ترند مد زمستان ۲۰۲۳ با حضور بسیاری از برندهای مشهور و محبوب صنعت مد کالکشن‌های جدید سال ۲۰۲۳ ارائه شده است. اما با توجه به کالکشن‌های ترند زمستان ۲۳ چه آیتم‌های جذاب و مد روزی را می‌توانیم به استایلمان اضافه کنیم؟

راهنمای ست زمستانی (لباس زمستانی)

برای آن که بتوانید یک ست لباس زمستانی بسیار شیک داشته باشید، اولین و مهم‌ترین اصل ترکیب رنگ لباس‌ها است. زمانی که بتوانید رنگ‌های مناسبی را در کنار هم قرار دهید، اولین و مهم‌ترین قدم را در ساختن یک استایل جذاب انجام داده‌اید.

ست کردن رنگ‌ها اصولی دارد که باید حتماً آن‌ها را بلد باشید. رنگ‌ها به صورت کلی در دو گروه اولیه و ثانویه قرار می‌گیرند. قرار دادن رنگ‌های اولیه در کنار ثانویه از اصول مهم ترکیب رنگ و ست کردن آن‌ها با هم است. اما رنگ‌های اولیه و ثانویه یعنی چه؟

رنگ‌های اولیه همان رنگ‌های مکمل هستند و رنگ‌های ثانویه از چرخه رنگ مقابل یکدیگر ایجاد می‌شوند. به عنوان مثال رنگ بنفش از ترکیب دو رنگ قرمز و آبی به وجود می‌آید که با رنگ زرد در تضاد است. رنگ‌های زرد، قرمز و آبی رنگ‌های اصلی و اولیه محسوب می‌شوند.

رنگ‌های ثانویه نیز شامل نارنجی، بنفش و سبز هستند که به ترتیب از ترکیب رنگ‌های قرمز و زرد، آبی و قرمز و زرد و آبی به وجود می‌آیند. حال این رنگ‌ها با چه رنگ‌هایی ست می‌شوند؟

  • قرمز با رنگ‌هایی مانند: سفید، مشکی، آبی کاربنی و نارنجی به راحتی ست می‌شود. بنفش با رنگ‌های سفید، مشکی، زرد و ابی کمرنگ؛ زرد با آبی کاربنی، سبز، بنفش و مشکی؛ آبی با رنگ‌های سفید، بنفش، مشکی و گلبهی؛ سبز با رنگ‌های زرد، سفید، مشکی، قرمز و طوسی ست می‌شوند.

اما هنگام ست کردن رنگ‌ها دقت کنید که رنگ‌های ملایم و تند را در کنار هم قرار دهید. مثلاً در کنار رنگ بنفش بادمجانی از رنگ آبی ملایم یا کم‌رنگ استفاده کنید. ست کردن رنگ زرد و بنفش در کنار هم یز نیازمند دقت و توجه بسیار زیادی است. سعی کنید در کل استایل خود تنها از یک رنگ تند استفاده کنید.

۱.پافرهای و کت‌های اورسایز همچنان در ترند زمستان۲۰۲۳ حضور دارند

امسال هم مانند چند سال گذشته پافرها و کت‌های اورسایز جزو آیتم‌های ترند و پرطرفدار محسوب می‌شوند. برندهای Miu Miu’s، لویی ویتون، Brunello Cucinelli و شنل در کالکشن‌های امسال ژاکت‌های پافر و کت‌های اورسایز جذابی را ارائه داده‌اند.

البته اگر قصد دارید یک اورکت و یا پافر اورسایز انتخاب کنید باید تعادل را در نظر بگیرید. درست است که ترند اورسایز در چند سال گذشته بسیار محبوب بوده است اما باید در نظر داشته باشید که اگر کت یا پافری که انتخاب می‌کنید خیلی بزرگتر از سایز بدنتان باشد استایل‌تان جذاب نخواهد بود.

پافرها و کت‌های اورسایز طبق استاندارد سایز، مدل‌سازی و طراحی شده‌اند و اگر با پافر یا کت اورسایز استایل جذابی داشته باشید بهتر است در وهله‌ی اول آیتمی را انتخاب کنید که کاملا فیت بدنتان است و پس از آن یک یا دو سایز از کت یا پافری که انتخاب کرده‌اید بالاتر بروید.

همچنین برای این که استایل‌تان با کت یا پافر اورسایز جذاب‌تر باشد بهتر است تمام آیتم‌هایتان را اورسایز انتخاب نکنید بلکه با انتخاب یک آیتم اسکینی استایل‌تان را متعادل کنید. مثلا یک بلوز تنگ زیر کت اورسایزتان بپوشید یا با پوشیدن یک جین جذب و بوت اندام‌تان را متعادل کنید.

ترند برتر مد زمستان ۲۰۲۳

۲.بافتنی‌های آوانگارد در میان آیتم‌های ترند مد زمستان ۲۰۲۳

در تابستان ۲۰۲۱ بافت‌های نازک در انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف جزو آیتم‌های محبوب و ترند روز بودند. از بلوز‌ها و تاپ‌های بافت گرفته تا جلیقه‌ها و پیراهن‌های بافت نازک را می‌توانستید در میان آیتم‌های ترند و جذاب تابستان ۲۰۲۱ ببنید.

امسال زمستان هم بافت‌های ضخیم و پشمی در طرح‌ها و رنگ‌های خلاقانه و مدرن در چرخه‌ی مد ۲۰۲۲ حضور داشته اند. برندهایی چون Ulla Johnson ،Bevza و فندی بافت‌های ماکسی بلند، نیم تنه‌های بافتنی و پلیورهای اورسایز بافتنی جذابی را با طرح‌های بدیل و مدرن در کالکشن‌های ۲۰۲۳ ارائه کرده اند.

یکی از مزیت‌های لباس‌های بافتنی این است می‌توان با متد‌های مختلف بافت بی‌نهایت طرح‌های خلاقانه پدید آورد، از خلاقیت و نوآوری در نوع بافت گرفته تا ایجاد طرح‌های بدیل و خاص و ترکیب کاموها با رنگ‌های خاص و هارمونی‌های خیره‌کننده و حتی مدل‌های آستین و یقه‌های خاص و متفاوت.

حتی در میان دست‌باف‌های مادرها و مادر‌بزرگ‌ها می‌توان آیتم‌هایی خیره‌کننده و جذاب پیدا کرد و با صرف کمی خلاقیت در بافتنی آیتم‌های مدرن و جذاب و مد روز خلق کرد.

۳.جلیقه‌های بافتنی به چرخه‌ی مد بازگشته‌اند

جلیقه‌های بافتنی یا به اصطلاح ژیله احتمالا شما را به یاد مادربزرگ‌ها و دست باف‌های خاطره‌انگیز آن‌ها می اندازد، آیتم‌هایی گرم و راحت و نرم در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف اغلب توسط مادر‌ها و مادربزرگ‌ها بافته می‌شدند؛ و حالا خبر خوبی که برایتان داریم این است که این جلیقه‌های بافتنی به چرخه‌ی مد بازگشته‌اند و در میان آیتم‌های ترند ۲۰۲۳ حضور دارند. برندهای Bevza و PH5 در کالکشن‌های جدید ۲۰۲۳ جلیقه‌های بافتنی جذابی را با طرح‌ها و مدل‌های نو ارائه داده‌اند.

حالا می‌توانید به سراغ صندوقچه‌ی‌ لباس‌های قدیمی بروید و جلیقه‌های بافتنی را پیدا کنید و با آن‌ها استایل‌هایی مد روز و جذاب برای خودتان بسازید.

یکی از جذاب‌ترین استایل‌ها برای فصل زمستان استایل‌های لایه لایه است. با جلیقه‌های بافت می‌توانید استایل‌های بسیار جذابی داشته باشید، به این شکل که جلیقه‌های بافتنی را روی بلوزها و یا پیراهن‌های خود بپوشید و یا این جلیقه‌ها را زیر کت و پافر بر تن کنید و استایل جذابی با این آیتم‌های خاطره‌انگیز برای خودتان بسازید.

۴. دامن پلیسه؛ یکی دیگر از آیتم‌های کلاسیک در ترند مد زمستان ۲۰۲۳

یکی دیگر از شگفتی‌های ترند زمستان ۲۰۲۳ دامن‌های پلیسه است. دامن‌هایی نوستالوژیک که به نام دامن چین‌دار شناخته می‌شوند و یادآور روزهای خوب کودکی‌مان هستند. دامن‌های پلیسه چند سال است که در ترندهای تابستانی وجود دارند اما امسال دامن‌های پلیسه ضخیم‌تر هم برای فصل سرما به ترندهای زمستانی اضافه شده‌اند. برندهای فلیپ لیم (Phillip Lim) و دیور در کالکشن‌های امسال‌شان چند مدل دامن پلیسه جذاب ارائه کرده‌اند که دامن‌های پلیسه چرمی برند فلیپ لیم بسیار جالب توجه و جذاب است.

دامن‌های جذاب پلیسه را می‌توانید با جوراب شلواری‌های پشمی و بوت و نیم‌بوت ست کنید تا هم از سرمای زمستان در امان باشید و هم استایل جذابی برای خودتان بسازید. دامن‌های پلیسه را زیر پالتوهای بلند هم می‌توانید بپوشید و دقت داشته باشید که به علت فرم ساعت شنی که این دامن‌ها به بدن می‌دهند بهتر است بر روی پالتو یا کت‌تان از یک کمربند هم استفاده کنید. ترکیب دامن‌های پلیسه با پلیورهای بافتنی اورسایز و ژاکت‌های چرم و یا جین هم بسیار ترند و جذاب است.

اگر دستی در خیاطی دارید برای دوختن این دامن‌ها می‌توانید از پارچه‌فروشی‌ها پارچه پلیسه را تهیه کنید و به راحتی دامن مورد علاقه‌تان را در جنس و اندازه‌ی دلخواه بدوزید. یا این که با ایجاد چین بروی پارچه‌های کلفت و پشمی دامن‌های پلیسه بدوزید و زمستان ۲۰۲۳ را با این آیتم‌های نوستالژیک زیباتر کنید.

۵. تکه‌دوزی و کلاژ پارچه؛ یکی دیگر از شگفتی‌های ترند مد زمستان ۲۰۲۳

چند سال است که بحث‌های محیط زیستی و توسعه پایدار در صنعت مد هم بسیار تاثیر‌گذار بوده‌اند و طراحان مد در پی آن هستند که روش‌های دوخت و طراحی لباس را به شکلی پایدار‌تر تبدیل کنند. و اما یکی از این روش‌های خلاقانه برای استفاده پایدار و بازیافت پارچه‌ها تکه دوزی است؛ روشی که سال‌هاست به شکل سنتی در دوخت پوشاک و دیگر لوازم منزل کاربرد دارد و در طول تاریخ مد جهان هم بارها الهام‌بخش طراحان مد بوده است.

تکه‌دوزی را احتمالا با لحاف‌های تکه دوزی قدیمی و سنتی بشناسید؛ در گذشته مادرها و مادربزرگ‌ها برای این که از تمامی پارچه ها استفاده‌ی بهینه کنند، تکه‌های مختلفی از پارچه‌هایی که اضافه می‌آمد و یا بخش‌هایی از لباس‌هایی که قابل پوشیدن نبود را به یکدیگر متصل می‌کردند و با دوختن لحاف‌ها‌، روتختی‌ها و رومیزی‌های چهل تکه این پارچه‌های غیر قابل استفاده را بازیافت می‌کردند.

تکه‌دوزی در واقع یک تکنیک سوزن‌دوزی است که در آن یک یا چند تکه پارچه مختلف و رنگارنگ روی یک پارچه‌ی زمینه بزرگ‌تر قرار گرفته و به آن متصل می‌شوند. همچنین با دوخت این تکه‌های رنگی، تصاویر و طرح‌های جدیدی روی پارچه زمینه خلق می‌شود و زیبایی و جذابیتی بی‌نظیر به یک پارچه ساده می‌دهد. با این روش هم آیتم‌هایی جذاب خلق می‌شوند و هم تکه‌های پارچه بلااستفاده مورد کاربرد قرار می‌گیرند.

در کالکشن‌های ۲۰۲۳ طراحانی مانند جرمی اسکات (Jeremy Scott) از Moschino، استوارت ویور (Stuart Vevers) از Coach و گابریل هرست (Gabriela Hearst) از Chloe از روش تکه‌دوزی و کلاژ پارچه استفاده کردند و لباس‌های کلاژ شده و پر جنب و جوش آن‌ها به ما نشان داد که از طرح‌های چاپی، الگوهای هندسی و رنگ‌های فراوان نباید ترسید.

از لباس‌های گلدار گرفته تا کت‌های تکه دوزی شده، آیتم‌های تکه‌‌دوزی شده ظاهری منحصربه‌فرد و متمایز را برایتان ایجاد می‌کنند. از آنجایی که این نوع آیتم‌های تکه‌دوزی شده یک استایل سنتی و بوهمی را برایتان ایجاد می‌کند، می‌توانید با پوشیدن یک جفت چکمه‌ی مشکی یا بوت‌های بلند روی زانو استایل‌تان را کمی متعادل‌تر کنید.

۶.مانتوهای چرمی

خرید یک مانتوی چرم می‌تواند تا سال‌ها در کمدتان قابل‌استفاده و کاربردی باشد. مانتوهای چرمی از ترندهای زمستانی هستند که با آنها می‌توانید بسیار جذاب استایل کنید. قهوه‌ای یا کرم از جمله رنگ‌های همیشگی در مد هستند و به‌راحتی با لباس و اکسسوری‌های مختلف ست می‌شوند مانتوهای چرم مناسب‌ترین گزینه برای استایل رسمی هستند.

۷.کاپشن بزرگ پفی

کاپشن‌های پفی یکی از گرم‌ترین گزینه‌های استایل زمستانی است. این مدل کاپشن‌ها به‌خوبی در برابر نفوذ سرما شما را گرم نگه می‌دارد و ازاین‌جهت بسیار موردتوجه قرار گرفته است. نگران حجیم بودن سایز کاپشن نباشید، شما می‌توانید این مدل کاپشن را با یک کمربند ست کنید و یا کاپشن‌های کمی بلندتر بخرید و با شلوار مام استایل اسپورت خودتان را تکمیل کنید.

۸ .شلوار چرم، ترند مد زمستان ۲۰۲۳

یکی دیگر از ترندهای زمستان شلوارهای چرم هستند. شلوار چرم از آیتم‌های همیشگی برای فصل زمستان بوده است. شلوار چرم راسته با رنگ مشکی از کاربردی‌ترین مدل‌ها است. اما اگر می‌خواهید در استایل زمستانی امسال خود تنوع به خرج دهید، از رنگ‌های شگفت‌انگیزی مانند قرمز یا سبز زیتونی استفاده کنید.

۹.چکمه زنانه بلند، ترند مد زمستان ۲۰۲۳

چکمه بلند زنانه از دیگر ترندهای استایل زمستان است. چکمه‌های بلند تا روی زانو هیچگاه از مد نیفتاده‌اند اما در زمستان امسال به‌عنوان یک آیتم ضروری بشمار می‌روند. بهترین گزینه چکمه‌های ساده هستند. چکمه‌هایی از جنس چرم یا جیر با رنگ قهوه‌ای یا مشکی ساده انتخابی بروز و کاربردی برای شما هستند.

نکات مهم هنگام ست لباس ترند مد زمستان ۲۰۲۳

قبل از آن که چند ایده ست لباس‌های زمستانی زنانه را برای شما عزیزان ارائه دهیم، لازم است تا نکاتی را در رابطه با ست زمستانی بدانید. در این بخش چند نکته بسیار مهم و پرکاربرد را که به شما در ایده‌پردازی کمک می‌کنند، ارائه می‌دهیم.

  •  کت‌ها، کاپشن‌ها و پالتو‌ها در بین لباس‌های زمستانی اصولاً از آبتم‌های اصلی محسوب می‌شوند. به همین دلیل شما تنها با تعویض همین یک آیتم می‌توانید چندین استایل و ایده برای ست زمستانی داشته باشید. این آیتم‌ها معمولاً درصد بسیار بالایی از توجه را به خود جلب می‌کنند.

بنابراین سعی کنید آیتم‌های فرعی مانند شلوار، بافت زیرین و شال را به گونه‌ای انتخاب کنید که در بین رنگ‌های خنثی باشند تا بتوانید آن‌ها را با هر رنگ و لباسی از آیتم‌های اصلی به راحتی ست کنید.

  • دومین نکته عینک آفتابی است. شما نمی‌توانید از عینک‌های آفتابی تابستانه برای استایل زمستانه خود استفاده کنید. در این فصل باید از عینک‌های ساده و مناسب فصل در استایل خود و همچنین برای محافظت از چشمانتان به کار ببرید.
  • فصل زمستان به خاطر سرمایی که دارد، یک فرصت بسیار مناسب برای بهره‌مندی از استایل ماکسیمال است. شما در این سبک می‌توانید لباس‌ها را به صورت لایه لایه بر روی هم بپوشید که یک استایل بسیار جذاب را برایتان ایجاد خواهد کرد.
  • در صورتی که علاقه زیادی به لباس‌های اورسایز دارید، لباس‌های زیرین را جذب بپوشید و تنها لایه رویی را اورسایز انتخاب کنید.

  • استفاده از اکسسوری را فراموش نکنید. اکسسوری تأثیر بسیار زیادی در شیک شدن استایل شما در تمام فصول دارد. همچنین سطح استایل شما را چندین برابر بالاتر می‌برند.
  • یکی دیگر از نکات بسیار مهم در داشتن یک ست زمستانی شیک، استفاده از ترکیب رنگ‌هاست که قبل‌تر به آن اشاره کردیم. شما می‌توانید با توجه به اصول ترکیب رنگ‌ها هر رنگ دلخواهی را انتخاب کنید. اما توصیه ما به شما استفاده از ترکیب رنگ‌های گرم، سرد و خنثی در فصل زمستان است.

ترکیب این رنگ‌ها یک استایل زمستانی فوق جذاب برای شما می‌سازد. هرگز در زمستان و پاییز از لباس‌های تک رنگ یا تنها با رنگ سرد استفاده نکنید. زیرا اصلاً استایل جذابی نخواهید داشت. حتی اگر لباس‌هایتان بسیار شیک باشند این ترکیب رنگ اصلاً جذابیت آن‌ها را نشان نمی‌دهد.

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید