براونی خرما یکی از شیرینی های خوشمزه و پر طرفدار می باشد. براونی خرما با رسپی های مختلفی تهیه می شود. براونی خرما یکی از شیرینی های مقوی می باشد.

براونی خرما

مواد لازم براونی خرما
خرما ۳۰۰ گرم
ارده یا کره بادام زمینی ۱۸۰ گرم
پودر کاکائو ۴۰ گرم
نمک ۱ پینچ
شکلات تلخ به مقدار کافی

طرز تهیه براونی خرما

براونی خرما

مرحله اول

برای تهیه براونی خرما خوشمزه در ابتدای کار هسته خرماها را جدا کرده و درون غذاساز می ریزیم، سپس ارده را به غذاساز اضافه کرده و به خوبی میکس می کنیم تا یکدست شوند و درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله دوم تهیه براونی خرما

حالا پودر کاکائو را به همراه نمک به کاسه اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم تا مخلوط خرما یکدست و ترکیب شود. در ادامه یک ظرف مناسب انتخاب کرده و درون آنرا با کیسه فریزر چرب شده می پوشانیم.

مرحله سوم

در ادامه مایه براونی را درون ظرفی ریخته و روی آنرا کاملا صاف و یکدست می کنیم، سپس به مدت ۶ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا کاملا سفت شود. در صورت کمبود وقت براونی را دو ساعت درون فریزر بگذارید.

براونی خرما

مرحله چهارم

پس از گذشت این زمان این دسر را به اندازه های دلخواه با یک چاقوی تیز برش زده و درون شکلات ذوب شده می غلطانیم، سپس به دلخواه با پودر پسته تزیین کرده و به همراه چای سرو می کنیم.

در آخر یادتون باشه مواد اولیه این کیک خوشمزه رو نیم ساعت قبل از تهیه از یخچال بیرون بیارید تا به دمای محیط برسن.

نکات کلیدی

  1. می توانید بجای فر از تابه دو طرفه استفاده کنید و بهتر واشر دور تا دور آن خارج کنید.
  2. دمای فر برقی و توستر را باید ۱۶۰ تنظیم کنید.
  3. می توانید به دلخواه مقدار گردو را کم و زیاد کنید.

براونی خرما

تاریخچه براونی خرما

این نوع شیرینی در قرن ۱۹ ابتدا در آمریکا و بعد قرن ۲۰ تبدیل به یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه در کانادا و آمریکا شده است. بروانی ها بیشتر با طعم شکلاتی تهیه می شود دستور های متفاوتی برای تهیه بروانی وجود دارد و استفاده از خرما و عسل باعث می شود دیگر نیازی به شکر نداشته باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید