برجسته کردن لب معمولا با تزریق ژل صورت می گیرد. اما با روش های طبیعی برجسته کردن لب در خانه بدون نیاز به تزریق و صرف هزینه های زیاد می توانید لب هایی زیبا و پرحجم داشته باشید. گروه زیبایی پارس مگ راز های بزرگ کردن لب ها بدون تزریق ژل را به شما یاد می دهد.

بزرگ کردن لب ها - برجسته کردن لب در خانه

فهرست محتوا نمایش

چرا لب هایمان را برجسته کنیم

برای زنانی که لب‌های کوچکی دارند ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن لب با بالاتر کشیدن خط لب، می‌تواند برای ایجاد ظاهر لب‌های بزرگتر استفاده شود.

اما بسیاری از افراد به طور طبیعی لب‌های بسیار باریکی دارند و آرایش تنها می‌تواند تا حدی آن را جبران کند! به جای تلاش برای آرایش کردن لب‌ها به طوری که آن‌ها را برجسته و بزرگتر نشان دهد، که معمولا ظاهری غیر طبیعی به آن‌ها می‌بخشد؛ و ممکن است ظاهر آن‌ها ناخوشایند به نظر برسد.

برجسته کردن لب می‌تواند به شما کمک کند تا فرم لب مورد نظر خود را برای مدت طولانی‌تری، داشته باشید.

در اینجا چند مورد از مزایای برجسته سازی لب‌ها ذکر می شود:

 • به‌واسطه افزایش حجم لب‌ها ظاهر آن‌ها با جلوه‌ای طبیعی، نرم و برجسته می‌گردد، بدون آنکه نیاز به بستری شدن باشد.
 • می‌توان حالت کمانی لب‌ها را برجسته‌تر کرد که این امر زیبایی لب‌ها را افزایش می‌دهد.
 • درمانی بی‌خطر است و در صورت نیاز کل درمان به‌طور کامل قابل ‌برگشت است.
 • می‌تواند خطوط دور لب‌ها را کاهش داد.
 • در صورت افتادگی گوشه‌های دهان که ظاهری غمگین به افراد می‌دهد، می‌توان آن را اصلاح کرد.
 • خطوط خنده که از گوشه لب‌ها پایین می‌آید، به‌واسطه حداقل ساختن فرورفتگی و سایه‌های ایجاد شده، کاهش خواهند یافت.

روش های برجسته کردن لب در خانه

اسکراب لب - برجسته کردن لب در خانه

لب‌هایتان را لایه‌برداری کنید

همان‌طوری که برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست، از اسکراب صورت استفاده می‌شود، برای لب‌ها نیز همین‌طور است! بنابراین اگر می‌خواهید لب‌هایی حجیم و بزرگتر داشته باشید با لایه‌برداری لب شروع کنید.

می‌توانید از یکی از اسکراب­های صورتتان استفاده کنید یا معجونی از روغن زیتون و شکر قهوه‌ای تهیه‌کرده و لب‌هایتان را به مدت ۱ تا ۲ دقیقه با آن ماساژ دهید تا پوسته‌های خشک روی لب‌ها از بین رفته و لب‌هایتان نرم و لطیف شود.

لب‌هایتان را آبرسانی کنید

لب‌هایی که به‌خوبی آبرسانی شده باشد به‌طور طبیعی حجیم و بزرگتر به نظر می‌رسد. هر زمانی از روز روی لب‌هایتان احساس خشکی کردید از بالم لب‌ های مغذی استفاده کنید. جدا از این نوشیدن آب به‌اندازه کافی، برای هیدراته نگه‌داشتن بدن فراموش نشود. زمانی که بدن کم آب باشد لب‌ها خشک می‌شوند.

خط لب بکشید برای برجسته کردن لب در خانه

برای اینکه لب‌هایتان بزرگتر دیده شوند باید کمی بالاتر از خط طبیعی لب خود، خط لب بکشید. برای شروع یک کانسیلر بردارید و روی لب‌هایتان بمالید. سپس یک خط لب خارج از خط طبیعی لب خود بکشید و درنهایت رژ لب بزنید.

رنگ رژلبتان نیز تأثیر زیادی در بزرگتر دیده شدن لب‌هایتان دارد، رنگ‌های تیره مثل بنفش یا قهوه‌ای لب‌هایتان را نازک‌تر می‌کنند در عوض رژهایی با رنگ‌های روشن لب‌ها را بزرگتر نشان می‌دهند.

برای برجسته کردن لب در خانه برق لب بزنید

این مرحله کوچک دوثانیه‌ای برای برجسته کردن لب ضروری است بنابراین آن را از دست ندهید. یک برق لب شفاف یا برق لبی همرنگ رژتان بردارید  آن را به مرکز، بالا و پایین لب‌هایتان بمالید. این محصول سبب انعکاس نور روی لب‌ها شده و کمک می‌کند تا لب‌ها برجسته به نظر برسند.

مقداری هایلایتر بزنید

یک ترفند دیگر برای برجسته کردن لب، استفاده از هایلایتر روی خمیدگی‌ لب‌هاست. همچنین می‌توانید کمی برنزر مات را زیر لب پایین، دقیقاً بالای چانه بزنید تا لب‌ها بزرگتر به نظر برسند.

رژ لب قرمز - برجسته کردن لب در خانه

از رژهای حجیم­ کننده لب استفاده کنید

برخی از خانم‌ها روی این محصولات برای برجسته کردن لب قسم می‌خورند! این محصولات دارای موادی هستند که باعث می‌شوند لب‌هایتان برای مدتی متورم شوند و این کار را با افزایش گردش خون در لب‌ها انجام می‌دهند.

به لب‌هایتان بُعد بدهید!

این ترفند، آخرین اما کوتاهترین ترفند آرایشی برای برجسته کردن لب‌هاست. تمام کاری که باید انجام دهید این است که سایه‌ای روشن‌تر از تناژ رنگی رژتان انتخاب کنید و آن را به وسط لب‌ها بزنید. این کار باعث می‌شود تا در عرض چند ثانیه لب‌هایتان حجیم و برجسته شود.

نوشیدن به اندازه آب

نوشیدن کافی آب در طول روز نه تنها باعث خوش فرم تر شدن و نرم کنندگی و آبرسانی لبها میشه ، بلکه برای کل پوست و صورت باعث طراوت و شادابی هست .

بنابراین هیچ وقت نوشیدن کافی آب در طول روز را فراموش نکنید و حتما به اندازه کافی آب بنوشید که نتیجه خوب و قابل قبولی رو برای لبها و پوست صورتتون رو داشته باشید.

آرایش لب‌ها را یاد بگیرید برای برجسته کردن لب در خانه

رای حجیم نشان دادن لبها رنگ رژ و آرایش شما قطعا بی تاثیر نیست .

برای برجسته تر نشون دادن لبهاتون بهتره که از رژ لبهای تیره و پر رنگ تر استفاده کنید .  زدن بالم لب مخصوص لبهای خودتون قبل آرایش روی بهتر نشستن رژلب روی لبتون خیلی تاثیر داره .

پس قبل از زدن هرچیزی به لبتون ، از بالم لب استفاده کنید . در ابتدا خط لبی رو انتخاب کنید که تقریبا بتونه همرنگ رژ لبتون باشه و با دقت روی لبتون اون رو بکشید و حواستون باشه که از خط لب خودتون بیرون نکشید که زاویه بدی رو برای بیننده ایجاد میکنه !

بزرگ کردن لب بدون ژل - برجسته کردن لب در خانه

بعد از کشیدن خط لب بصورت خیلی عادی رژلبتون رو روی لبهاتون بکشید. بعد از اون با یک خط لب و یا مداد لب تیره تر و یا مشکی  از خود رژ ، گوشه های لبتون رو تیره و مشکی بکنید .

و سعی کنید خط لب مشکی رو با رژ لبتون تطبیق بدید و تفاوت رنگهارو بین رژ لب و خط لب مشکی محو کنید. روش دوم برای حجیم تر نشون دادن لبها کشیدن سایه سفید و کمرنگ پشت خط لبتون هست. که باید اینکار رو قبل از کشیدن خط لب انجام بدید .

رژ لب روشن برای برجستگی لب‌ها

به‌طور کلی برای برجسته کردن لب به روش طبیعی  رنگ‌های تیره لب‌ها را جمع و کوچک‌تر نشان می‌دهند. بنابراین سعی کنید از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید.

البته زیاده‌روی در این زمینه نیز توصیه نمی‌شود؛ رنگ‌های خیلی روشن باعث ایجاد حالتی مصنوعی و برجستگی و بزرگی اغراق‌آمیز در لب‌های شما خواهند شد.

رنگ‌هایی مانند صورتی آبنباتی، قرمز، تمشکی، رزی و رژ لب‌هایی با رنگ مشابه پوست بدن از جمله مواردی هستند که برای برجسته و بزرگ نشان دادن لب‌ها توصیه می‌شوند.

در این بین رژ لب‌هایی با رنگ طبیعی پوست از سوی خانم‌ها به شدت مورد استقبال قرار گرفته‌اند. احتمالا این موضوع به علت جذابیت‌ لب‌های کیم کارداشیان است که به بهترین شکل باعث تبلیغ این نوع از رژ لب‌ها شده است. بسته به نوع لب های شما، افزایش حجم لب و بزرگ کردن لب احتمالا محسوس خواهد بود.

برجسته کردن لب با مسواک

بعد از مسواک زدن دندان هایتان لب هایتان را هم به صورت کامل مسواک بزنید. با مالیدن مسواک خشک روی لب ها می توانید ظاهر و فرم لب هایتان را بهبود دهید. مسواک زدن روی لب ها علاوه بر اینکه باعث برجسته کردن لب ها بدون عمل جراحی می شود باعث می شود تا شما لب های نرم و صافی داشته باشد.

بزررگ کردن لب با مسواک - برجسته کردن لب در خانه

روش طبیعی برای برجسته کردن لب در خانه

اگر لب‌هایتان به‌طور طبیعی بزرگ و برجسته نیست ناراحت نباشید حجیم کردن لب آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید سخت نیست. با یکی از دستورالعمل‌های ساده زیر می‌توانید به‌طور طبیعی و بدون عمل جراحی و تزریق، لب‌هایتان را در خانه برجسته کنید:

روغن نعنا

این روغن نه‌تنها اثر تسکین‌دهندگی روی پوست دارد بلکه به‌عنوان یک حجم­دهنده طبیعی برای لب عمل می‌کند زیرا به بهبود گردش خون در لب‌ها کمک می‌کند. زمانی که روغن نعنا را به لب‌ها می‌مالید گردش خون در لب افزایش یافته و کمی تورم را مشاهده می‌کنید.

اگر لب‌هایتان به دلیل استفاده از نعنا فلفلی، گلگون رنگ شد نگران نباشید این روغن طبیعی هیچ ضرری ندارد بلکه اثر خنک‌کنندگی بسیار خوبی روی لب‌ها دارد که ممکن است بیش از یک ساعت طول نکشد. می‌توانید مستقیماً این روغن را روی لب بمالید یا آن را با بالم لب موردعلاقه خود مخلوط کنید.

ویتامین E برای برجسته کردن لب در خانه

ویتامین E اینجا هم به درد می‌خورد، یک کپسول ویتامین E را باز کنید و محتویاتش را روی لب‌ها بمالید.

عسل

عسل نیز مانند نعنا فلفلی یک ماده طبیعی شگفت‌انگیز برای برجسته کردن لب است علاوه بر این سبب صورتی شدن رنگ لب‌ها می‌شود. اگر لب نرم، براق و برجسته می‌خواهید عسل می‌تواند به شما کمک کند. فقط یک قطره عسل برای مرطوب شدن لب‌ها کافی است؛ آبرسانی برای برجسته دیده شدن لب‌ها بسیار ضروری است.

دارچین برای برجسته کردن لب در خانه

حواستان باشد، هر پیشنهادی که در فضای مجازی مشاهده کردید را خیلی سریع و بدون فکر روی لب‌ها اجرا نکنید. ابتدا کمی از مواد را روی دست‌تان و یا ‌بخش کوچکی از لب‌ها امتحان کنید، بعد از اینکه مطمئن شدید حساسیت ندارید اقدام کنید.

جادوگر لب‌ها در آشپزخانه‌تان جا خوش کرده است. بله، درست حدس زدید دارچین. دارچین عزیز و خوش بو قرار است به برجسته کردن لب‌ها در خانه کمک کند.

اما چه طور؟ دارچین هم افزایش گردن خون را نشانه رفته است، بسیاری از حجم دهنده‌های شیمیایی هم دارچین را در ترکیبات‌شان دارند.

دارچین مویرگ‌های لب را تحریک می‌کند، گردش خون افزایش می‌یابد و لب‌ها برجسته‌تر می‌شوند. اما برای اینکه این تحریک‌پذیری را کاهش دهیم بهتر هست حتما با وازلین و یا روغن نارگیل استفاده کنیم که لب‌ها نرم شوند و دارچین هم به راحتی روی آنها بنشیند.

ابتدا لب‌ها را چرب کنید، بعد پودر دارچین را به کمک انگشتان‌تان، گوش پاک‌کن و یا مسواک روی لب‌ها بمالید. ترکیب را برای مدت 30 تا 40 ثانیه روی لب‌ها ماساژ دهید.

استفاده از روغن خراطین برای حجم دادن به لب ها

با درصد تاثیر بالا، روغن خراطین برای حجم دهی لب ها استفاده می شود. این روش یکی از بهترین روش های حجیم کردن لب هاست و مزیت مهم آن، ماندگاری طولانی است.

همچنین ازعوارض و طول درمان روشهای پزشکی نیز خبری نیست. روغن خراطین به دلیل بالابردن جریان خون در بافت مورد نظر، علاوه بر حجیم تر شدن بافت مورد نظر، شادابی و طراوت را نیز در پی دارد.

دوره ای بین دو تا سه ماه زمان می ‌برد تا با استفاده از روغن خراطین، به لبهای برجسته و مورد علاقه خود برسید. اما این زمان ارزش ماندگاری طولانی و حفظ سلامت شما را دارد.هرچند از هفته سوم تغییرات قابل مشاهده است.

روغن خراطین به نحوی تاثیرگذاری مطلوب داشته که می‌توان آن را روشی دائمی نیز برشمرد. تاکنون تمامی استفاده کنندگان از روغن خراطین راضی بودند و عوارضی مشاهده نشده است.

روش های بزرگ کردن لب - برجسته کردن لب در خانه

روغن فلفل کاین برای برجسته کردن لب در خانه

این روغن در برجسته کردن لب‌ها بسیار عالی عمل می‌کند و مشابه روغن‌های اساسی دیگر با تحریک مویرگ‌ها و درنتیجه افزایش گردش خون کار می‌کند. برای بهره‌مندی از این محصول، حدود دو قطره از این روغن را به بالم لب خود اضافه کنید و از آن به‌عنوان براق‌کننده لب استفاده کنید.

حتی می‌توانید کمی آب به این روغن اضافه کنید و هرزمانی که می‌خواهید لب‌هایتان برجسته‌تر دیده شود، آن را به لب‌هایتان بمالید. روش سوم استفاده از این روغن، ترکیب آن با روغن نارگیل خام و کره کاکائو است.

می‌توانید مقداری روغن نارگیل خام و کره کاکائو را با دو قطره روغن فلفل مخلوط کنید و از آن به‌عنوان حجم­دهنده طبیعی لب استفاده کنید.

با یک قالب یخ، لب‌ها می‌لرزند و برجسته می‌شوند

هر روز لب‌ها را به مدت دو دقیقه با یک قالب یخ ماساژ دهید، سلول‌های مرده مجبور به مهاجرت می‌شوند و رنگ تیره از روی لب‌ها رختِ سفر می‌بندد.

دارچین و وازلین

ترفند بعدی که لب های شما را پر تر میکند، مخلوط دارچین با مقداری وازلین یا بلسان لب می باشد. وازلین، یک ماده ای است که دارای خواص مرطوب کنندگی و تسکین دهنده میباشد و سوزش و تحریک پذیری ناشی از دارچین را کاهش میدهد پس با استفاده از این ترکیب،لب های خود را بزرگتر کنید.

طرز تهیه

یک قاشق پر از پودر دارچین را با مقداری وازلین ترکیب کنید.اگر وازلین ندارید میتوانید این ترکیب را با کره کاکائو تهیه کنید، زیرا اثرات مشابه دارند.

حالا ترکیب را روی لب هایتان بمالید و به صورت دورانی کوچک ماساژ دهید، تا زمانی که جریان خون آن قسمت فعال شود،و بعد از 10 دقیقه آن را بشویید.

این درمان خانگی را بین 1 یا 2 بار در هفته استفاده کنید.

برجسته کردن لب در خانه با یوگای صورت!

یک روش ساده دیگر برای برجسته کردن لب‌ها، ورزش است! با یوگای صورت به‌سادگی و بدون جراحی و تزریق می‌توانید لب‌هایتان را در خانه برجسته کنید. این تمرینات سادۀ صورت نتایج طولانی‌مدتی را ارائه می‌دهند. همچنین باعث بهبود عضلات صورت و درنتیجه کاهش علائم پیری می‌شوند. می‌توانید در هرزمانی از روز آن را انجام دهید.

غنچه کردن لب - برجسته کردن لب در خانه

 • سوت بزنید

بله درست خوانده‌اید، اولین ورزش برای برجسته کردن لب‌ها به‌سادگی سوت زدن است! عمل سوت زدن باعث تقویت عضلات صورت و لب می‌شود. انجام منظم این حرکت در طول روز باعث افزایش حجم لب و برجسته شدن آن می‌شود. در حین سوت زدن باید کمی احساس کشش در اطراف دهان داشته باشید؛ درواقع احساس کشش نشان می‌دهد که شما این حرکت را به‌درستی انجام می‌دهید.

 • لب‌هایتان را غنچه کنید

بوسیدن راه دیگری برای برجسته کردن لب‌هاست. خب ما از شما نمی‌خواهیم کسی را ببوسید بلکه می‌خواهیم لب‌هایتان را مانند زمانی که می‌خواهید کسی را ببوسید غنچه کنید! برای ۱۰ تا ۱۵ ثانیه لب‌ها را در این وضعیت نگه دارید و سپس رها کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر باید این حرکت را ۳ بار در روز و هر بار ۱۰  مرتبه تکرار کنید.

یک روش دیگر برای برجسته کردن لب، ماساژ دادن لب‌هاست. همان‌طوری که ماساژ پوست به کاهش استرس و درخشش پوستتان کمک می‌کند، ماساژ لب نیز می‌تواند در برجسته دیده شدن آن مؤثر باشد!

بنابراین اگر لب‌های برجسته می‌خواهید یا می‌خواهید لب‌های ترک‌خورده خود را درمان کنید مقداری روغن نارگیل، روغن زیتون یا روغن بادام روی لب‌ها بمالید و به‌آرامی آن را برای حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه ماساژ دهید. پس‌ازآن اجازه دهید روغن روی لب‌هایتان بماند تا جذب شود. ماساژ دادن نه‌تنها به برجسته کردن لب کمک می‌کند بلکه سبب نرمی و براق شدن لب‌ها می‌شود.

 • لبخند زدن

لب‌های خود را بسته نگه دارید و تا آنجایی که می‌توانید لبخند زده و لب‌های خود را گسترش دهید. برای ۵ ثانیه لبخند خود را نگه دارید، سپس لب خود را جمع کرده و رو به جلو فشار دهید. تا آنجایی که ممکن است عضلات لب خود را منقبض نمایید. این تمرین را ۲۰ بار تکرار کنید.

لب زیبا - برجسته کردن لب در خانه

برجسته کردن لب در خانه با لیوان

یکی از روشهای برجستگی دائمی لب استفاده از لیوان است. واقعاً به سادگی می‌توانید به کمک لیوان لب خود را برجسته کنید. این دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید و حتما برای موفقیت بخش نکات را  نیز بخوانید. به یاد داشته باشید که انجام زیاد این کار خوب نیست. اگر بیش از حد از آن استفاده کردید ، لب شما آسیب خواهد دید.

توصیه می‌کنیم به آرامی شورع کنید. برای بزرگ کردن لب با لیوان این دستور العمل هفته به هفته را اجرا کنید:

هفته اول : پروتز لب با لیوان

موارد زیر را دو بار در روز انجام دهید:

 • یک لیوان شیشه‌ای کوچک از کابینت بگیرید.
 • مقادیر زیادی رژ لب ، بوم لب و یا مرطوب کننده‌های مشابه لب را روی لب های خود بمالید.
 • دهانه لیوان را محکم روی لب های خود بگذارید، سپس به آرامی هوا را از لیوان بکشید تا احساس مکش ملایم کنید.
 • لبها را ببندید به صورتی که بتوانید شیشه را روی دهان خود محکم نگه دارید و مکش آن را حفظ کنید.
 • لیوان را حداکثر دو ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید.
 • هر روز مراحل یک تا چهار را روزی یک بار تکرار کنید.

در این هفته اول، برجستگی بسیار کم و موقتی خواهید دید. باید صبر کنید و این راهکار را ادامه دهید.

برق لب - برجسته کردن لب در خانه

هفته دوم : پروتز لب با لیوان

مراحل برجستگی لب با لیوان در هفته دوم مشابه هفته اول است. مراحل هفته اول را تکرار کنید ، اما این کار را دو تا سه بار در روز تکرار کنید. هر بار کمی افزایش مکش داشته باشید و زمان نگه داشتن را به پنج ثانیه افزایش دهید.

هفته سوم : پروتز لب با لیوان

برای پروتز لب با لیوان، مکش، زمان نگه داشتن و فرکانس را به تدریج طی چند هفته آینده افزایش دهید ، تا زمانی که لبهای شما به حد دلخواهتان پروتز شده باشد.

نکات مهم در مورد بزرگ کردن لب با لیوان

در اینجا چند نکته برای طی کردن موفقیت آمیز مراحل بزرگ کردن لب با لیوان آورده شده است:

 • هفته به هفته بروید. بیشتر بهتر نیست. من این را تکرار می کنم: بیشتر بهتر نیست. اگر بیش از حد مکش می کنید ، بیش از حد طولانی نگه دارید ، یا این کار را بارها انجام می دهید ، حدس بزنید چه می شود؟ لبهای شما کبود و زشت خواهد شد. هفته های اول مهم هستند. شروع آرام اجازه می دهد تا بافت های موجود در لب و اطراف دهان شما به مکش عادت کند.
 • این کار را آهسته انجام دهید. با لبهای خود مهربان باشید. به خود کبودی زشتی ندهید. با افزایش تدریجی مکش ، زمان نگه داشتن و فرکانس در طی چند هفته ، لب های پرحجم و زیبایی خواهید داشت.
 • فراموش نکنید که قبل از گذاشتن لیوان روی لب، از بوم لب، رژ مرطوب کننده یا کرم مرطوب کننده استفاده کنید. بهتر است هر روز و در تمام اوقات از آن استفاده کنید (حتی درست قبل از خواب!) چراکه پوست روی لبهای شما ظریف و مستعد خشکی است. طی این پروسه لب‌های خود را مرطوب نگه دارید و با بوم لب آبرسانی مناسب را انجام دهید.
  تمام فعالیت های شیشه ای شلیک شده را قطع کنید:

هشدار

اگر شاهد هر کدام از موارد زیر بودید برجستگی لب با لیوان را ادامه ندهید:
لب های شما خشک ، لایه لایه یا ترک‌خورده  شوند.
دچار کبودی یا آسیب دیدگی لب می شوید.
احساس درد کنید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید