کسب درآمد از یوتیوب در ایران هم ممکن است؟ یوتیوب بابت هر ویدیو چقدر به ما می دهد؟ به چه روشی می توان این مبلغ را از یوتیوب دریافت کرد؟ پارس مگ تمام فوت و فن های کسب درآمد و افزایش فالور در یوتیوب را به شما یاد می دهد.

فهرست محتوا نمایش

آیا کسب درآمد از یوتیوب در ایران واقعا امکان پذیر است؟

در یک کلام کسب درآمد از یوتیوب امکان پذیر است. حتی اگر در ایران هم باشید کسب درآمد مستقیم و غیر مستقیم هم از یوتیوب امکان پذیر خواهد بود.

یوتیوب - کسب درآمد از یوتیوب

منظور از کسب درآمد مستقیم از یوتیوب این است که مستقیما از خود یوتیوب پول بگیریم. و منظورم از کسب درآمد غیر مستقیم از یوتیوب هم کسب درآمد به کمک یوتیوب است که در ادامه بیشتر توضیح خواهم داد.

البته همانطور که می دانید یوتیوب ایران را تحریم کرده است و اگر بخواهید از داخل ایران توسط یوتیوب کسب درآمد داشته باشید مسیر سختی را در پیش خواهید داشت.

برای کسب درآمد از یوتیوب نیاز به داشتن حساب Google AdSense است که اگر در ایران باشید نمی توانید داشته باشید. چون نیاز به آدرس واقعی شخص در کشوری غیر از ایران است.

اگر کسی را در خارج از کشور دارید که مطمئن است می توانید از او بخواهید که یک حساب گوگل ادسنس با نام خودش برای شما ایجاد کند تا بتوانید کسب درآمد از سایت یوتیوب را شروع کنید.

توجه داشته باشید که در این زمینه به هیچ وجه نمی توانید یوتیوب را دور بزنید. فکر نکنید با داشتن یک سرور مجازی و اطلاعات جعلی می توانید این کار را انجام دهید!

الگوریتم های یوتیوب بسیار پیشرفته هستند و ممکن است حساب شما را غیر فعال کنند و تمام زحمات شما بر باد برود. پس سعی کنید از راه قانونی و اصولی از یوتیوب کسب درآمد کنید.

نحوه ساخت اکانت در یوتیوب

۱. برای ساخت اکانت در یوتیوب ابتدا به آدرس www.youtube.com مراجعه کنید. در گوشه سمت راست صفحه گزینه Sing in را انتخاب کنید.

۲. در این صفحه آدرس جمیل خود را وارد کنید.

۳. در مرحله بعد رمز عبور جمیل خود را وارد کنید.

اکانت یوتیوب شما به همین راحتی ساخته شده است.

ساخت اکانت یوتیوب - کسب درآمد از یوتیوب

چگونه باید با یوتیوب تسویه حساب کنیم؟

اما یک سوال مهمی که اینجا پیش می آید این است که ما که ایران هستیم و تحریم هستیم چطور باید از طریق یوتیوب درآمد حاصله را دریافت کنیم؟ مگه ما تحریم نیستم؟ بله تحریم هستیم و همیشه راه هایی برای دور زدن تحریم برای ما ایرانی ها وجود دارد.

یکی از بهترین راه ها این است که به کمک آشنا و دوستی که در خارج از کشور داریم در یوتیوب عضو شویم و یک کانال راه اندازی کنیم.

توجه داشته باشید تمام مراحل را پارتنری که در خارج داریم انجام بده بهتر است. و بعد از آن شما را به عنوان یکی از مدیران کانال انتخاب می کند. خیلی ساده است، فقط کافیه ایمیل شما را به عنوان یکی از مدیران ثبت کند.

از این به بعد دیگه کار تمومه و شما مدیر اصلی کانال هستید. یعنی تمام فعالیت ها برای درآمد زایی را خودتان باید انجام دهید و فقط موقع تسویه حساب پارتنرتان باید اقدام کند.

بعد از آن هم از طریق صرافی می تواند پول شما را به حساب ایران تان واریز کند. این یک راه مطمئن و ساده است که یوتیوب به هیچ عنوان به شما شک نمی کند و همه چیز هم قانونی پیش می رود.

روش بعدی این است که یک سرور مجازی تهیه کنید (برای مدت زمان طولانی) که از طریق آن یک حساب پی پال راه اندازی کنید و هم اینکه همه فعالیت های یوتیوبی تون رو از طریق آن انجام دهید.

اما این روش ریسکش خیلی بالاست. البته برای باز کردن حساب هم نیاز به آدرس واقعی یک شخصی دارید که در خارج از کشور زندگی می کند. این هم یک مشکل بزرگ برای شماست.

یوتیوب چگونه به شما پول می دهد؟

یوتیوب چگونه پول میدهد؟ این سوال مهمی است که باید دقیقا بدانید. قانونی که یوتیوب برای واریز درآمد به شما دارد این است که اولا کانال شما باید دارای 1000 عضو فعال یا همان Subscribe باشد.

و دوم اینکه ویدیو های شما بیش از 4000 دقیقه دیده شده باشند. این به این معنی است که مجموعا 4000 دقیقه از ویدیو های شما دیده شده باشد. حالا ممکن است کلا 5 تا ویدیو داشته باشید که هر کدام از ویدیو ها 10 دقیقه ای باشند و بیش از 100 نفر آن ها را تا آخر دیده باشند. که در مجموع میشه 5000 دقیقه!

قانون دوم این است که شما باید حتما سرویس گوگل ادسنس هم داشته باشید. یعنی باید در آن هم عضو شده باشید چون درآمد شما از طریق گوگل ادسنس پرداخت می شود که عضویت در این سیستم هم راحت است.

نکته بسیار مهم این است که حتما باید مشخصات حساب بانکی تان با مشخصات حساب تان در یوتیوب و گوگل ادسنس یکی باشد. حتی ایمیل تان! منظورم همان مشخصات پارتنر شما در خارج از کشور است. همه چیز باید واقعی و طبیعی باشد. انگار پارتنر شما داره از یوتیوب کسب درآمد می کند. پس باید مشخصاتش همه جا یکی باشد.

دآمد از یوتیوب - کسب درآمد از یوتیوب

چرا درآمد YouTube من کاهش یافته؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود درآمد YouTube شما کاهش یابد و بیشتر آن به کیفیت محتوای کانال یوتیوب شما مربوط می‌شود. برای شروع، یوتیوب به‌صورت دوره‌ای قوانین خود را تغییر می‌دهد.

بررسی کنید که آیا تبلیغات هنوز روی ویدئوهای شما ظاهر می‌شود و آیا حق داشتن آن­ها را در آنجا از دست نداده‌اید. در مرحله دوم، بررسی کنید که آیا هنوز انواع محتوایی را تولید می‌کنید که طرف‌داران شما دوست دارند.

ثالثاً، محتوای شما ممکن است فعلاً خارج از فصل باشد، به‌عنوان‌مثال، فیلم‌های اسنوبرد در تابستان. اگر شما صرفاً به دنبال کسب درآمد و به دنبال سؤالاتی مانند هر ۱۰۰۰ بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد و یوتیوب به‌ازای هر ۱۰۰۰ بازدید چقدر پول میده باشید و از تولید محتوای مناسب فاصله بگیرید این پروسه در انتها منجر به کاهش چشمگیر تعداد دنبال‌کننده‌ها و سطح درآمد یوتیوبی شما خواهد شد.

با شرکت در دوره‌­های آکادمی دکتر یوتیوب مبانی آموزشی کسب درآمد از یوتیوب را به روش نوین و حرفه‌ای آموزش ببینید تا کانال یوتیوب خود را هر روز پردرآمدتر کنید.

فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب

برای شروع کسب درآمد میلیونی از یوتیوب ابتدا باید قسمت کسب درآمد از کانال یوتیوب خود را فعال کنید. این به این معنی است که یوتیوب اجازه دارد تا در ابتدای ویدیوهای شما تبلیغات کلیکی خودش را نمایش دهد. همینطور با فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب تمام نمایش های ویدیوهای شما محاسبه خواهد شد.

برای این منظور به قسمت تنظیمات کانال یوتیوب خود مراجعه کنید. روی گزینه My Channel کلیک کنید و سپس روی دکمه Customize Channel کلیک کنید.

سپس در صفحه باز شده همانند تصویر زیر روی گزینه View additional features کلیک کنید.

در نهایت در صفحه بعدی در قسمت Monetization روی گزینه Enable کلیک کنید. کار تمام است و کسب درآمد از یوتیوب شما برای کانال تان فعال شده است.

چگونه به روش یوتیوبرهای حرفه ای کسب درآمد از یوتیوب کنیم؟

همان طور که می دانید یکی از مهمترین اصول کسب درآمد از طریق یوتیوب این است که کانالی داشته باشید که ویدیوهای جذابی داشته باشد. در این قسمت قصد دارم شما را با صفر تا صد کسب درامد از یوتیوب آشنا کنم.

جذاب بودن ویدیو ها برای کسب درآمد از یوتیوب بسیار مهم و حیاتی است. چون قراره از طریق افزایش بازدید ویدیوها و تعداد دنبال کنندگان کانال مان کسب درآمد داشته باشیم. در ادامه روش هایی را می گویم که بتوانید از طریق یوتیوب دقیقا مثل یوتیوبر های حرفه ای کسب درآمد کنید.

برا کسب درآمد از یوتیوب ویدیوهای آموزشی تولید کنید

یکی از جذاب ترین موضوعات برای مردم آموزش است. بله ویدیوهای آموزشی همه جای دنیا در هر پلتفرم یا شبکه اجتماعی طرفداران خاص خودش را دارد. سعی کنید در حوزه ای که تخصص دارید آموزش دهید. آموزش های خاص یا آموزش هایی عمومی تر که نیاز اصلی مردم است.

به عکس زیر نگاه کنید. ببینید ویدیو اول چه عنوانی دارد و چقدر هم دیده شده است. آموزش دادن چیزهایی که واقعا مردم دنبالش هستند باعث می شود بازدید ویدیوهای شما به شکل ناگهانی افزایش یابد.

ویدیوهای بهترین ها تولید کنید برای کسب درآمد از یوتیوب

بهترین ها هم همیشه برای مردم جذاب بوده است. بهترین گوشی های موبایل، بهترین فیلم ها، بهترین روش های درآمدزایی و … همیشه مورد توجه خیلی ها قرار گرفته است. تاپ تن ها یا معرفی 10 تا از برترین ها هم یکی از بهترین روش ها برای تولید ویدیو های جذاب است.

درست مثل تصویر زیر که می بینید ویدیوی اول چقدر بازدید داشته است. کانال هایی که کلا ویدیوهای بهترین ها تولید می کنند زیاد هستند و شما هم از این روش می توانید برای تولید ویدیوهای جذاب استفاده کنید.

تولید محتوا در یوتیوب - کسب درآمد از یوتیوب

ویدیوهای نقد و بررسی تولید کنید

یکی دیگه از پر طرفدار ترین موضوعات نقد و بررسی است. از نقد و بررسی گوشی های موبایل گرفته تا فیلم های ایرانی و خارجی! همیشه نقد و بررسی برای مردم جذاب بوده است. شما با تولید ویدیو های نقد و بررسی می توانید بازدید کانال یوتیوب خود را به صورت شگفت انگیزی بالا ببرید.

تا دلتان هم بخواهد موضوع برای نقد کردن  وجود دارد. فقط باید فکر کنید چه موضوعاتی برای نقد و بررسی کردن می تواند برای مردم جذاب باشد.

برای کسب درآمد از یوتیوب ویدیوی گیم پلی منتشر کنید

یکی از بهترین روش ها برای تولید محتوا در یوتیوب، تولید ویدیوهایی مربوط به گیم پلی یا نمایش اطلاعات و مشخصات بازی های جدید بسیار محبوب است. ویدیوهایی که مربوط به بازی های جدید پرطرفدار باشند در یوتیوب بسیار ویو می خورند.

از بررسی محصولات ویدیو تهیه کنید

یکی دیگر از سری ویدیوهایی که محبوب و پر طرفدار می شود ویدیوهایی است که مربوط به نقد و بررسی محصولات می باشند. حتما این نوع ویدیوها را در یوتیوب زیاد دیده اید.

نمونه ایرانیش هم در سایت دیجی کالا بخش دیجی مگ زیاد دیده می شود. سعی کنید از محصولات جدید مثل سری جدید گوشی های آیفون یا سامسونگ که خیلی طرفدار دارند نقد و بررسی ویدیویی درست کنید و در کانال یوتیوب خود منتشر کنید.

اگر بتوانید ویدیوهای پربازدیدی در این زمینه تولید کنید در آینده به راحتی می توانید از طریق همکاری در فروش که در ادامه بیشتر در موردش توضیح می دهم کسب درآمد میلیونی در ماه داشته باشید. حتی اگر گزینه کسب درآمد از یوتیوب کانال خود را فعال نکرده باشید.

از عنوان های جذاب برای ویدیوها استفاده کنید

درست مثل تصویری که در بالا در مورد ویدیوی آموزش کباب کوبیده بود باید برای ویدیوی خود عنوانی انتخاب کنید که جذاب باشد و باعث شود افراد بیشتری ترغیب به دیدن ویدیوهای شما شوند. عنوان همیشه در هر جا مهم بوده و در یوتیوب هم مهم خواهد بود.

اگر ویدیوی شما عنوان خوبی نداشته باشد انتظار نداشته باشید که دیده شود. حتی اگر محتوای خیلی خوبی هم در ویدیوی شما ارائه شده باشد!

از عکس های سفارشی برای ویدیوهای خود استفاده کنید

بعد از عنوان، جذاب ترین چیزی که باعث می شود ویدیو شما دیده شود تصویر اولیه آن است. که به آن عکس سفارشی یا Custom Thumbnail  می گویند. در حالت عادی بعد از آپلود شدن ویدیوی شما در یوتیوب یکی از شات های ویدیو روی عکس اولیه آن قرار می گیرد که شما می توانید عکس ویدیو خود را جداگانه درست کنید و روی آن قرار دهید.

به عکس زیر نگاه کنید. این عکس که روی این ویدیو به صورت سفارشی قرار داده شده است باعث شده بیشتر دیده شود. همان طور که می بینید علاوه بر عنوان ویدیو، این عکس به جذاب شدن ویدیو بیشتر کمک کرده است.

از وب سایت یا دیگر شبکه های اجتماعی استفاده کنید

اگر وب سایت دارید حتما مخاطبان خود را برای بیشتر دیده شدن ویدیو ها به کانال یوتیوب تان دعوت کنید. همچنین یکی از بهترین راه کارها برای بیشتر شدن بازدید ویدیوهای تان این است که مستقیما از ویدیو های یوتیوب خود در وب سایت تان استفاده کنید.

اگر هم در دیگر شبکه های اجتماعی فعال هستید ویدیو های خود را در آن ها به اشتراک بگذارید تا بیشتر دیده شوند.

برای کسب درآمد از یوتیوب با دنبال کنندگان کانال خود در تعامل باشید

سعی کنید با دنبال کنندگان کانال خود همیشه در تعامل باشید. اگر کامنتی دریافت می کنید حتما به آن پاسخ دهید. بعضی وقت ها بهتر است از آن ها بپرسید که بیشتر به چه موضوعاتی علاقه مند هستند که شما هم در همان موضوع تولید ویدیوهای خود را انجام دهید.

آموزش یوتیوب - کسب درآمد از یوتیوب

سئو یوتیوب چیست؟

یکی از مواردی که می تواند در کسب درآمد از یوتیوب بسیار موثر باشد، سئو یوتیوب است؛ زیرا سبب می شود به طرز چشم گیری بازدید ویدیو ها افزایش یابند. این امر شباهت زیادی به سئو سایت دارد. در بهینه سازی سایت جهت افزایش ورودی از گوگل، باید عباراتی که کاربران با هدف رسیدن به محتوای شما، جستجو می کنند را پیدا کرده و از آن ها در قسمت های مختلف محتوای سایت استفاده کنید. در یوتیوب نیز باید همین کار انجام شود.

شما باید مطابق با موضوع ویدیو خود، به دنبال عباراتی باشید که کاربران آن ها را جستجو می کنند، سپس از آن عبارت ها در عناوین، دیسکریپشن و تگ های ویدیو های خود استفاده کرده تا بازدید آن ها را افزایش دهید.

مراحل سئو یوتیوب

جستجو عبارت کلیدی

 بهترین راه برای یافتن کلمات کلیدی مناسب، استفاده از پیشنهاداتی است که در سرچ باکس یوتیوب ارائه می شوند. برای انجام این کار کافی است عبارات کلیدی ویدیو خود را در سرچ باکس یوتیوب تایپ کرده و عباراتی را که به صورت پیشنهادی نمایش داده می شوند را یادداشت کنید. این عبارات، عباراتی هستند که توسط کاربران در موضوع مدنظر شما، بیشترین جستجو را داشته‌اند.

  • سئو عنوان ویدیو در یوتیوب: عنوان ویدیو ها در یوتیوب باید حداقل 5 کلمه باشد. سعی کنید عناوین را به صورت معنادار و با استفاده از لیست کلمات کلیدی که در بالا ذکر شد، بنویسید.
  • سئو دیسکریپشن ویدیو در یوتیوب: محتوای موجود در بخش دیسکریپشن به یوتیوب کمک می کند تا متوجه موضوع ویدیو شما شود، در نتیجه این مسئله در سئو یوتیوب بسیار حائز اهمیت است. برای دیسکریپشن حداقل 250 کلمه قرار دهید و سعی کنید 2 الی 4 بار کلمه کلیدی اصلی را در آن تکرار کنید. دقت کنید کلید واژه های مهم باید حداقل یک بار در اوایل متن دیسکریپشن قرار گیرند.

سئو تگ ها در یوتیوب

تگ ها به اندازه عنوان و دیسکریپشن در بهینه سازی ویدیو های یوتیوب تاثیر گذار نیستند؛ اما بازهم نکاتی برای آن ها وجود دارند که باید رعایت شوند:

  1. از عبارت کلیدی اصلی برای اولین تگ استفاده کنید.
  2. سایر عبارات کلیدی مهم را در تگ ها قرار دهید.
  3. از عبارات فرعی نیز در تگ ها استفاده کنید.
  4. از تگ های ویدیو های مشابه که عملکرد خوبی داشته اند، برای تگ های ویدیو خود استفاده کنید.

9 روش عالی برای کسب درآمد میلیونی از یوتیوب

روش های زیادی برای کسب درآمد از یوتیوب وجود دارد که تا اینجا اصلی ترین و مهمترین روش کسب درآمد از یوتیوب یعنی راه اندازی کانال در یوتیوب و کسب درآمد از طریق آن را به شما گفتم. از این به بعد راه های پول درآوردن از یوتیوب و آموزش کسب درآمد از یوتیوب در ایران به شیوه های دیگر را با هم مرور می کنیم.

کسب درآمد از گوگل ادسنس از طریق یوتیوب

یکی از راه های کسب درآمد از یوتیوب استفاده از گوگل ادسنس است. در واقع بدون گوگل ادسنس درآمد شما از یوتیوب بالا نخواهد بود. بعضی از دوستان فکر می کنند به ازای هر هزار بازدیدی که از ویدیو های شان می گیرند می توانند درآمد خوبی از یوتیوب داشته باشند. در صورتی که اینطور نیست!

روش اصلی کسب درآمد از یوتیوب نمایش تبلیغات و کلیک روی آن ها توسط بازدید کنندگان در ویدیوهای شماست. یعنی شما باید گوگل ادسنس خود را فعال کنید و به کانال یوتیوب خود ارتباطش دهید تا از کلیک روی تبلیغاتی که در ابتدای ویدیوهای شما به نمایش در می آید کسب درآمد کنید.

اپلیکیشن یوتیوب - کسب درآمد از یوتیوب

همکاری در فروش محصولات از روش های کسب درآمد از یوتیوب

یکی از بهترین روش های کسب درآمد از طریق یوتیوب کسب درآمد از همکاری در فروش محصولات است. شما می توانید از طریق بازاریابی محتوا و همکاری در فروش محصولاتی از یوتیوب کسب درآمد داشته باشید.

به عنوان مثال در تصویر زیر ویدیویی مربوط به آموزش راه اندازی یک استودیو خانگی و تجهیزات لازم آن را می بینید. دختری که در این ویدیو می بینید طریقه راه اندازی یک استودیو خانگی را آموزش می دهد و در ویدیو تجهیزات لازمه را معرفی می کند. در قسمت توضیحات ویدیو هم لینک خرید محصولات معرفی شده در ویدیو که خودش داره ازش استفاده می کند را گذاشته است.

از این طریق همکاری در فروش انجام می دهد. این یکی از بهترین روش های بازاریابی محتوا محسوب می شود. معرفی محصول در لابه لای محتوای آموزشی!

شما هم از این روش می توانید با شرکت های همکاری در فروش کالا، همکاری داشته باشید و به عنوان مثال همکاری در فروش دیجی کالا راه اندازی شده است و می توانید تعداد زیادی از محصولات دیجی کالا را به صورت واسطه ای از طریق معرفی آن ها در ویدیو بفروش برسانید.

فروش محصولات یکی از راه های کسب درآمد از یوتیوب

اگر محصولاتی دارید می توانید طریقه استفاده از آن ها را آموزش دهید و از این طریق مردم را ترغیب به خرید آن ها کنید. یکی از بهترین روش ها برای فروش محصولات آموزش استفاده از آن ها به صورت ویدیویی است.

چون با آموزش استفاده از آن ها مزیت های محصول هم آشکار می شود و این باعث می شود تعداد زیادی از مخاطبان محصول شما را بخرند.

طی تحقیقات انجام شده بیش از 70 درصد از مصرف کنندگان محصولات پس از دیدن ویدیوی آموزش استفاده از آن، ترغیب به خرید آن محصول شده اند.

پس این هم یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد از یوتیوب به صورت غیر مستقیم است. توجه داشته باشید در این روش و دو روش معرفی شده قبلی هیچ نیازی به دور زدن تحریم ها و باز کردن حساب ارزی نیست! شما فقط به کمک یوتیوب دارید کسب درآمد می کنید همین و بس.

تبلیغات اسپانسری

زمانی که تعداد مخاطبان کانال یوتیوب شما افزایش پیدا کند منبع خوبی برای تبلیغات برندهای مطرح می شود. شما با دریافت تبلیغات برندهای مختلف و معرفی محصولات و خدمات آن ها در ویدیوهای خود می توانید از یوتیوب کسب درآمد داشته باشید.

برای دریافت سفارش تبلیغات از برندهای مختلف هم نیاز نیست خودتان اقدام کنید! مطمئن باشید اگر تعداد مخاطبان کانال شما افزایش پیدا کند و شما به یک فرد تاثیر گذار تبدیل شوید آن ها خودشان به سمت شما می آیند و پیشنهاد همکاری می دهند.

افزایش بازدید سایت از طریق یوتیوب

اگر وب سایتی دارید که خدمات یا محصولاتی را ارائه می دهد یوتیوب گزینه بسیار خوبی برای افزایش ترافیک سایت تان و در نهایت افزایش فروش تان است. از طریق تولید محتوای آموزشی مطابق با موضوع وب سایت تان در یوتیوب می توانید مخاطبان زیادی را به وب سایت تان هدایت کنید.

برای اینکار کافی است از محتوای فعلی وب سایت تان استفاده کنید. یعنی محتوای متنی وب سایت تان را به محتوای ویدیویی تبدیل کنید و در یوتیوب به اشتراک بگذارید. دلیل این کار این است که بتوانید علاوه بر ترافیک فعلی، ترافیک جدیدی را از طریق یوتیوب به وب سایت تان هدایت کنید.

کسب درآمد از یوتیوب با راه اندازی عضویت ویژه در یوتیوب

حتما می دانید یوتیوب به تازگی قابلیت اعضای ویژه را در کانال ها فعال کرده است. یعنی شما می توانید یک سری از ویدیو ها را فقط به اعضای ویژه نمایش دهید. در این صورت هر کسی که می خواهد جزء اعضای ویژه کانال شما شود باید به صورت ماهانه مبلغی را پرداخت کند تا به ویدیو های اعضای ویژه دسترسی داشته باشد.

این روش به درد کسانی می خورد که آموزش های خاصی ارائه می کنند که برای مخاطبان بسیار ارزشمند است. جالب است بدانید گری مک کوین با این روش ماهانه بیش از 150 هزار دلار درآمد دارد.

درآمد یوتیوب - کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از سرویس YouTube Red

سرویس YouTube Red سرویسی است که کاربران را از دیدن تبلیغات منع می کند. یعنی کاربرانی که عضو این سرویس در یوتیوب هستند دیگر هیچ تبلیغاتی در ابتدای ویدیوهای یوتیوب برای آن ها به نمایش در نمی آید.

این روش با دیگر روش های کسب درآمد از یوتیوب متفاوت است. در این روش چون تبلیغاتی که در ابتدای ویدیوها وجود دارد برای کسی نمایش داده نمی شود یوتیوب حاضر است بخشی از درآمد حاصل را به تولید کنندگان محتوای کانال ها بپردازد.

پس در این روش هر چقدر که سعی کنید مخاطبان سرویس YouTube Red را افزایش دهید درآمد شما هم افزایش پیدا خواهد کرد.

تبلیغ در توضیحات ویدیو

یکی از جالب ترین روش های کسب درآمد از طریق یوتیوب تبلیغ در توضیحات ویدیو است. توضیحاتی که در ویدیو نوشته می شود هم مورد توجه بینندگان ویدیو قرار می گیرد و همیشه بی تفاوت نسبت به آن نیستند!

اگر کانالی با بازدید زیاد دارید و ویدیوهای شما را افراد زیادی دنبال می کنند و در واقع یک فرد تاثیر گذاری در یوتیوب شده باشید می توانید از این روش هم درآمدزایی داشته باشید.

به تصویر زیر نگاه کنید. در توضیحات این ویدیو یک اپلیکیشن موبایلی جذاب برای دانلود معرفی شده است. شما هم دقیقا از این روش می توانید درآمد داشته باشید. یا محصولات خود را معرفی کنید، یا محصولات همکاری در فروش تان را و یا اینکه مستقیما سفارش تبلیغات از دیگران بگیرید.

کسب درآمد از لایو گذاشتن در یوتیوب

یکی از روش های جالب کسب درآمد از یوتیوب زمانی است که شما به صورت لایو با مخاطبان کانال تان در تعامل هستید. در این صورت با پرداخت مبلغی از طرف فالوورهایتان می توانند پیام شان را بالای لیست پیام ها بیاورند.

این بلغ بین 1 تا 500 دلار می تواند باشد. حالا هرکسی پول بیشتری بدهد می تواند پیام خود را در باکس چت آنلاین در لایو استریم بالاتر نمایش دهد.

حالا این روش چه سودی برای مخاطبان شما دارد؟ خب معلوم است وقتی در یک لایوی که چندین هزار نفر آنلاین هستند پیام شان بالاتر از همه در معرض دید باشد به راحتی می توانند تبلیغ کنند.

خب حالا برای کسب درآمد از طریق این روش چه کار باید کنیم؟ کافی است از قسمت monetization سوپرچت را فعال کنید. سهم یوتیوب در سوپرچت به ازای هر پرداختی توسط کاربران 30 درصد است.

درآمد یوتیوب از کجاست؟

سوالی که ذهن خیلی از دوستان را به خود مشغول کرده است اینه که درآمد یوتیوب از کجاست؟ کاملا مشخص است. درآمد یوتیوب هم مثل بیشتر کمپانی های معروف دنیا از تبلیغات است. همانطور که می دانید یوتیوب هم برای گوگل است و گوگل هم همانطور که در جریان هستید بیشترین درآمدش از تبلیغات گوگل ادز است. از طریق یوتیوب و گوگل ادسنس هم این درآمد را افزایش داده است.

قانون کپی رایت در یوتیوب چگونه است؟

همانطور که می دانید کلا قانون کپی رایت به جز ایران در تمام کشورهای دنیا وجود دارد و بسیار هم سخت گیرانه است. با توجه نقض کپی رایت هایی که در این سال ها گاها توسط افراد در سراسر دنیا انجام می شد یوتیوب تصمیم به قوی تر کردن سیستم تشخیص کپی رایتش کرد. و اکنون یوتیوب یکی از قوی ترین سیستم های تشخیص کپی رایت را دارد.

اگر شما بدون اجازه حتی قسمتی از موسیقی خواننده ای را در ویدیوی خود استفاده کنید یوتیوب می تواند آن را شناسایی کند و به صاحب اثر اطلاع دهد.

در این صورت صاحب اثر می تواند از یوتیوب درخواست کند تا درآمدی که از آن ویدیو برای شما حاصل شده است را به حسابش واریز کند. همچنین اگر چندین بار این کار را تکرار کنید ممکن است کانال یوتیوب شما برای همیشه از دسترس خارج شود.

نکته جالب توجه این است که اگر قسمتی از ویدیوی شما نقض کپی رایت دارد می توانید از ادیتور آنلاین یوتیوب برای حذف آن استفاده کنید. به همین راحتی می توانید از ایدتور آنلاین ویدیوی یوتیوب برای ویرایش ویدیوهای خود استفاده کنید.

برای اینکه بدون دردسر بتوانید از آهنگ ها و موسیقی مورد نظرتان در ویدیوهای خود استفاده کنید می توانید از قسمت YouTube Library آهنگ های بدون کپی رایت را انتخاب کنید و از آن ها استفاده کنید.

ساخت ویدیو یوتیوب - کسب درآمد از یوتیوب

آیا کسب درآمد از یوتیوب بدون ساختن ویدیو هم امکان پذیر است؟

از آنجایی که کسب درآمد دلاری کلا جذاب است و هرکسی را حتی افراد تنبل را وادار می کند به سمتش بروند خیلی از دوستان به هر قیمتی که شده قصد دارند از یوتیوب درآمد دلاری داشته باشند. خیلی از دوستان هم اصلا نمی توانند خودشان ویدیوی اختصاصی درست کنند یا به هر دلیلی نمی توانند جلوی دوربین ظاهر شوند.

خبر خوب برای این گروه از دوستان این است که بدون ساخت ویدیو هم می توانند از یوتیوب درآمد داشته باشند، یعنی با استفاده از ویدیوهای دیگران اما باید نکات مهمی را قبلش بدانند که بعدا به مشکل بر نخورند. اول اینکه شما نیاز نیست ویدیویی از خودتان بگیرید یا بخواین حتما خودتان را نشان دهید.

اصلا این قضیه در این روش مهم نیست. دوم اینکه باید ویدیوی هایی بسازید که ارزش افزوده ای در آن وجود داشته باشد. یعنی کپی پیست کامل نباشد. باید تغییراتی در آن ها دهید که در ادامه بیشتر در موردش صحبت می کنم.

کانال هایی در یوتیوب هستند که صرفا با ادیت چند ویدیو و اضافه کردن صدای خود یا موسیقی هایی که کپی رایت ندارند و انتشار آن ها در یوتیوب درآمدهای فوق العاده ای در ماه دارند.

مثلا کانال motiversity یکی از کانال های پرطرفدار و خوب در یوتیوب است که ویدیوهای انگیزشی منتشر می کند. بازدیدهای بسیار بالایی هم دارد. پیشنهاد می کنم همین حالا به این کانال یوتیوب سری بزنید و چندتا از ویدیوهایش را ببینید.

کاری که این کانال انجام داده این است که تکه هایی از ویدیوهای افراد موفق در دنیا که معمولا قسمت هایی از سخنرانی های انگیزشی محسوب می شود را ادیت کرده و موسیقی متنی روی آن ها قرار داده و جملات انگیزشی را خودش روی ویدیو گذاشته است.

البته منظور به صورت ویس است. یعنی خودش روی ویدیوها صحبت کرده است. شما هم دقیقا می توانید از این روش ویدیو بسازید و در یوتیوب منتشر کنید و کلی دلار به جیب بزنید.

اما چند نکته مهم را باید بدانید. اول اینکه حتما باید از ویدیوهای Creative Commons داخل یوتیوب استفاده کنید. برای جست و جو و پیدا کردن چنین ویدیوهایی در یوتیوب باید از قسمت فیلتر ها Creative Commons را تیک بزنید تا ویدیوهای بدون کپی رایت رو برای شما نمایش دهد.

نکته بعدی این است که باید از چند ویدیو و چند موسیقی متفاوت در ویدیوها استفاده کنید تا ویدیو را از آن حالت کپی در بیاورید. بهتر است حتما روی ویدیوها لوگوی کانال یوتیوب خود را قرار دهید.

محاسبه درآمد یوتیوب دیگران

یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن شما باشد این است که چطور درآمد دلاری یوتیوب دیگران را محاسبه کنیم؟ خب حق دارید شما هم مشتاق هستید تا بدانید چقدر از یوتیوب می توان درآمد داشت.

به نظرم ایده خوبی است که قبل از شروع هر کاری متوجه این شویم که چقدر پول توی آن کار وجود دارد. چون تا ندانیم چقدر قرار گیرمان بیاید انگیزه ای برای انجام دادنش نداریم. در واقع هر چقدر میزان درآمد ما در آینده شفاف تر باشد اشتیاق بیشتری برای شروع و ادامه کار خواهیم داشت.

برای اینکه بدانید دیگران از یوتیوب چقدر درآمد دارند می توانید از سایت Social Blade استفاده کنید. خیلی از افراد برای اینکه بدانند سلبریتی ها از شبکه های اجتماعی شان حدودا چقدر درآمد دارند از این سایت کمک می گیرند.

این سایت دقیقا برای همین کار طراحی شده است. سایت Social Blade یک ابزار تحلیلی شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، اینستاگرام، یوتیوب و توئیچ است. با استفاده از این ابزار می توانید درآمد افراد در یوتیوب و دیگر سوشال ها را بررسی کنید. البته اعدادی که این سایت به شما نشان می دهد به صورت حدودی است.

افزایش فالوور یوتیوب - کسب درآمد از یوتیوب

خب هماطور که می دانید برای محاسبه درآمد کانال های یوتیوب باید میزان آمار بازدید ویدیوها را در بیاوریم. این وب سایت دقیقا این کار را برای شما انجام می دهد.

از تعداد سابسکراب ها گرفته تا تعداد بازدید هفتگی، ماهانه و سالانه را نشان می دهد. طبق همین موارد درآمد حدودی کانال مورد نظر را هم در هفته و ماه نشان می دهد.

برای استفاده از این سایت کافی است آدرس کانال مورد نظرتان را داخل کادر وسط سایت بنویسید و روی دکمه آبی رنگ کلیک کنید. سپس باید چند لحظه منتظر شوید تا اطلاعات کانال مورد نظر کاوش شود و به شما نشان داده شود.

همانطور که در تصویر زیر می بینید بر اساس تعداد سابسکرایب ها و ویوهای کانال یکسری رتبه از طرف سایت سوشال بلید به کانال مورد نظر داده شده است.

میزان بازدید در ماه گذشته و میزان درآمد ماهانه را هم نشان داده شده است. البته توجه کنید میزان بازدید با توجه به بازدید کل ویدیوهای کانال در ماه گذشته بود است. همینطور میزان ریزش ساب ها در 30 روز گذشته را هم می بینید.

البته ابزار دیگری که به صورت افزونه روی مرورگر کروم ارائه شده است Tube Buddy نام دارد. با استفاده از این افزونه وارد هر کانال یوتیوبی که می شوید یکسری آمار تحلیلی از بازدیدها، نرخ تعامل و … به شما نشان می دهد.

این افزونه بیشتر برای پیدا کردن و تدوین استراتژی محتوایی کانال یوتیوب مورد استفاده قرار می گیرد. وگرنه میزان درآمد را نشان نمی دهد! خودتان با توجه به بازدیدها باید درآمد حاصل را تخمین بزنید.

شرکت‌های MCN چیست؟

MCN مخفف Multi Channel Network کلمه است. این شرکت‌ها خدمات متنوعی را به یوتیوبرها و افرادی که در اینستاگرام، فیس‌بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی تولید محتوا می‌کنند ارائه می‌کنند.

افرادی که تولید محتوا می‌کنند می‌توانند با شرکت‌های mcn قرارداد داشته باشند. این شرکت‌ها رابط میان یوتیوبرها و یوتیوب هستند. به دلیل تحریم کشور ایران از سوی آمریکا شرکت‌های mcn نقش قابل‌توجهی در میان یوتیوبرهای ایرانی دارند؛ عمده فعالیت‌های این شرکت‌ها در نقدکردن درآمد یوتیوبرهای ایرانی است.

شرکت‌های mcn پس از کسر کارمزد از شما؛ درآمدتان از یوتیوب را به یک حساب بانکی در ایران واریز می‌کنند. از دیگر خدمات شرکت‌های mcn می‌توان به‌قرار دادن طرح کپی‌رایت روی تمامی محتواهای تولیدی شما، کمک به بازدید بیشتر ویدئوهای شما و انجام تبلیغات متنوع برای کانال شما با استفاده از سرویس‌های Google Ads اشاره کرد. این شرکت همانند اسپانسری به شما کمک می‌کنند تا بیشتر و بهتر رشد کنید.

در این میان مراقب شرکت‌های mcn که به‌قصد کلاهبرداری با یوتیوب‌ها قرارداد می‌بندند نیز باشید. شرکت‌های mcn با کسر کارمزد بر اساس تعرفه درآمد از یوتیوب شما کمک به بازدید بالاتر و درآمد بیشتر یوتیوبرها می‌کنند و کیفیت کار آنها را بالا می‌برد برای آشنایی با شرکت‌های معتبر mcn معتبر به سایت دکتر یوتیوب تخصصی‌ترین مرجع آموزش یوتیوب در ایران مراجعه کنید.

دکتر یوتیوب، اولین آکادمی تخصصی یوتیوب در ایران و بزرگترین شرکت mcn در ایران تمامی خدمات یوتیوب از جمله تبلیغات اسپانسری در یوتیوب، تبلیغات ادز یوتیوب، طرح کپی رایت و دیگر خدمات را ارائه می‌دهد.

اگر 3 اخطار حق نسخه برداری در یوتیوب دریافت کنید چه اتفاقی می افتد؟

قوانین کسب درآمد از یوتیوب در این بخش بسیار سختگیرانه عمل می‌کند. به گونه ای که اگر شما 3 اخطار  تخلف از کپی رایت را دریافت کنید حساب شما همراه با همه فیلم های بارگذاری شده حذف خواهند شد. هم‌چنین شما نمی توانید کانال جدید ایجاد کنید.

ثروتمندترین فرد یوتیوب (یوتیوبر) کیست؟

ثروتمندترین یوتیوبر امروز جهان جفری استار با دارایی خالص 200 میلیون دلار است. دارایی خالص وی 5 برابر بیشتر از دومین یوتیوبر ثروتمند می‌باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید