذکر شده تقریبی است میتوانید با توجه به ذائقه خودتون اضافه یا کم کنید.

۲- در مرحله اول بعداز میکس شدن هندوانه برای نتیجه بهتر میتوانید از صافی رد کنید و مجددا داخل دستگاه ریخته و بقیه مواد را اضافه کنید.

۳- حتما از لیوترش تازه استفاده کنید.

لیموناد هندوانه - چاقو

مواد لازم برای تهیه لیموناد با آب هندوانه و سودا

مواد اولیه مقدار مورد نیاز
هندوانه بزرگ ۱ عدد
آبلیمو ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار سر خالی
سودا (آب گازدار) ۱ لیتر
شکر قهوه‌ای ۱۰۰ گرم
لیموترش تازه ۱ عدد برش خورده و حلقه شده
نعناع تازه ۱ مشت
یخ خرد شده به مقدار کافی

مدت زمان آماده : ۳۵ دقیقه
میزان کالری در هر بار سرو  : حدود ۲۴۳ کیلوکالری

مراحل طرز تهیه 

در این روش از درست کردن لیموناد با هندوانه و سودا، از پوست هندوانه به عنوان ظرف سرو استفاده می‌شود. بعد از آماده کردن لیموناد، می‌توانید آن را در پوست هندوانه خالی شده بریزید و یک ملاقه برای سرو در هندوانه قرار دهید، البته این کار سلیقه‌ای است. مقداری یخ هم داخل لیموناد و کنار آن بگذارید و موقع سرو به لیوانتان اضافه کنید. این طرز تهیه برای لیموناد، بیشتر برای دورهمی‌های خانوادگی و خاص مناسب است.

مرحله اول: هندوانه را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه لیموناد با هندوانه و آب گازدار، پوست هندوانه را به خوبی بشویید. بهتر است از هندوانه‌های گرد برای این کار استفاده کنید. قسمت بالای هندوانه را با چاقو برش بزنید و با یک قاشق بزرگ، داخل آن را خالی کنید. هسته‌ها را جدا کرده و گوشت هندوانه را در کاسه بریزید.

مرحله دوم: مواد لیموناد را با هم مخلوط کنید

سپس گوشت هندوانه را به آرامی بکوبید یا در مخلوط‌‌کن بریزید و میکس کنید تا پوره و یکدست شود. پوره هندوانه را از صافی عبور دهید تا عصاره آن جدا شود. بعد به آن آبلیمو و شکر قهوه‌ای اضافه کنید و به هم بزنید. وقتی دانه‌های شکر حل شدند، سودا را به آن اضافه کنید.

مرحله سوم: لیموناد را در هندوانه سرو کنید

در آخرین مرحله از طرز تهیه لیموناد هندوانه به این روش، از پوست هندوانه‌ای که خالی کرده‌ بودید، به عنوان ظرف سرو استفاده کنید. داخل هندوانه، یخ خرد شده بریزید و آن را با مخلوط لیموناد که درست کرده بودید، پر کنید. یک لیمو را به صورت حلقه‌ای برش بزنید و برگ‌های نعناع که با دست، به صورت درشت خرد شده‌اند، روی آن بپاشید. همه مواد را به هم بزنید و لیموناد هندوانه را سرو کنید.

لیموناد هندوانه - لیوان

مواد لازم برای تهیه لیموناد هندوانه و کیوی

مواد اولیه مقدار مورد نیاز
هندوانه (بدون پوست و هسته) ۴ لیوان فرانسوی دسته‌دار
کیوی (بدون پوست و قاچ شده) ۲ عدد بزرگ
آب سرد ۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار
شکر ۲ قاشق غذاخوری
آبلیمو ۱/۴ لیوان فرانسوی دسته‌دار
برگ نعناع تازه ۱ دسته
شکر دانه ریز ۱ قاشق غذاخوری
یخ به مقدار لازم

مراحل طرز تهیه لیموناد با هندوانه و کیوی

برای تهیه لیموناد هندوانه و کیوی، بهتر است از قبل مواد را در یخچال بگذارید تا خنک شود. مراحل آماده‌سازی و درست کردن لیموناد هندوانه و کیوی چندان وقت‌گیر نیست و حتی می‌توانید این نوشیدنی را با میوه‌های مختلف دیگر هم ترکیب کنید. برای درست کردن لیموناد با هندوانه و ترکیب شده با کیوی، مراحل تهیه را در ادامه دنبال کنید.

مرحله اول: مواد لیموناد را آماده کنید

در ابتدا هندوانه و کیوی شسته شده را در یخچال بگذارید تا خنک شوند. سپس آ‌ن‌ها را بیرون بیاورید و پوست میوه‌ها را بگیرید. هسته‌های هندوانه را جدا کرده و آن را قاچ کنید. کیوی‌ها را هم خرد کنید. سپس ۱ قاشق غذاخوری شکر و کیوی‌ها را در میکسر بریزید و پوره کنید. پوره کیوی و شکر را در یک ظرف بریزید و در فریزر قرار دهید تا یخ بزند.

مرحله دوم: هندوانه را با پوره کیوی میکس کنید

آب و بقیه شکر را با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا یکدست شوند. نعناع‌های تازه را به آن‌ها اضافه کنید. این ترکیب را کنار بگذارید. سپس هندوانه‌های قاچ شده را در مخلوط‌‌کن بریزید و میکس کنید تا پوره شوند. کیوی‌های فریز شده را هم به هندوانه بیفزایید و با هم میکس کنید.

مرحله سوم: همه مواد لیموناد را با هم ترکیب کنید

در آخرین مرحله، شربتی را که در مرحله قبل درست کرده و کنار گذاشته بودید، به پوره کیوی و هندوانه اضافه کنید و دوباره همه مواد را با هم بزنید تا یکدست شوند. سپس لیوان‌های سرو را آماده کرده و قسمت لبه بالایی لیوان را برای تزیین به دانه‌های شکر دانه ریز آغشته کنید. برای این کار لبه لیوان را خیس کنید و در شکر دانه ریز فرو ببرید.

سپس لیموناد هندوانه و کیوی را در لیوان بریزید و تکه‌های یخ را به آن اضافه کنید. لیموناد هندوانه را سرد میل کنید.

لیموناد هندوانه - نی

نکات مهم 

  • برای درست کردن لیموناد هندوانه، اگر وقت ندارید مواد را خنک کنید، می‌توانید به جای آب، از یخ بیشتری استفاده کنید.
  • بهتر است همیشه هنگام سرو لیموناد هندوانه، یک ظرف پر از قالب‌ یخ در کنار لیموناد داشته باشید تا در صورت لزوم، میزان یخ بیشتری به کار ببرید. در مهمانی‌ها قرار دادن ظرف یخ، از ملزومات پذیرایی با نوشیدنی لیموناد است.
  • میزان شکری که در طرز تهیه لیموناد هندوانه به کار می‌برید، کاملا به طبع و سلیقه‌ شما بستگی دارد. می‌توانید آن را کمتر یا بیشتر در نظر بگیرید یا به طور کلی آن را با عسل یا شیرین‌کننده‌های دیگر جایگزین کنید.

لیموناد هندوانه - هندوانه

فوت و فن‌های خوشمزه شدن لیموناد هندوانه

آیا حتما در طرز تهیه لیموناد، باید هندوانه را بعد از پوره کردن صاف کرد ؟

معمولا لزومی به این کار نیست ولی برای شفاف و زیبا شدن رنگ لیموناد، برخی افراد ترجیح می‌دهند که پوره میوه‌ها یا هندوانه را از صافی رد کنند.

آیا برای تهیه لیموناد، هسته‌های هندوانه را حتما باید خارج کنیم ؟

بهتر است که هسته‌های هندوانه بیرون آورده شوند. البته اگر هندوانه را در مخلوط‌کن یا میکسر بریزید و پوره کنید، هسته آن هم پوره می‌شود. می‌توانید از صافی هم برای صاف کردن پوره و جدا کردن هسته‌های هندوانه استفاده کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید