استفاده از اکسنت وال در طراحی دکوراسیون های امروزی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اکسنت وال یا دیوار شاخص از یکنواختی و تک رنگ بودن دیوار ها جلوگیری میکند و نمای خاصی به خانه می دهد. اگر اولین بارتان است که این اسم را می شنوید و دوست دارید اطلاعات جامعی از آن بدست آورید این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

فهرست محتوا نمایش

اکسنت وال چیست؟

اکسنت (accent) یعنی اهمیت‌دادن، برجسته‌کردن یا تأکیدکردن. کاربرد اکسنت وال یا همان دیوار شاخص در دکوراسیون داخلی بسیار نزدیک به معانی واژه اکسنت است. درواقع شما یکی از دیوارهای اتاق موردنظرتان را انتخاب می‌کنید؛ سپس با رنگ‌آمیزی، استفاده از کاغذ دیواری، گذاشتن تابلوی نقاشی یا کارهای دیگری نظیر اینها، کاری می‌کنید که دیوار موردنظر بیشتر از دیوارهای مجاورش در چشم باشد.

دیوار سبز - استفاده از اکسنت وال

نکات مهم برای استفاده از اکسنت وال در طراحی داخلی

استفاده از رنگ‌های برجسته یا رنگ‌هایی که زیاد جلب‌توجه می‌کنند

اگر اکسنت وال را انتخاب می‌کنید، نباید از استفاده از رنگ‌های برجسته یا آنهایی که خیلی جلب‌توجه می‌کنند (بنفش، ارغوانی، نارنجی و نظایر اینها)، بترسید. تنها نکته این است که رنگ مورداستفاده شما باید در هماهنگی کامل با رنگ و دکوراسیون سایر دیوارها و قسمت‌های اتاق باشد. تا زمانی که این قاعده را رعایت کنید، از هر رنگی می‌توانید استفاده کنید.

استفاده از طرح‌های خاص برای رنگ‌آمیزی اکسنت وال

باید گاهی به تفکر خارج از چارچوب و روش‌های نو و مبتکرانه روی بیاورید تا نتیجه کارتان به آنچه می‌خواهید نزدیک‌تر شود و واقعا دیوار شاخص به چشم بیاید و به زیبایی بصری دکوراسیون داخلی بیفزاید.

به‌عنوان‌مثال، هنگام انتخاب رنگ و طرح مناسب برای اکسنت وال، بد نیست اگر روش‌ها و رنگ‌های رایج و پراستفاده را کنار بگذارید و ذهنیت‌تان را به‌سمت طرح‌هایی ببرید که کمتر به کار گرفته می‌شوند؛ مثلا راه‌راه‌کردن دیوار شاخص برای طراحی داخلی اتاق شما، شاید ایده بدی نباشد یا مثلا رنگ‌کردن برخی قسمت‌های دیوار با رنگ‌های متالیک. چنین کارهای خلاقانه‌ای اگر با سلیقه صورت بگیرند، نقش مؤثری در کسب نتیجه دلخواه خواهند داشت.

دیوار سبز پر رنگ - استفاده از اکسنت وال

استفاده از روش‌های دیگر برای برجسته‌کردن دیوار شاخص

به یاد داشته باشید که برجسته‌کردن دیوار شاخص، صرفا با رنگ‌آمیزی آن صورت نمی‌گیرد؛ مثلا می‌توانید به‌جای رنگ‌آمیزی، دیوار را کاشی یا سنگ‌کاری کنید. استفاده از قفسه‌ها با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع بر روی دیوار می‌تواند راهکار دیگری برای تبدیل‌کردن آن به اکسنت وال باشد.

راهکار دیگر این است که به‌جای رنگ‌آمیزی، با نصب تابلوهای نقاشی یا تابلوهای عکس، دیوار را از سایر قسمت‌ها و دیوارهای اتاق متفاوت کنید. یادتان باشد که برای طراحی دیوار شاخص، دست‌تان کاملا باز است و با سلیقه و کمی ابتکارعمل، می‌توانید هرطور که بخواهید، آن را از سایر قسمت‌ها متمایز کنید.

اکسنت وال چوبی - استفاده از اکسنت وال دیوار طرح چوب - استفاده از اکسنت وال

استفاده از اکسنت وال در اتاقی با دیوارهایی به رنگ‌های خنثی

باید همچنان بر تصمیم‌تان مبنی‌بر استفاده از اکسنت وال پایبند باشید، حتی اگر اتاقتان را با رنگ‌های خنثی رنگ‌آمیزی کرده‌اید. دیوارهای شاخص حتی در چنین اتاق‌هایی هم کاربرد دارند و قابل‌اجرا هستند.

در طراحی داخلی، معمولا وقتی صحبت از اکسنت وال می‌شود، رنگ‌هایی مثل قرمز یا آبی روشن در ذهنمان تداعی می‌شوند؛ اما وقتی رنگ‌آمیزی اتاق به رنگ‌های خنثی باشد، رنگی مثل قهوه‌ای تیره هم می‌تواند انتخابی ایدئال برای دیوار شاخص باشد.

تابلو - استفاده از اکسنت وال

تعیین دیوار یکپارچه و کامل برای اکسنت وال

نباید دیواری را به‌عنوان اکسنت وال انتخاب کنید که در یا پنجره دارد. اگر دیوار موردنظرتان در یا پنجره داشته باشد، نه‌تنها با جلوه‌ای زیبا از سایر قسمت‌های اتاق متمایز نمی‌شود، بلکه طراحی داخلی اتاق شما فضایی گنگ و مبهم پیدا می‌کند.

علت‌های مختلفی باعث این مسئله می‌شوند؛ مثلا نور واردشده از پنجره‌ها باعث می‌شود رنگ دیوار شاخص تیره‌تر جلوه کند و طراحی داخلی، حداقل در بخشی از روز، متفاوت از آن چیزی باشد که در ابتدا در ذهن داشته‌اید.

استفاده بهینه از نقاط و قسمت‌های مرکزی و کانونی در اتاق

باید گاهی تمرکزتان را روی نقاط یا قسمت‌هایی از اتاق بگذارید که بیشتر به چشم می‌آیند و جلوه می‌کنند. می‌توانید از همین ویژگیِ این قسمت‌ها برای درست‌کردن اکسنت وال بهره بگیرید؛ مثلا اگر در اتاقتان روی یکی از دیوارها شومینه دیواری نصب شده است، دیگر برای انتخاب دیوار مناسب گیج نمی‌شوید و مدام انتخاب‌های مختلف‌تان را بررسی نمی‌کنید. شما می‌توانید همین دیواری را که شومینه دارد و بیشتر به چشم می‌آید، به‌طور متفاوتی از سایر قسمت‌ها رنگ‌آمیزی کنید (یا هر طراحی دیگری که صلاح می‌دانید) و آن را به اکسنت وال تبدیل کنید.

اگر در اتاقتان چنین دیواری ندارید، می‌توانید خودتان یکی درست کنید. کافی است تابلوی نقاشی موردعلاقه، مجموعه تابلوهای عکس یا مثلا آینه‌ای بزرگ بردارید و روی دیوار نصب کنید. بعد از آن با رنگ، کاغذ دیواری یا هر چیز دیگری، دیوار را از سایر قسمت‌ها متمایز کنید.

توصیه‌هایی درباره رنگ‌آمیزی اکسنت وال

بهتر است این نکات را هنگام رنگ‌آمیزی اکسنت وال در ذهن داشته باشید و به آنها توجه کنید.

اکسنت وال آبی - استفاده از اکسنت وال اکسنت وال مشکی - استفاده از اکسنت وال

انتخاب رنگی تیره برای دیوار شاخص

بهترین نتیجه زمانی به دست می‌آید که برای دیوار شاخص، از رنگی تیره‌تر (در مقایسه با رنگ سایر دیوارها) استفاده کنید. البته برعکس این ترکیب هم امکان‌پذیر است: سایر دیوارها تیره‌تر باشند و دیوار شاخص روشن‌تر؛ اما این کار کمی دشوارتر است و معمولا فقط طراحان داخلی‌ باتجربه و متخصص از پس انجام آن برمی‌آیند.

رنگی که برای اکسنت وال انتخاب می‌کنید، باید با رنگ سایر دیوارها تناسب داشته باشد. اگر مطمئن نیستید از چه رنگی باید استفاده کنید، همان رنگ سایر دیوارها را مبنای کارتان قرار بدهید؛ فقط دو درجه تیره‌تر آن رنگ را برای اکسنت وال استفاده کنید؛ مثلا اگر رنگ سایر دیوارها سبز است، اکسنت وال را با سبز تیره، رنگ بزنید.

حفظ هماهنگی رنگ اکسنت وال با سایر قسمت‌ها

بهترین کاری که می‌توانید برای حفظ این هماهنگی انجام دهید، آن است که رنگ یکی از وسایل تزیینی یا چیز دیگری در اتاق (مثلا بالش‌های کوچک روی تخت) را برای اکسنت وال انتخاب کنید؛ اما از انتخاب رنگ قسمت‌های غالب (مثلا پرده‌ها یا اثاثیه بزرگ و جاگیر) برای اکسنت وال خودداری کنید؛ چون با این کار تمایز و تفاوت موردنظر حاصل نمی‌شود و فضای داخلی اتاق، بیش از حد یکدست می‌شود.

دیوار صورتی - استفاده از اکسنت وال

حفظ هماهنگی رنگ اکسنت وال با وسایل تزیینی و تابلوهای نصب‌شده بر آن

اگر رنگ آنچه روی دیوار شاخص نصب می‌کنید، خیلی شبیه به رنگ خود دیوار باشد، فضای داخلی جلوه چندان جالبی پیدا نخواهد کرد. رنگ وسایل و تابلوهای وصل‌شده بر روی دیوار شاخص باید در تضاد با رنگ دیوار باشند تا به چشم بیایند. تنها نکته این است که این تضاد را باید با سلیقه و خلاقیت به وجود بیاورید.

مزایای استفاده از اکسنت‌وال

دیوارهای خاص ساده ولی کارآمدند. به‌علاوه، به‌خوبی نظرها را به خود جلب می‌کنند و فضای اتاق/ خانه/ محل کارتان را تغییر می‌دهند. یکی از مزایای اصلی این ایده، تبدیل‌شدن خودِ دیوار به دکور شماست. اکسنت‌وال شما، با رنگی متفاوت ولی همگون با فضای اتاق، خود اثری هنری است و بخشی از تزیینات داخلی به‌ شمار می‌رود.

در نتیجه، لازم نیست برای پوشاندن دیوار با تصاویر و اجسام مختلف هزینه کنید. می‌توانید کمی فضای داخلی مدنظرتان را خلوت کنید. در ضمن، از آنجا که فقط می‌خواهید یک یا دو سطح از فضای داخلی خود را تبدیل به دیوارهای خاص بکنید، می‌توانید در انتخاب رنگ‌های مدنظرتان کمی جسورتر باشید. همچنین، می‌توانید از این دیوارها برای تکمیل فضایی که همین‌الآن هم با وسایل مختلف به وجود آورده‌اید کمک بگیرید.

دیوار توالت - استفاده از اکسنت وال دیوار صورتشویی - استفاده از اکسنت وال

برای مثال، فرض کنید یک قالی خوش‌رنگ یا مجسمه‌ای چشم‌گیر دارید. این قالی یا مجسمه نقش نقطه مرکزی را در تزیینات یکی از اتاق‌های خانه شما بازی می‌کند. انتخاب همان رنگ یا رنگی مشابهِ رنگ غالب آن مجسمه یا قالی برای اکسنت‌وال نه‌تنها باعث تغییر فضا و حس‌وحال آن می‌شود، بلکه باعث می‌شود رنگی که در قالی یا مجسمه شما دیده می‌شود به رنگ غالب فضا تبدیل شود و محیط شما را یکدست‌تر جلوه دهد.

در نهایت، باید به کاربرد این نوع رنگ‌آمیزی در بزرگ یا کوچک‌تر به‌نظررسیدن فضاها اشاره کنیم. انتخاب پرده‌های مناسب رنگ‌های گرم یا سرد، بنا بر سلیقه و فضایی که در اختیار دارید، اتاق‌هایتان را بسته به نیاز بزرگ‌تر یا کوچک‌تر کند. استفاده درست از این رنگ‌ها کمکتان می‌کند اتاق کار تنگ و تاریکتان را کمی‌ دل‌بازتر و پرانرژی‌تر کنید یا اتاق‌خواب کوچک خانه را کمی بزرگ‌تر نشان دهید.

دیوار سبز روشن - استفاده از اکسنت وال

چطور با اکسنت‌وال دکوراسیون خانه را جذاب‌تر کنیم؟

در ادامه، قدم به قدم کمکتان می‌کنیم تصمیم بگیرید کدام دیوار را به‌عنوان اکسنت‌وال انتخاب کنید و اکسنت‌وال مخصوص به خودتان را چطور آماده کنید.

به صدای دلتان گوش بسپارید

اولین قدم برای افزودن اکسنت‌وال مناسب به فضای خانه یا محل کار انتخاب رنگ مدنظر برای آن است. البته برای انتخاب رنگ مدنظرتان باید نکاتی را هم در نظر بگیرید که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد. بهترین کار گوش‌سپردن به ندای درونی خودتان است. حتما لباسی دارید که با پوشیدن آن احساس بهتری پیدا می‌کنید. این لباس چه رنگی است؟ احتمالا این لباس را به این دلیل دوست دارید که ترکیب رنگ آن حس خوبی در شما ایجاد می‌کند. می‌توانید از همین سرنخ اولیه برای یافتن رنگ احتمالی که می‌خواهید اکسنت‌وال خانه‌تان داشته باشد استفاده کنید.

دیوارتان را انتخاب کنید‏

در هر خانه یا اتاقی، دیواری وجود دارد که بیشتر از بقیه توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. به ‌نظر می‌رسد این دیوارها جاذبه‌ای جادویی دارند که نگاه‌ها و البته توجه‌ها را جلب می‌کنند. لزومی هم ندارد این دیوار در بخش بخصوصی از خانه‌تان قرار گرفته باشد؛ برای مثال، این دیوار می‌تواند جنب آشپزخانه یا در انتهای اتاق‌خوابتان قرار گرفته باشد. قسمت مهم‌ ماجرا انتخاب دیواری است که نقشی کلیدی در فضای اتاق یا خانه شما ایفا می‌کند.

اگر در انتخاب دیوارِ تأثیرگذار خانه یا محل کارتان تردید دارید، می‌توانید از بقیه کمک بگیرید. می‌توانید از اعضای خانواده، دوستان یا همکاران خود بخواهید وارد اتاق شوند و بگویند اولین چیز یا جایی که توجهشان را جلب کرده چه بوده است. با تکرار این آزمایش به‌اندازه کافی‌، قادر خواهید بود دیواری را که بیشترین تأثیر را بر فضای داخلی مدنظر شما می‌گذارد بیابید.

دیوار چوبی - استفاده از اکسنت وال

دکور اضافی را حذف کنید

انتخاب و رنگ‌آمیزی یک دیوار به‌عنوان اکسنت‌وال خانه به‌تنهایی کافی نیست. به این دیوارها بی دلیل لقب خاص یا متمایز داده نشده است. بهتر است کمی جلوی دیوار مدنظرتان را خالی کنید. دلیل این پیشنهاد این اصل اولیه در دکوراسیون خانه است که هرقدر وسایل داخل یک فضا بیشتر باشند، دیوارها کمتر دیده خواهند شد.

به‌علاوه، احتمالا دوست ندارید وقتی مهمان‌ها وارد منزل یا دفتر کار جدیدتان می‌شوند، اکسنت‌والی را که با این‌همه زحمت انتخاب و رنگ‌آمیزی کرده‌اید نادیده بگیرند. برای دستیابی به توازن بهتر در دکوراسیون اتاق، بهتر است وسایل مزاحم دیده‌شدنِ اکسنت‌وال خانه را به اطراف آن انتقال دهید. کتابخانه‌ها، پرده‌های بزرگ و ضخیم و سایر وسایل دکوری نباید جلوی دیده‌شدن شاهکار هنری خانه شما را بگیرند.

اکسنت وال خاکستری - استفاده از اکسنت وال

به تأثیر رنگ‌ها توجه کنید

امروزه و به‌لطف پیشرفت فناوری، تقریبا محدودیتی از نظر رنگ‌های قابل‌استفاده در پروژه‌های ساختمانی وجود ندارد. به‌ همین دلیل، آشنایی با اصول اولیه رنگ‌بندی، تأثیر و روانشناسی رنگ‌ها بر فضای خانه یا محیط کار و نیز روح و روان ساکنان بیشتر از همیشه اهمیت یافته است؛ به‌ویژه وقتی قرار است با انتخاب رنگی متفاوت برای یک دیوار بخصوص، جلوه‌ای متمایز به آن بدهید.

رنگ‌ها به ۲ دسته کلی رنگ‌های گرم و سرد تقسیم می‌شوند. رنگ‌های گرم (از جمله زرد، قرمز و پرده‌رنگ‌های نزدیک به آنها) انرژی زیادی دارند و علاوه بر ایجاد حس سرزندگی، اشتهای شما را هم تقویت می‌کنند؛ هرچند، به‌کاربردن این رنگ‌ها باعث کوچک‌تر دیده‌شدن دیوارهای شما خواهد شد. در نتیجه، اگر به فکر استفاده از اکسنت‌وال در فضای خانه هستید، باید در مکان‌یابی آن حساسیت به‌ خرج دهید.

تا حد امکان بهتر است از رنگ‌های گرم در دیوارهای سراسری کناره‌های اتاق‌ها استفاده نکنید. به‌جای آنها، بهتر است از چنین رنگ‌هایی در دیوارهای انتهایی اتاق‌های کشیده و کوچک استفاده کنید تا توازن بهتری از نظر حجمی داشته باشید.
از طرف دیگر، رنگ‌های سرد تأثیری برعکس دارند. آنها باعث بزرگ‌تر به‌نظررسیدن فضای داخلی شما خواهند شد. استفاده از این طیف رنگ در اتاق‌های کوچک به بزرگ‌تر جلوه‌کردن آنها کمک کند. حتی چنین رنگ‌هایی به درد استفاده روی دیوارهای جانبی هم می‌خورند. نیازی نیست فقط به فکر فضاهای خاص برای به‌کارگیری رنگ‌هایی مثل آبی و سبز و بنفش باشید.

حس‌وحال اتاق را تعیین کنید

علاوه بر استفاده از رنگ‌های گرم یا سرد، باید به حس بصری فضایی که می‌خواهید با تغییر رنگ بهبود دهید نیز فکر کنید. این یعنی درنظرگرفتن مواردی مثل مقدار نوری که وارد اتاق شما می‌شود و هم‌سازبودن رنگ‌های انتخابی‌تان با میزان نورگیری اتاق اهمیتی به‌اندازه رنگ و محل انتخابی شما دارند. برای دستیابی به نتیجه بهتر، این موارد را در نظر داشته باشید:

دیوار یشمی - استفاده از اکسنت وال

  • اتاق‌های رو به غرب/ جنوب

اتاق‌هایی که به جهت غرب یا جنوب دید دارند، معمولا فضا و حالتی گرم‌تر دارند. استفاده از رنگ‌های سرد در چنین اتاق‌هایی طیف رنگ‌بندی اتاق را کمی متوازن‌تر می‌کند.

  • اتاق‌های رو به شمال/ شرق

اتاق‌هایی که به جهت شمال یا شرق دید دارند، دمای رنگ بالاتر و در نتیجه فضایی سردتر دارند. استفاده از رنگ‌های گرم در چنین فضاهایی آنها را کمی گرم‌تر و دل‌پذیرتر می‌کند.

از چه مواد و متریالی برای accent wall استفاده می کنند ؟

معمولا از تکسچر و متریال های مختلفی می توان برای این منظور استفاده کرد .آجر ، سنگ طبیعی و مصنوعی ، چوب ،شیشه های رنگی دکوری ،کاغذ دیواری و پوستر زیبا ،آینه ، گچبری ،متریال بتن ، گل کاری کردن فضای بیرونی همگی از نمونه های کار شده برای اکسنت وال می باشند که با توجه به سلیقه و ذوق خود می توانید یکی را استفاده کنید .

نکته مهم : چنانچه قصد استفاده از کاغذ دیواری شلوغ و یا آیینه را دارید ، دیوار پشت تلویزیون پیشنهاد نمی شود . زیرا هنگامی که برای مدتی تلویزیون نگاه می کنید حالت شلوغی و سر درد ممکن است رخ دهد .

انواع دیوار شاخص یا اکسنت وال:

  • دیوار آجری
  • دیوار رنگی
  • دیوار سنگی
  • کاغذدیواری یا استیکر

دیوار آجری

انتخاب متریال آجر برای دیوار شاخص حس گرما و صمیمت زیادی به فضا میده. حس آشنای آجر فارق از رنگ اون عمل میکنه پس وقتی صحبت از آجر می کنیم. لزوما منظور رنگ آجری یا قرمز نیست و اون حس گرمی و صمیمت و آشنا بودن فضا رو، یک دیوار آجری سفید، طوسی و یا فیروزه ای هم می تونه ایجاد کنه.

دیوار آجری در عین حال برای فضاهایی با سبک صنعتی هم مناسبه. خصوصا چون میتونه در ترکیب با فلز و شیشه هم همنشینی خوبی از متریال رو نشون بده و هم تضادش می تونه مفاهیم خوبی از سبک صنعتی دکوراسیون داخلی رو نشون بده.

رنگ دیوار اتاق خواب - استفاده از اکسنت وال

دیوار رنگی

قرار نیست فقط یک دیوار با رنگ متفاوت داشته باشیم؛ قراره ببینیم چه رنگی میتونه این فضا رو شاخص کنه.

یه دیوار نارنجی می تونه فضا رو پر از تکاپو کنه.

دیوار سنگی

متریال دیوار شاخص می تونه سنگ هم باشه. سنگ ها می تونن به صورت تایل های کوچیک و یا تایل های بزرگ و یکپارچه انتخاب بشن. هر چی سنگ هایی با رگه های بیشتر و یا بافت متفاوت تری انتخاب کنی، جلوه دیوار بیشتر خواهد بود. میشه گفت انتخاب سنگ فضا رو بیشتر از متریال های قبلی لوکس میکنه. البته پنل های فلزی و براق هم این تاثیر رو دارند.

طرح دیوار اتاق خواب - استفاده از اکسنت وال دکور دیوار اتاق خواب - استفاده از اکسنت وال

دیوار شاخص با کاغذدیواری

کاغذدیواری می تونه یه متریال به نسبت ارزونتر و راحتتر برای دیوار شاخص باشه. انتخاب طرح های مختلف تاثیرات متفاوتی داره. مثلا یک دیوار شاخص با کاغذدیواری راه راه عمودی، علاوه بر ایجاد کانون توجه در یک فضا، اون قسمت رو بلندتر هم نشون میده. یا برعکس راه راه افقی، فضا رو کشیده تر نشون میده.

جمع‌بندی و سخن پایانی

اکسنت‌وال‌ها بهترین انتخاب برای تغییر سریع و مؤثر فضا و حس‌وحال یک اتاق یا فضای مسقف با کمترین هزینه و دردسر هستند. انتخاب‌های شما واقعا محدودیتی ندارند و می‌توانید ایده‌های خلاقانه بسیاری را روی دیوارهای خاص خود اجرا کنید؛ برای مثال، می‌توانید به نصب کمد‌های هم‌رنگ، استفاده از سنگ‌های تزیینی برای پوشش دیوار یا حتی رنگ‌آمیزی کناره راه‌پله در خانه‌های دوبلکس فکر کنید.

گزینه جذاب دیگر، استفاده از سقف اتاق برای ایجاد شوک رنگی مدنظرتان است. استفاده از سقف به‌عنوان سطح خاص رنگ‌بندی ایده‌ای خوب برای اتاق‌های شلوغ است. معمولا در این اتاق‌ها، کلی وسیله از قبل هست که تغییر ترکیب‌شان چندان راحت نیست. سقف اتاق دیوار پنجم و معمولا فراموش‌شده اتاق‌هاست که قادر است تأثیر فراوانی بر فضای آن داشته باشد.

به خاطر داشته باشید تغییر رنگ یک دیوار یا سقف از رنگ‌آمیزی کل فضای خانه ساده‌تر است. در نتیجه، نیازی نیست رنگ انتخابی شما همیشگی باشد. در صورتی که بخواهید، می‌‌توانید بعدا هم با کمی هزینه دوباره آن را تغییر دهید. جسور و ریسک‌پذیر باشید و سعی کنید سراغ رنگ‌هایی بروید که معمولا جزو انتخاب‌های اولتان نیستند.

خلاقیت به خرج دهید، از فکرهای جدید و ایده‌های مبتکرانه نترسید، چون با انتخاب یک ترکیب مناسب و خاص می‌توانید فضایی غیرتکراری به محل کار یا زندگی خود بدهید. این تغییر، به‌خصوص در این دوران خانه‌نشینی و قرنطینه ناشی از همه‌گیری، یکی از بهترین اقداماتی است که برای بهبود روحیه می‌توانید انجام دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید