داشتن مژه هایی فر و بلند زیبایی دوچندانی به چشم ها می بخشد. اما فر کردن مژه به طور دائم می تواند به مژه ها آسیب برساند. فر كردن مژه در منزل با روش های طبیعی به شما کمک می کند مژه هایی زیبا بدون آسیب رسیدن به آن ها داشته باشید. این مقاله از زیبایی پارس مگ را دنبال کنید.

روش های مختلف فر كردن مژه در منزل

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر روزی فرمژه در دسترستان نباشد، چگونه مژه های خود را فر می کنید؟ آیا راه حل دیگری سراغ دارید؟ ما در این مقاله چند روش جایگزین را به شما آموزش می دهیم. شاید این روش ها به اندازه فرمژه موثر نباشند، اما می توانند در صورت لزوم کار شما را راه بیندازند.

اما در ابتدا، قبل از هر چیز بیایید نگاهی به روش استفاده از فرمژه بیندازیم. شاید به نظرتان کار با این وسیله کار راحتی به نظر برسد. اما استفاده از هر ابزاری اصول خاص خود را دارد که رعایت نکردن آن ممکن است باعث آسیب به مژه های شود.

فر كردن مژه در منزل با استفاده از فرمژه

۱. فرمژه خود را کاملا باز کنید، اطمینان حاصل کنید که نوار لاستیکی آن با ریشه مژه های بالایی در تماس باشند.

۲. حالا که مژه هایتان درون گیره قرار گرفته است، فرمژه را در حالت قائم قرار دهید (باید سمت برآمده آن رو به بیرون باشد.) و گیره آن را به آرامی روی مژه هایتان ببندید و کمی فشار دهید.

۳. به آرامی فرمژه را به سمت بالا بچرخانید. به طوری که قسمت منحنی سر آن باید با انحنای چین پشت پلک شما همسو باشد.

۴. پلک نزنید و حرکت نکنید. فرمژه را به مدت چند ثانیه در جای خود نگه دارید.

۵. فرمژه را با همان فشار به آرامی از ریشه مژه ها به سمت نوک آن حرکت دهید.

۶. اگر از میزان فر شدن مژه های خود راضی نیستید، می توانید این مرحله را دوباره تکرار کنید تا زمانی که به نتیجه دلخواه برسید.

۷. ریمل مناسب مژه های خود را بزنید و از ظاهر زیبای خود لذت ببرید!

برای فر کردن مژه از روغن های گیاهی استفاده کنید

استفاده هر روزه از ریمل سبب ضعیف شدن و کم پشت شدن مژه‌ها می‌شود، برای تقویت مژه و ابروی خود هر شب قبل از خواب روغن نارگیل، کرچک و زیتون را بر روی مژه‌های خود بمالید همچنین می‌توانید به کمک فشار انگشتانتان بر روی مژه‌ها به آن‌ها حالت دهید.

بلند کردن مژه - فر كردن مژه در منزل

فر کردن مژه با استفاده از ریمل

۱. برای حالت دادن به مژه ها در این روش کافی است برس ریمل را با حرکت زیگزاگی روی ریشه مژه بکشید.

۲. چند ثانیه برس را روی ریشه مو نگه دارید و سپس به آرامی به سمت نوک مژه حرکت کنید.

۳. برای ایجاد حالت فر بیشتر می توانید یک لایه دیگر نیز ریمل بزنید.

۴. استفاده از برس ریمل منحنی به ایجاد حالت فر بیشتر کمک می کند.

۵. برای آرایش های فانتزی و دخترانه می توانید از ریمل رنگی نیز استفاده کنید.

فر كردن مژه در منزل با استفاده از قاشق

۱. قاشقی را انتخاب کنید که لبه های آن نازک باشد.

۲. قاشق را زیر آب داغ قرار دهید (نه در حدی که پوست شما را بسوزاند).

۳. قاشق گرم شده را روی پلک خود، درست در قسمت خط مژه نگه دارید و مژه های خود را بر روی قسمت منحنی قاشق فشار دهید.

۴. مژه هایتان را با انگشت روی لبه های قاشق فشار دهید.

۵. وقتی مژه حالت گرفت، ریمل بزنید تا مژه ها را سفت کند و در این حالت نگه دارد.

۶. زمانی که ریمل شما هنوز نیمه مرطوب است، مژه های خود را با دقت شانه کنید.

فر كردن مژه در منزل بوسیله مسواک گرم

۱. ابتدا یک مسواک تمیز را به مدت چند دقیقه در یک لیوان آب گرم قرار دهید.

۲. آب اضافی را بگیرید و با فشار دادن مسواک به یک حوله تمیز آن را خشک کنید.

۳. با استفاده از مسواک گرم به آرامی مژه های خود را از ریشه تا نوک شانه کنید تا فر شود.

۴. اگر به حالت دلخواه خود نرسیدید، مسواک را دوباره گرم کرده و مراحل را تکرار کنید.

۵. حداقل دو لایه ریمل بزنید تا حالت جدید مژه هایتان حفظ شود. همچنین، ریمل به ایجاد حالت فر بیشتر نیز کمک می کند.

فرمژه - فر كردن مژه در منزل

حالت دادن به مژه ها بوسیله انگشت گرم

۱. انگشتان خود را چند بار به صورت عقب و جلو به هم بمالید تا گرم شوند.

۲. اکنون چشمتان را ببندید و مژه های خود را به آرامی به سمت پلک خود فشار دهید. جهت فشار شما باید طوری باشد که مژه ها به سمت ابروهای شما بروند. چند ثانیه در این حالت بمانید.

۳. می توانید این روند را تکرار کنید تا زمانی که به حالت دلخواه خود برسید.

۴. سپس دو لایه ریمل بزنید تا به مژه هایتان حجم داده و سفت کند تا حالت آن حفظ شود.

اصول مراقبتی برای نگهداری از مژه ها

برای اینکه بخواهید مژه های خود را با خیال راحت فر کنید، بدون اینکه به آن ها آسیب بزنید باید نکات و اصولی را رعایت کنید که در ادامه به آن ها می پردازیم:

  • شستن صورت قبل از خواب مهم است اما به همینجا ختم نمی شود. حتما بعد از شستشو باقیمانده آرایش خود را نیز پاک کنید. مانند ریمل ضد آب که شستن آن تقریباً دشوار است. اگر با ریمل یا خط چشم بخوابید، به احتمال زیاد با عفونت روبرو خواهید شد و مژه های شما خشک و شکننده شده و در نهایت می ریزند. در این صورت ممکن است شما ریمل گران قیمت خود را مقصر بدانید، در صورتی که همه چیز به شما بستگی دارد.
  • برای از بین بردن آرایش چشم می توانید از میسلار واتر یا روغن نارگیل استفاده کنید. روغن ها یک گزینه سالم هستند و به تقویت و رشد مژه های شما کمک می کنند.
  • دقیقاً همانطور که از موهای سر خود مراقبت می کنید، مراقبت از مژه ها نیز مهم است. قبل از رفتن به رختخواب از نرم کننده یا سرم مژه استفاده کنید. اگر به طور مداوم این روتین مراقبتی را دنبال کنید، با مژه های سالم و بلندتر از خواب بیدار خواهید شد.
  • هنگام استفاده از فرمژه باید مراقب باشید. همیشه از فرمژه تمیز استفاده کنید. مواد آرایشی قدیمی جمع شده روی آن به مژه های شما برخورد می کند. بنابراین باید کاملا پاک شود زیرا محل تجمع و رشد باکتری ها است. همچنین، به یاد داشته باشید که فرمژه زیاد فشار ندهید و نکشید، زیرا مژه های شما قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و می شکنند.
  • مهم است که هر چند وقت یکبار به مژه های خود کمی استراحت دهید. شما نمی دانید که چه میزان رنگ و مواد شیمیایی در ساخت ریمل شما استفاده شده است که ممکن است مانع رشد طبیعی مژه های شما شود.
  • ریمل خود را هر سه ماه یک بار تعویض کنید. زیرا زیرا پس از این مدت خشک شده و حالت مایع خود را از دست می دهند. همچنین، برس ریمل یکی دیگر از زمینه های تولید باکتری است و احتمال ابتلا به عفونت چشمی را بسیار زیاد می کند.
  • در آخر و از همه مهمتر ، داشتن یک رژیم غذایی سالم است. غذاهایی بخورید که سرشار از ویتامین هستند و باعث رشد سالم مژه های شما می شوند.

مژه های بلند - فر كردن مژه در منزل

علت ریزش مژه ها بیشتر بدانید

وقتی موها و یا ابروها شروع به ریختن میکند برای خیلی از خانمها می تواند نگران کننده باشد.اما ما به شما می گوییم نگران نباشید چون افراد زیادی در دنیا هستند که چنین مشکلی را دارند،البته نباید هم این مشکل را نادیده گرفت و باید به دنبال راهی برای درمان آن بود.

ممکن است موی ابروها به علل متعددی دچار ریزش شوند، علت مهمی که می تواند منجربه ریزش موها شود نوعی خاصی از بیماری به نام آلوپسیاست که در این بیماری سیستم ایمنی بدن، فولیکول های مو را به عنوان باکتری می شناسد و در نتیجه رشد موها کند می شود و در آمدن دوباره موها می تواند بسیار مشکل باشد.

راه حل های طبیعی درمان ابرو و مژه که به طور کلی با تغییر در برنامه غذایی روزانه و حذف مواد قندی غیر طبیعی مانند :

شیرینجات قنادی،انواع شکلات و فست فود جایگزین کردن مواد طبیعی و استفاده از جوانه ها مانند :

جوانه گندم ، انواع سبوس مانند سبوس برنج که حاوی ویتامین های مورد نیاز بدن از جمله ویتامین ب هستند که نه تنها در کنترل استرس نقش مهمی دارند بلکه در عمل خونسازی و اکسیژن رسانی نیز شرکت می کنند، در ضمن داشتن فعالیتی که علاوه بر کاهش استرس موجب شادی و رضایت خاطر فرد شود در درمان طبیعی این مشکلات نقش بسیار مهمی دارد

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید